Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 125 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pát 18.07.2014 19:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Zdravím mám dotaz jestli je špatný SBEC nebo je závada jinde.

SBEC http://www.rc-levneji.cz/regulatory--es ... c-4a-5-5v/
serva savox sh 0257mg , align ds520,betpadlo besast

Na začátku mi trochu cukalo servo, tak jsem ho rozdělal vyčistil a bylo to ok.Jenže mělo vůle poťák trochu vydřený tak jsem si koupil 3 nové na cykliku(úplně stejné jako byly před tím)
Po připojení serv a zapnutí okamžitě serva začala cukat všechny serva hřály a SBEC úplně hořel.Velikost proudu(měřena mezi SBECem a přijímačem 6A)tak jsem zkoušel serva odpojovat a přehazovat mezi sebou.Zjistil jsem že když zapojím jedno určité servo(nové savox) problém se objeví pokud ho odpojím nebo místo něj zapojím jiné(stejné ale staré) problém zmizí.Servo jsem reklamoval a na servotesteru vše ok.I tak mi ho vyměnili a nyní s novým servem stejný problém.Mám zapojené 2 serva cykliky a vrtulkové servo pokud připojím to jedno nové vyreklamované spotřeba je okamžitě 6A a všechny serva hřejí pokud jen to jedno servo vyměním za staré vše ok.

Závada se tedy projevuje cukáním nebo bzučením serv na přijímači začne poblikávat zelená dioda( pohasíná) po chvíli vypadne signál, spotřeba je 6A a vše strašně hřeje.
Se starým servem vše zmizí.Přece není možné aby mi dali 2x špatné servo.

Je špatný regl nebo to dělá microbeast?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
bude rušiť spínaný BEC prijímač pracujúci v pásme 40Mhz, aj keď napájanie prijímača bude oddelené? (z druhej batérie)

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 6:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Nelze jednoznačně odpovědět. Může, nemusí.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... 0%93-3cast

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
kvôli tomu čo je písane na cevaro.sk bol môj dotaz, lebo som to pochopil že nahradili spínaný BEC linearním BEC-om, nikde tam nepíše že bol spínaný BEC napojení na napätie bez toho že by napajal palubní okruh, chcem kúpiť regulátor ktorí ma v sebe už spínaný BEC, a tu je ten dotaz že či bude rušiť aj ked nebude zapojení do napájania serv a prijímača? Z toho čo mám prečítané o spínaných zdrojoch ak sú bez záťaže nedodávajú napätie, tak by nemali rušiť, ale či to je aj u DC-DC neviem.
Škoda že výrobca nerobí aj 50Amperove regulatori bez BECu, o problem menje by som mal. :mrgreen:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 12:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Mam to takhle v 3kg akrobatovi, 100A regl se spinanym BECem (nevyuzity) a palubni elektronika napajena z 2sLipol pres 5A lin.BEC. Prijimac je nejaky Multiplex na 40MHz, zadne problemy s rusenim.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Když jsem používal 35MHz, tak jsem měl velice špatné zkušenosti se spínaným BEC c regulátorech HK Supersimple. Lišilo se to kus od kusu, některý rušil více (i bez odběru) a některý utáhl i 2A bez výrazného rušení.
Postupně jsem je ale vyřadil všechny a používal Jeti Spin, nebo Turnigy Plush.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 13:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Ďakujem za odpoveď Abu,, presne o takú konfiguraciu napajania palubnej elektroniky mi išlo, takže to je v pohode, môžem ísť objednat regulator.
Ja sa rozhodujem medzi regulatorom roxxy robbe 950-6, alebo scorpion 45Amperovy :?:
Ďakujem všetkým čo mi odpovedali, mat doma regulator za 50€ ako "okrasu" to by ma .... Nakoniec som objednal od robbe roxxy 950, bol v akcii za 35€ aj ked ma BEC spínaní, verím že ak nebude použití nebude rušit


Přílohy:
Poznámka: väčšinou si tento regulator pochvaluju tí čo maju helikopteri
filip600T 012.jpg
filip600T 012.jpg
[ 39.75 KiB | Zobrazeno 1527 krát ]

Poznámka: kúpil som aj programator kvôli nastaveniu niektorích funkcii, nastavenie pačkovaním sa mi moc nedarí
filip600T 016.jpg
filip600T 016.jpg
[ 30.58 KiB | Zobrazeno 1527 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Naposledy upravil ingwarr dne čtv 23.10.2014 11:07, celkově upraveno 4
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 13:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ingwarr píše:
... Z toho čo mám prečítané o spínaných zdrojoch ak sú bez záťaže nedodávajú napätie, tak by nemali rušiť, ale či to je aj u DC-DC neviem.
...

