Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.03.2010 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Arx píše:
JMalik píše:
Arx píše:
No dobře, nebudu to pokoušet, pokud si jí pořídím, tak s přijímačem s plným dosahem. Konec konců ten sedmikanál R617 zase není až taková cihla, ale upřímně bych chtěl vidět, jak ho někdo nacpe třeba do F3K.


Já.
(Do Osirise a velmi hezky)


Ale bez krabičky, ne?


http://kvidicek.rajce.idnes.cz/Osiris/#Osiris3.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: rc
PříspěvekNapsal: stř 31.03.2010 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
Ani ten slovenský obchod?Co jsem viděl slováci to maj většinou správně.A o dosahu se dá domyslet i v údajích o velikostech modelů.A já např. u 6004 se spolehl na to že má dosah 300m/dealer píše 90m,určeno do hal. modelů ale kecá,že :wink: / a asi na 100m výpadky a nakonec jsem spadl.Takže já věřím tomu že dealer byl chytrej a stopy přepočítal správně.Kdo nevěří at klidně rozbíjí modely.Já už se poučil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rc
PříspěvekNapsal: stř 31.03.2010 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
sigi123 píše:
Ani ten slovenský obchod?Co jsem viděl slováci to maj většinou správně.A o dosahu se dá domyslet i v údajích o velikostech modelů.A já např. u 6004 se spolehl na to že má dosah 300m/dealer píše 90m,určeno do hal. modelů ale kecá,že :wink: / a asi na 100m výpadky a nakonec jsem spadl.Takže já věřím tomu že dealer byl chytrej a stopy přepočítal správně.Kdo nevěří at klidně rozbíjí modely.Já už se poučil.


Dealerům nevěř.
Futaba to píše jasně, srozumitelně a pochopí to i naprostý ignorant.
6004 je do haly. Ještě jsem nelétal v hale, kde bych měl problém se vzdáleností.
Ty šestikanály nemají diverzitu a Futaba jednoznačně udává max. rozpětí modelu. Pokud nebudeš létat s dalekohledem , nebo kamerou, tak je to taky jasné.
7,8,14 mají plný dosah.
:lol: :lol: :lol: Tady by ale mohli narazit, protože např. ti fíci u nás s motorama 800ccm plánují v podstatě UL řízený RC. To bude vidět ( s potížema) na 5 kiláků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: rc
PříspěvekNapsal: stř 31.03.2010 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
No už to tu někde bylo,ale nikdo nedokázal říci co je vlastně plný dosah.Je tedy nějaká definice?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rc
PříspěvekNapsal: stř 31.03.2010 20:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
sigi123 píše:
No už to tu někde bylo,ale nikdo nedokázal říci co je vlastně plný dosah.Je tedy nějaká definice?


Ne,
je to pojmuté tak, že je to vzdálenost na kterou bezpečně ovládáš ten verk bez potíží s úrovní signálu, pokud jsi schopný rozeznat jeho polohu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.04.2010 4:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.9.2006
Příspěvky: 494
Arx píše:
ztnext píše:
Mám přijímač R6106HFC v modelu 630mm a F/S nenaskočí ani ve vzdálenosti 900m..... (dál jsem nezkoušel)


Chceš říct, že jsi takovej frajer, že vidíš model o rozpětí 630mm na vzdálenost 900m :?: 8O Osobně nechápu, proč bych se měl bát ten přijímač dát do 2m větroně, když bezpečně vím, že dál než 600m stejně nedohlédnu - čili neletím.


.....já nikde nepíšu,že ten model vidím na 900m. Ty neví jak vyzkoušet dosah...?????? Mě stačí když na tu vzdálenost vidím pomocníka, který dostane do ruky vysílač. A popravdě řečeno pomocníka taky vidět nemusím a dosah bez problémů vyzkouším!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.04.2010 7:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
ztnext píše:
Arx píše:
ztnext píše:
Mám přijímač R6106HFC v modelu 630mm a F/S nenaskočí ani ve vzdálenosti 900m..... (dál jsem nezkoušel)


Chceš říct, že jsi takovej frajer, že vidíš model o rozpětí 630mm na vzdálenost 900m :?: 8O Osobně nechápu, proč bych se měl bát ten přijímač dát do 2m větroně, když bezpečně vím, že dál než 600m stejně nedohlédnu - čili neletím.


.....já nikde nepíšu,že ten model vidím na 900m. Ty neví jak vyzkoušet dosah...?????? Mě stačí když na tu vzdálenost vidím pomocníka, který dostane do ruky vysílač. A popravdě řečeno pomocníka taky vidět nemusím a dosah bez problémů vyzkouším!


Upřímně řečeno postrádám smysl zkoušení dosahu přijímače ve vzdálenosti 900m u modelu s rozpětím 630mm... :?: :?: :?:

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.04.2010 7:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.9.2006
Příspěvky: 494
Dosah přijímače je důležitá informace a i já se snažil najít hranici dosahu tohoto přijímače (v konkrétním modelu).
Po zjištění, že vše funguje i na 900m dál nic neřeším. Stačí mi to několikanásobně a lítám bez starostí. TO JE SMYSL TÉ ZKOUŠKY DOSAHU!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.04.2010 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
No dobře, ale myslím, že u tohoto konkrétního modelu ti stačilo jít klidně jenom těch 300m. :lol:

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba R6106 HF, R6106 HFC - dosah
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2023 21:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2017
Příspěvky: 109
Obrázky: 4
Rád bych info o tomto přijímači. Co znamená na 3. Kanálu (3/MC)
Na tomto výstupu mi servo drží jen v krajní poloze a nereaguje na pohyb kniplu. U ostatních výstupů se serva pohybují normálně.
Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba R6106 HF, R6106 HFC - dosah
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2023 21:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Není to kanál "plynu", který je (na rádiu) zamknutý přepínačem?
(zámek plynu - bezpečnostní prvek, kdy se kanál přepínačem uzamkne v poloze "vypnuto/karburátor uzavřen", aby nedošlo roztočení vrtule nechtěným drcnutím do páky plynu při manipulaci s modelem. Jakmile je letadlo připraveno a pilot si už dává pozor, tak se přepínačem kanál odemkne a pak už normálně reaguje na páku plynu)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba R6106 HF, R6106 HFC - dosah
PříspěvekNapsal: ned 05.03.2023 22:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2017
Příspěvky: 109
Obrázky: 4
Děkuji, bylo to přesně tak.
Nastavil jsem nový model a už to funguje. Zmátlo mě, že servo test na rádiu zobrazoval polohu plynu normálně.
Ještě jednou děkuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz