Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

pomoc při oživování regulátoru

stř 15.03.2006 22:00

Může mi někdi poradit?
Koupil jsem si motor axi 2808/16, regulátor otáček od Jeti models Advance plus 18A pro bezkomutátorové motory, a přijímačrex 5 MPD napájím to Li-polkou 1700, 2 články.
V návodu je napsáno zapnout počkat až se ozve pípnutí a co dělat když se neozve
všechno jsem vyzkoušel a ne a ne pípat
Má s tím někdo zkušenost? Nevím jak dál :cry:

stř 15.03.2006 22:43

zdravím,předpokládám, že máte zapnutý vysílač,pokud ano,zkontrolujte, zda máte regulátor v přijímači na správné zásuvce pro plyn, nejlépe ověřit některým servem, jinak regulátor nepípne, tedy aspoň u mé soupravy, pak ještě doporučuji zkontrolovat, zda je použit správný krystal v přijímači-legraci si nedělám, už jsem to taky zažil.Pokud sedí krystal, servo pracuje na plynu, je téměř jisté, že regulátor bude pracovat.Pokud se ozve je vše v pořádku a můžete požívat.Tento regler mám taky a už jsem jich mnoho dával do chodu kolegům, vždy bez problémů

stř 15.03.2006 22:50

regulátor mám na třetím kanálu, vysílač zapnutý, zkoušel jsem jiný regulátor stejně zapojený a přijímač funguje bez problémů. Jinak mám úplně novou li-polku, ještě jsem ji nenabíjel ale dává 7,4V
Přijímač 35 MHZ, Vysílač 35 MHz

stř 15.03.2006 23:14

nepipa regulator ale motor.....

mam taky pocit ze ked prvy krat zapajas novy regulator tak mas prebehnut kniplom hore dole a stiahnut trim uplne dolu.... skus mozno to nieco spravi :)

stř 15.03.2006 23:33

kniplem jsem hejbal jako protržený trim -50% a nic

stř 15.03.2006 23:36

Předpokládám, že máte připojený motor, jak tu správně poznamenal Helbo, linak je veškeré snažení zbytečné.A ještě jedna dobrá rada--když všechno selže, přečteme si konečně návod a začneme znova! Já jsem na vadný NOVÝ regulátor ještě nenarazil i když to nelze vyloučit...přeji úspšch..

stř 15.03.2006 23:39

všechno je pripojeny jak ma, návod jsem cetl 100x - nechápu to :oops:

stř 15.03.2006 23:39

mejla píše:kniplem jsem hejbal jako protržený trim -50% a nic


hmmm tak to je vazne zaujimave.... ja si pamatam ze mi tiez nesiel reg..... potom zrazu isiel ale mal som ho zle nastaveny plny plyn nebol v predu ale v zadu :) motor 3 krat pipol a svac ho na plne gule :) az ma miklo... tak vazne netusim kde je zavada ale asi by som sa tiez mrkol na navod prilozeny k reglu... a ked nic tak potom by som zavolal do predajni ;)

stř 15.03.2006 23:42

mejla píše:všechno je pripojeny jak ma, návod jsem cetl 100x - nechápu to :oops:


eh naraz sme poslaly prispevky.... tak potom by som asi zajtra zavolal do predajni ze co s tym alebo rovno ho tam zaniesol nech ho vyskusaju alebo skusil by som ho este na inom prijmaci popripade aj s inym vysielacom ak je moznost, ale radsej by som to zaniesol do predajni a povedal im nech ho vyskusaju ze ti nejde... urcite budu ochotny a hned to vyskusaju

stř 15.03.2006 23:43

Jestli máte počítačový vysílač, tak to chce zkontrolovat EPA-max.výchylky pro tento kanál a jak radí Helbo, zkontrolovat reverzy, taky jsem na cizím vysílači kdysi dostal přes prsty.

stř 15.03.2006 23:44

Asï budu muset stejně dík

stř 15.03.2006 23:45

pepan píše:Jestli máte počítačový vysílač, tak to chce zkontrolovat EPA-max.výchylky pro tento kanál a jak radí Helbo, zkontrolovat reverzy, taky jsem na cizím vysílači kdysi dostal přes prsty.


no ja som nedostal po prstok ale preletelo to cez pol bytu :)

stř 15.03.2006 23:48

ja tam nemam radši vrtuli, už jsem jeden regulátor oživil a taky jsem dostal

stř 15.03.2006 23:51

:) tak to mi taky tak letělo, naštěstí bez těch prstů, ale dobré dvě hodiny jsem na to nesáhl!Ani ve snu mě tehdy nenapadlo, že kolega používá jen páčkový vypínač ovládaný servem místo regleru.

stř 15.03.2006 23:54

pepan píše::) tak to mi taky tak letělo, naštěstí bez těch prstů, ale dobré dvě hodiny jsem na to nesáhl!Ani ve snu mě tehdy nenapadlo, že kolega používá jen páčkový vypínač ovládaný servem místo regleru.


:) no ale kazdopadne by ma dost sralo ze mi nejde regulator ktory je cerstvo kupeny, by som sa ani nevyspal :)
Odeslat odpověď