Ty spínaný DC/DC měniče bez odběru jedou "na volnoběh" a pokud není odběr (neteče proud), není co by tam indukovalo rušivé impulzy. Jediný pidiproud co teče tak je uvnitř, skrz děliče zpětné vazby a to nemá šanci rušit.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
jyrry píše:
... Ty spínaný DC/DC měniče bez odběru jedou "na volnoběh" a pokud není odběr (neteče proud), není co by tam indukovalo rušivé impulzy. Jediný pidiproud co teče tak je uvnitř, skrz děliče zpětné vazby a to nemá šanci rušit.


Jo, to by ses divil :-) Koupil jsem si nějaký DC/DC měnič 12V/5V na e-bay a ten bez zátěže bral asi 100mA z 12V, parádně topil a zarušil pásmo 433MHz tak, že ve vedlejší místnosti nechodila bezdrátová myš.
Na vině byla špatně zvolená cívka, takže měnič měl velké zvlnění, které autor zapojení "opravil" přidáním nesmyslně velkého kondíku, takže to na prázdno parádně kmitalo (20V špice).
Po zatížení se to celé hodně umravnilo, ale jinak výrobek to byl pěkně zprasený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 0:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Ahoj,
tak mi doma přistál nový pták od FMS a to F4U 1.7m. Je to už novší verze s odstraněnými muškami.
Řaším právě jak to mají vymyšlené. Je tam ESC 85A se spínaným becem 5A. V návodu (asi starší verze) se píše o ubecu 6A. Jenže ten já tam už nemám a jediné info je z přiloženého manuálu k ESC a to, že dává 5.5V 5A.
Otázka zní. Když to takhle mají připravené defakto ke vzletu a stačí vložit baterii a lítat...
Mám mít obavy, že je to nedobrá myšlenka, nebo tam vrazit externí bec?
Napájí to 6s a táhne to všechny funkce, včetně podvozků, zavírání dvířek( což je asi zanedbatelný odběr), klapky (to jsou 4 serva)
No je to celkem dost. Tak nevím právě.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 7:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Už jen kvůli těm nesouladům na papírech bych tam dal přijímačovky.
Jinak včera jsem tady viewtopic.php?f=39&t=71047 trochu počítal (sčítání a násobení jednociferných čísel) - použij vzoreček a spočítej si jak by na tom byl lineární "UBEC" kdyby byl v reglu se 6-ti články napájení a měl odběr 6A...
Podle mně je holý nesmysl aby lineární BEC vestavěný do reglu měl tyhle parametry.
Na spínané (ošizené) v různých chinareglech a obzvlášť setovkách bych se nespoléhal u tak velkých modelů kde je víc větších serv. Když už, tak zálohu - druhý "pořádný" BEC nebo přijímačovky.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A proč se v tomto případě bavíš o lineárním ubecu?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 13:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Abych to upřesnil. Totíž první verze modelu měla opto regl a k tomu externí bec. Manuál zůstal ale stejný, jen je doplněn o papír k novému reglu. Ten má sbec 5A. No, třeba by to utáhl,ale asi pro klid duše tam dám nějaký extrení. Trochu se ztrácím v těch diskuzích a propočtech becu. Můžete mě něco doporučit? Nějaký 5-6A bude stačit? Přijímačovky tam nenacpu, ale přijímač budu napíjet zvlášť přesc spc konektor. Bec bude čistě na serva.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC-SBEC-UBEC
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Wirda píše:
Trochu se ztrácím v těch diskuzích a propočtech becu. Můžete mě něco doporučit? Nějaký 5-6A bude stačit?


Určitě bude. Jyrrymu šlo spíš o to, že v tom regulátoru může být ten BEC hodně nadhodnocený výrobcem (3A je vydávaný za 5A) a proto je asi lepší volbou kvalitní UBEC (samostatný BEC). Výpočet ztrátového výkonu u lineárního stabilizátoru s tím v tomto případě nemá co dělat.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 125 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz