Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 16:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
ztnext píše:
Tak nevím- přetížil jsem BEC tímto osezením modelu? Postupoval jsem přesně podle návodu od reg. JES 20

Pri trvalem odberu BEC pretizeny nebude, jde o to ze asi nestiha vyrovnat rozbehove spicky od serv a ten Hitecovsky prijimac je asi vic choulostivy na pokles napajeni. Pokud nepomuze vetsi filtracni kondenzator v napajeni prijimace (kvalitni elyt nebo tantal o kapacite nekolik set uF, jak uz psal ZD), tak jedine vymenit nektery z retezce komponentu.... me u samokridla pomohla vymena prijimace z Rex5+ za Rex5MPD, pak tam jeste prisel ten kondik, vicemene pro jistotu.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Naposledy upravil Abu dne úte 17.10.2006 16:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Pouzivam ve svem EPP 4xHS55 a REX7MPD (regulator MGM Easy18A, motor AXI2208/20, dvouclanek E-Tec, 1700mAh). Bez problemu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Celkem bych i souhlasil s názorem, že to nezpůsobují serva. To mně napadlo když jsem jich zkusil několik, ale ve finále to stejně jako problém se servy musím řešit. Pochopil bych že to dělá čínskej ss regl ale proč to s origo china mikroservama nedělá a proč to dělá střídavej (ne zrovna levnej) JETI Advance 18- 3P to mi nějak nedochází. Další divnost je že to dělá i s jediným připojeným HS-55 servem. Nakoupil jsem jiná mikroserva (teď si nepamatuju výrobce ale asi GWS) a zkusím co to dělá. Jo a baterka byla nabitá Yuntong 3S 1500mAh 20C.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 18:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Vigo píše:
Celkem bych i souhlasil s názorem, že to nezpůsobují serva. To mně napadlo když jsem jich zkusil několik, ale ve finále to stejně jako problém se servy musím řešit. Pochopil bych že to dělá čínskej ss regl ale proč to s origo china mikroservama nedělá a proč to dělá střídavej (ne zrovna levnej) JETI Advance 18- 3P to mi nějak nedochází. Další divnost je že to dělá i s jediným připojeným HS-55 servem. Nakoupil jsem jiná mikroserva (teď si nepamatuju výrobce ale asi GWS) a zkusím co to dělá. Jo a baterka byla nabitá Yuntong 3S 1500mAh 20C.


V principu to nedělají ani serva, ani regl, nýbrž přijímač. Serva žerou, kolik žerou. Regl dává, na kolik je dimenzovaný. A pokud není regl nebo accu zvolen tak, aby uživil zvolená serva bez poklesů napětí, odskáče to přijímač - pokud nemá dobře udělanou stabilizaci. A pokud je disproporce mezi zdrojem a odběrem serv příliš velká, nezachrání to ani přijímač.

Další věci:
- Pokud se trvale tepelně přetěžuje BEC v reglu (velký odběr, špatné chlazení) tak vypne jeho tepelná pojistka a RX a serva zůstanou bez štávy. Éro jde k zemi. Než přijdeš k troskám, regl vystydne a vše chodí jak má. Další záhadná havárie na "rušení". Rušení jo, ale mezi ušima.

- Proudová zatížitelnost reglu pro motor je absolutně něco jiného než zatížitelnost BEC. Je to řešeno úplně jinými součástkami a obvody na společné desce. I moc ampérový regl nemusí uživit pár serv. Jediná souvislost mezi oběma obvody je vzájemné ohřívání s následným ofektem z předchozího bodu. Kdo pak vozí regl zapíchnutý do škvíry v EPP?

- BEC je tepelně namáhán tím více, čím je větší odběr RX a serv, také tím čím je větší napětí zdrojového packu. Rozdíl napětí se při odebíraném proudu musí vytopit na BEC a už zase jsme u prvního bodu. Tudíž čím více článků, tím méně serv. Nad deset NIxx či tři Lixx už se rozdíl vytopit nedá a je třeba použít optoregl a oddělený zdroj pro RX. Částečně to řeší spínané regly JETI SPIN, které tak moc netopí. Zato ale mají jiné mouchy, speciálně ve vrtulnících.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 18:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2004
Příspěvky: 315
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou
Ještě by se dal použít odpor do série s motorem serva, mělo by to snížit špičkový odběr serva, sice se zpomalí, ale špičky jsou pryč -
bylo to v nějakém starším časopisu


PS RCR1/2004 p.Kroufek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Idealní je dát kondíček přímo k servu .Ruší hlavně kladné špičky 8O . Problem že HS55 někdy vrní kolem polohy a tím žerou , jinak si nemyslím že by HS 55 žrali víc než ostatní serva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 17:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Kondicek u serva (v napajeni), kondicek na motorku serva, odpor 1ohm v privodech k motorku serva, vsechno vyzkouseno, postupne i najednou, nic, Rex5+ porad cas od casu zabloudil a poslal serva do krajnich poloh (jeste ze to bylo v EPP), prijimac samozrejme vymenen u Jetiho, stejny.... tahle kombinace mi proste nefungovala :(

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
No ja ted zazivam obcas perne chvilky s EPP Extrou. Mam tam jedno HS-55 - na smerovce a obcas to pekelne nakopne kridelka. Vymenil jsme prijimace, ale dela to proad (i kdyz mene).

Zajimave, ze mi pripada, ze se to projevuje vice s tvrdsi baterkou - kdyz je plne nabita... Kdyz pak napeti trochu poklesne, tak se to (zrejme) zlepsi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
na tom neni nic zajimaveho, velky odber na BECu - nestiha vyzarovat teplo a omezi (cim tvrdsi baterky - tim vice tepla musi vyzarit), na omezeni zareaguje prijimac a problem je na svete

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Nezdá se mě ten problem tak jednoduchý.V Algolu 4x HS55 mě to koplo občas , ale štavo mě to tak tam šla OCTAVA místo REXE 5 a od té doby ani škub . Ted jsem v 2Colu 2x HS 55 vyměnil cvičně regoš a motor a škube to častějc , předtím to škubalo mín díval jsem se na napajení osciloskopem a nezdá se mě že se ty 55 chovají na odběr jinak ty kondíčky trošku upraví špičky hlavně kladné . Ještě by to chtělo zjistit jestli škubou i jine serva společně s těmi 55 nebo jenom 55 a jestli to nemužou ovlivnit 55 ktere by jezdily vedle přijimače napajené ze servo testru . Ale než laborovat je jednoduší vyměnit přijimač :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
4 serva je naproste maximum co regl jeti advance zvladne
4x hs55 - tak to uz je za hranici
rex - velmi citlivy na pokles napeti

jednoduche to opravdu neni, podili se na tom problemu regl, prijimac a serva (dokonce i motor a vrtule - celkove ohrivani reglu)- chce to najit vhodnou kombinaci

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
No ale furt je to teorie . Opravdu to dělá pokles napětí ? Jak jsi to zjistil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 20:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.9.2006
Příspěvky: 494
Tento problém se už taky pár dnů snažím vyřešit. Tomu poklesu napětí se mi moc věřit nechce. Když připojím do přijímače tři Hs-55 chová se to úplně stejně blbě jako když připojím jedno Hs-55. A to už je sakra rozdíl v odběru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Skoušel jsem odchytit nějaký pulzýk na poklesu napájení , ale bohužel s tím co mám :oops: jsem nic neviděl co by to mohlo dělat proto bych ocenil ty kteří tvrdí že to dělá pokles napětí mě ten pulzýk vyfotily . Možná hodit řeč s Tinkou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2006 23:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ztnext píše:
Tento problém se už taky pár dnů snažím vyřešit. Tomu poklesu napětí se mi moc věřit nechce. Když připojím do přijímače tři Hs-55 chová se to úplně stejně blbě jako když připojím jedno Hs-55. A to už je sakra rozdíl v odběru.


Ani není. V těch špičkách ne. Serva dostávají pulzy z přijímače postupně a tak se ty špičky nepotkávají. S počtem serv se mění jen jejich hustota. Max. hodnota je prakticky stejná bez ohledu na počet serv, pochopitelně ale roste průměrná hodnota.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz