Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 04.03.2021 7:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Je to úplně nejzákladnější zapojení stabilizátoru typu 7805 s tím že ty keramiky jsem vynechal:
Příloha:
unnamed.jpg
unnamed.jpg
[ 12.14 KiB | Zobrazeno 1554 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 05.03.2021 10:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Tímto chci poděkovat kolegovi pod nickem blesk. Dnes jsem si díl vyzvedl na poště a vyzkoušel. Vypadá to, že by to mohlo normálně pracovat. Jen mě trochu zaskočilo, že je obráceně "pólovaný" motorek, ale to u ss naštěstí není žádný problém. S opravou původní desky stejně počítám, alespoň si rozšířím zkušenosti o SMD součástky.
Měl bych ještě dotaz na jyrry-ho. Funci stabilizátoru napětí chápu, pochopil jsem, že v tomto zapojení je použitelný i jako proudová ochrana (sice nevím proč, ale věřím tomu). Nevadí ale, že vstupní napětí bude stejné jako výstupní? Na internetu jsem našel, že při stabilizaci napětí má být to vstupní minimálně o 2 V vyšší...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.03.2021 11:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
miho píše:
... Nevadí ale, že vstupní napětí bude stejné jako výstupní? Na internetu jsem našel, že při stabilizaci napětí má být to vstupní minimálně o 2 V vyšší...

Pravda, používám to ve spojení s přijímačovými aku LiFe a v palubní síti mám něco kolem 6,4-6,6V.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.04.2021 16:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Pro dokončení příběhu ještě uvádím, že dnes došly tranzistory z Číny. Výměna dost opruz, mžoural jsem na to přes brýle a lupou, ale nakonec vyměněno a snad i úspěšně. Zkoušel jsem to sice jen s motorkem ze serva, ale chodí to. Doufám, že to nebudu muset opakovat. Díky všem za rady a letu zdar.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 7:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
miho píše:
Na internetu jsem našel, že při stabilizaci napětí má být to vstupní minimálně o 2 V vyšší...
Ještě existují Low Dropout stabilizátory, např. LM2940 (https://www.gme.cz/lm2940ct-5-to220), které potřebují přebytek napětí jen cca 0,5 V.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 16:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
miho píše:
Na internetu jsem našel, že při stabilizaci napětí má být to vstupní minimálně o 2 V vyšší...

JardaRůžička píše:
Ještě existují Low Dropout stabilizátory, např. LM2940 (https://www.gme.cz/lm2940ct-5-to220), které potřebují přebytek napětí jen cca 0,5 V.

To jsem nějak nezkoumal, co je za těmi 7805. Prostě podvozky fungují, tak jsem do toho dál nešťoural :-)
No a i kdyby jely trochu pomalejc, je to naopak plus, je to realističtější.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2023 22:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2014
Příspěvky: 11
Dobrý večer, netuší někdo prosím co je to za obvod na tom tišťáku. Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz