Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 13:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2010
Příspěvky: 31
Ahoj,
vybírám vysílačku a rozhoduji se mezi Radiomaster tx16s vs Frsky Tarantis Q X7S ACCES.
S létáním začínám a nerad bych udělal chybu. Momentálně mám základní vysílač KADET.

Posledni varianta je připlatit si za TENDEM X18.

_________________
Blade 70, Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Nejsem nějakým obdivovatelem radiomastru, ale že zmiňovaných udělá nejvíc muziky. Sám bych si ho asi nekoupil, nelíbí se mi a mám X10S s multiprokolem, takže vlastně stejně muziky, jen za víc peněz.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Taranis X7 bych vyloučil jako první, poměr cena/hodnota je nejníž. Výhoda přehlednosti barevných displejů ostatních variant je zásadní.
Nejlepší poměr cena/užitná hodnota z toho představuje Radiomaster, ale ve verzi Eachine TX16. Bývá ještě o něco levnější, ale má lepší zejména mechanické provedení, a dle subjektivního názoru i ergonomii. S vestavěným multimodulem máte možnost využívat řadu příjímačů různých značek, nebo ovládat různé hračky a BNF modely, u kterých je nabídka (zejména se Spectrum protokolem) široká. S Edge systémem lze využívat i dotykový displej. Vysílač má navíc volný slot pro další externí modul. Nevýhody jsou nutnost zvyknout si na OpenTX (respektive jeho klon EdgeTX) a nemožnost použít FrSky přijímače řady Access. Starší řada ACCST je plně podporovaná.
Pokud byste vystačil pouze s FrSky přijímači, má smysl uvažovat o Tandemu X18. Je lehčí, má možnost použití drahých, ale extrémně spolehlivých dvoupásmových TD přijímačů. Neumožňuje ale Multimodul a jediný podporovaný systém je Ethos. Ten je o něco příjemnější na nastavení, ale zase stále ještě nemá možnost nastavení přes PC, něco jako je OpenTX Companion, a to je velká nevýhoda.
Možnost kombinace Multimodul + Access systém umožňuje zmíněný Horus 10S, doplněný o Multimodul a běžící s EDGE nebo OpenTX. Ale společně se zvlášť kupovaným modulem vychází nejdráž.
Všechny zmíněné systémy (OpenTX, EdgeTX i Ethos) jsou k dispozici v češtině včetně hlasových výstupů. Software lze vyzkoušet předem v simulátoru pro PC - existují pro všechny tři.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Prečo stále tvrdíte, že FrSky (Ethos) sa nedá programovať na PC. Je tu predsa dávno Ethos simulátor. Tam si naprogramujem čo chcem a potom si model skopírujem do rádia a je. Simulátor je v CZ. Fungujú tam Lua scripty, hlášky, obrázky dá sa simulovať telemetria atď. Jedine čo je trocha horšie je ovládanie (páky, prepínače atď.) na klávesnici, ale dá sa na to zviknúť. Nemusí sa súbor nijak konvertovať na prenos, ako v Companion, čo je výhoda.
A na automatickú aktualizáciu FW, SD, konverziu obrázkov atď. je Ethos Suite.

Určite dnes už farebný dotykový displej. Ja by som si priplatil za Tandem X18 (X20). Máš k nemu baterku, púzdro + popruh. Tak až o toľko drahší nieje, ako TX16S. Je to investícia do budúcna.
FrSky ti ponúka na výber z cca. 35 ks (druhov) kvalitných telemetrických prijímačov za slušnú cenu. ACCESS ponúka nové možnosti, ten na multi protokole nie je.
Otázka znie či potrebuješ staré protokoly 99% bez telemetrie (okrem FrSky). Alebo slušný moderný rádiový systém s výborným OS s vyhliadkami do budúcna.


Přílohy:
v129.png
v129.png
[ 171.97 KiB | Zobrazeno 2101 krát ]

sim.png
sim.png
[ 268.99 KiB | Zobrazeno 2099 krát ]

ckc4.png
ckc4.png
[ 20.05 KiB | Zobrazeno 2099 krát ]

simulator.png
simulator.png
[ 200.78 KiB | Zobrazeno 2095 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 21:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2010
Příspěvky: 31
Ja právě slyšel,že radiomaster nemá pořádnou modulace,málo přijímačů a skoro žádnou podporu hw.Zase někdo jiný si ji nemůže vynachválit.Na horuse jsem koukal do bazaru,ale u rádia se toho trochu bojím.Jestli by nebylo lepší si trochu přidat a koupit ten tandem x 18

_________________
Blade 70, Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 22:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
tom099 píše:
Ahoj,
vybírám vysílačku a rozhoduji se mezi Radiomaster tx16s vs Frsky Tarantis Q X7S ACCES.
S létáním začínám a nerad bych udělal chybu. Momentálně mám základní vysílač KADET.

Posledni varianta je připlatit si za TENDEM X18.

X18 jsem v ruce držel a líbí se mi víc jak X20. Pak TX16S a Q X7S jsou dost jiná rádia. Ale Q X7 s ACCESS + případný MPM... ACCESS přijímače a telemetrické moduly FrSky jsou podle mě slušná volba. Barevný displej je sice přehlednější a větší, ale při vlastním lítání se stejně dívám na model, ne na displej... a rádia jsou primárně na lítání, ne na "nastavování". Všechna zmíněná rádia jsem zkoušel (s X18 ani X20 jsem nelítal s ostatními jo). A z mého pohledu opravdu těžko radit. Pokud by mi do ruky seděl Q X7 nebo chci MPM v TX16S, nebo chci X18....
Companion je dost plus, ale model nastavím jednou, a případné úpravy dokážu "na poli" udělat s kterýmkoli zmíněným rádiem.
Z pohledu nastavení jsou zmíněná rádia stejně "mocná". Z pohledu "rádoivého spojení" by mohl TANDEM přinést drobnou výhodu. Ale "zase", dnes se už prakticky u žádného systému "na rádio" nepadá, takže mám-li FrSky RX6R, HiTec Minima 6, FlySky FS-iA6B, či GR-12, možnosti mají jiné, ale do 1,5km s nimi "nespadnu". A kdo vidí model kilometr vzdálený, žejo..


juraj.jurej píše:
Prečo stále tvrdíte, že FrSky (Ethos) sa nedá programovať na PC. Je tu predsa dávno Ethos simulátor. Tam si naprogramujem čo chcem a potom si model skopírujem do rádia a je.
Asi právě proto, že je to "jen" simulátor a klikat v simulátoru a na rádiu je stejně pracné. Zatímco klikat v Companionu a v rádiu je dost rozdíl. Na druhou stranu (viz výš), jak často potřebuju rádio nastavit?

tom099 píše:
Ja právě slyšel,že radiomaster nemá pořádnou modulace,málo přijímačů a skoro žádnou podporu hw.
Radiomaster obsahuje multiprotokol modul. Tzn. můžu použit přijímače FrSky (accst), FlySky, Spetkrum, HiTec, Multiplex, starší Futaby, ... určitě jsem na některé "důležité"/známé/vyzkoušené/spolehlivé zapomněl. Není rádio, které by dokázalo používat větší množství přijímačů. Co je "žádnou podporu HW?"

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Naposledy upravil prikrylm dne úte 31.05.2022 22:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 22:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2010
Příspěvky: 31
To vám bohužel nemůžu vysvětlit,protože tomu nerozumím.To je proste názor modeláře.Proto jsem založil toto téma,abych vyslechl více názoru.

_________________
Blade 70, Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2022 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
prikrylm píše
"Asi právě proto, že je to "jen" simulátor a klikat v simulátoru a na rádiu je stejně pracné. Zatímco klikat v Companionu a v rádiu je dost rozdíl. Na druhou stranu (viz výš), jak často potřebuju rádio nastavit?"

Naklikal som sa viac než dosť v Companion (OpenTX) a klikanie v Ethos simulátore mi nepríde nijak pracnejšie, nakoľko je Ethos jednoduchší, prehľadnejší a hlavne sa dá klikať myšou po displeji. To už nieje, ako programovať v simulátore Companion OTX (treba si to skúsiť). V tomto smere FrSky Companion pre Ethos nepotrebuje. A máš pravdu, koľko modelov potrebuješ naprogramovať? Ja dva-try a potom ich len kopírujem a doladím. Ale na učenie, skúšanie je to super. Nemusí človek drať rádio.
Skôr by som videl výhody Companion inde. (napr. prehrávanie logov, ukladanie profilov, modelov, spravovanie SD a pod.) Ale to všetko aj simulátor resp. programátor má byť súčasťou Ethos Suite. Tak uvidíme s čím nás prekvapia.
A multiprotokol (MPM) vieme mať už aj v Tandem X20 cez ErskyTX.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Multimodul přes ErSky je dost zoufalství. Já tedy velký barevný displej považuji za celkem klíčový, i během letu na něj občas koukám, hlavně na stopky a telemetrická data. Pokud lítám s monochromatickým, všechny potřebné telemetrické údaje jsem musel převést na hlas, a pak už někdy nestačí přepínače. A to je zrovna oblast, kterou tím dost zabiješ.
Jureji, že telemetrii má prakticky jen FrSky je blábol. Využít ji umí tak třetina z uvedených protokolů. Pravda je, že největší výhoda multiprotokolu je pro ty, co mají více modelů, pak lze využít třeba extrémně levné Flysky přijímače (s telemetrií), nebo Orange apod. A jak jsem zmiňoval, je řada prima BNF hraček, většinou se Spectrum protokolem (mikrodrony pro létání kolem lustru doma, různé minimodely, vrtulníčky...).
Pokud uživatel bude mít 2-3 modely, pak mu nevadí, že do všech koupí dražší přijímače.
A ještě bych dodal, byl jsem jedním z prvních tady, kdo nastavování v simulátoru Ethosu testoval, a stále tvrdím, že to komfortní není. Zmíněné ovládání myší lze použít jen u rádií s dotykem. Zkus si někdy pustit emulátor pro X10S (který mám). To se samozřejmě zájemce netýká, pokud uvažuje o X18.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Jiri píše:
Multimodul přes ErSky je dost zoufalství. Já tedy velký barevný displej považuji za celkem klíčový, i během letu na něj občas koukám, hlavně na stopky a telemetrická data. Pokud lítám s monochromatickým, všechny potřebné telemetrické údaje jsem musel převést na hlas, a pak už někdy nestačí přepínače. A to je zrovna oblast, kterou tím dost zabiješ.
Jureji, že telemetrii má prakticky jen FrSky je blábol. Využít ji umí tak třetina z uvedených protokolů. Pravda je, že největší výhoda multiprotokolu je pro ty, co mají více modelů, pak lze využít třeba extrémně levné Flysky přijímače (s telemetrií), nebo Orange apod. A jak jsem zmiňoval, je řada prima BNF hraček, většinou se Spectrum protokolem (mikrodrony pro létání kolem lustru doma, různé minimodely, vrtulníčky...).
Pokud uživatel bude mít 2-3 modely, pak mu nevadí, že do všech koupí dražší přijímače.
A ještě bych dodal, byl jsem jedním z prvních tady, kdo nastavování v simulátoru Ethosu testoval, a stále tvrdím, že to komfortní není. Zmíněné ovládání myší lze použít jen u rádií s dotykem. Zkus si někdy pustit emulátor pro X10S (který mám). To se samozřejmě zájemce netýká, pokud uvažuje o X18.


MPM cez ErskyTX je pravda, nie je to bohvie čo, ale je tu tá možnosť. Na QX7 na tom by nebol o moc lepšie.
Prepínačov je na X18 (X20) dosť, okrem bežných je tam 6 funkčných aj dva na zadnej strane.

To, že je telemetria na multiprotokole viac menej iba FrSky nieje žiadny blábol. Písal som, že 99% protokolov tam je bez telemetrie. (mimo FrSky) A telemetria FlySky a Orange je to zúfalé 1% s pár senzormy.

Presne, ako píšeš multiprotokol je super pre rôzne hračky a BNF, aby nemusel mať človek doma 10 hračkárskych ovládačov a kupovať do nich baterky. Inak je tam použiteľný na skutočné modely viac menej iba FrSky ACCST D16 protokol s dobrou telemetriou a k nemu potrebuje aj tak originálne Rx. Ale to je iba môj názor. Ja mám tiež TX16S (multiprottokol), ale ako sekundárne rádio.

Ja používam FrSky Ethos simulátor od dňa jeho vydania. Mal som X10 (ešte bez ACCESS) takže viem o čom hovoríš. viewtopic.php?f=38&t=89600
Na programovanie bez dotykovej obr. s pomocou len klikania po ovladacích tlačítkach to je na nervy. Ale Ja píšem o X18 (X20) kde je to už s pomocou klikania po obrazovke myšou a rollera paráda a ešte v krajšiej grafike, ako v Companion.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne stř 01.06.2022 16:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 14:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
juraj.jurej píše:
To, že je telemetria na multiprotokole viac menej iba FrSky nieje žiadny blábol. Písal som, že 99% protokolov tam je bez telemetrie. (mimo FrSky) A telemetria FlySky a Orange je to zúfalé 1% s pár senzormy.

Je možné, že podpora senzorů je u jiných jak FrSky protokolů .... horší, ale, co lezlo za telemetrii třeba z OrangeRX R820X, bylo všechno použitelné, tzn krom takových těch std intenzit signálů a napětí na RX, taky externí napětí (do 50V), RPM, teplota... To samé jsem byl schopen používat s HiTec Optima, Graupner HoTT (GR12L), FlySky. A to jsou jen ty, které mám skutečně vyzkoušené. Pak protokolů je necelých 80 a vyjmenoval jsem 5 s funkční telemetrií, to je výrazně víc jak 1% :-)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Nemá smysl si honit trika, těch telemetrických možností je víc (např. Hitec, Orange a další), nicméně jde o to, co užije běžný (tím spíše nový) uživatel. Za mne požaduji prakticky ve všech modelech měření napětí baterie (na což většina FrSky přijímačů vyžaduje aspoň doplněný dělič), ve větroních vario, občas stabilizaci. Když výjimečně potřebuji víc, tak pak oproti chytrému reglu Neuron je i FrSky přijímač levnější. A pro syna do malého bublinkoletu je Flysky přijímač za 10$ s telemetrií pro měření baterky zcela dostatečný, nic víc by stejně neužil.
Sám s Horusem 10S + multimodulem vydržím asi ještě dlouho, a protože Ethos MM nepodporuje, musím použít OTX nebo Edge. FrSky přijímačů mám asi 8 (mix Access/Accst), pár klonů R168 (které fungují dobře a nevyžadují pro měření baterií dělič), k tomu nějaké telemetrické jiné (FlySky) a další pytlík netelemetrických Assanů z dřívějška. Využívám prakticky vše, volené dle hodnoty/rizikovosti modelů (nejhorší jde do lodiček).
A jsem příznivcem minimalizace, tj. sám za sebe víc vysílačů nechci. Maximálně si občas od nejmenšího syna půjčím Jumper T-Lite (260g i s baterkou a taky multimodulem) pro ovládání nejmenších modelů (LidlGlider apod).

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 15:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
prikrylm píše:
Je možné, že podpora senzorů je u jiných jak FrSky protokolů .... horší, ale, co lezlo za telemetrii třeba z OrangeRX R820X, bylo všechno použitelné, tzn krom takových těch std intenzit signálů a napětí na RX, taky externí napětí (do 50V), RPM, teplota... To samé jsem byl schopen používat s HiTec Optima, Graupner HoTT (GR12L), FlySky. A to jsou jen ty, které mám skutečně vyzkoušené. Pak protokolů je necelých 80 a vyjmenoval jsem 5 s funkční telemetrií, to je výrazně víc jak 1% :-)


Prepáč máš pravdu je to viac cca. 6% :lol:

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Jiri píše:
Nemá smysl si honit trika, těch telemetrických možností je víc (např. Hitec, Orange a další), nicméně jde o to, co užije běžný (tím spíše nový) uživatel. Za mne požaduji prakticky ve všech modelech měření napětí baterie (na což většina FrSky přijímačů vyžaduje aspoň doplněný dělič), ve větroních vario, občas stabilizaci. Když výjimečně potřebuji víc, tak pak oproti chytrému reglu Neuron je i FrSky přijímač levnější. A pro syna do malého bublinkoletu je Flysky přijímač za 10$ s telemetrií pro měření baterky zcela dostatečný, nic víc by stejně neužil.
Sám s Horusem 10S + multimodulem vydržím asi ještě dlouho, a protože Ethos MM nepodporuje, musím použít OTX nebo Edge. FrSky přijímačů mám asi 8 (mix Access/Accst), pár klonů R168 (které fungují dobře a nevyžadují pro měření baterií dělič), k tomu nějaké telemetrické jiné (FlySky) a další pytlík netelemetrických Assanů z dřívějška. Využívám prakticky vše, volené dle hodnoty/rizikovosti modelů (nejhorší jde do lodiček).
A jsem příznivcem minimalizace, tj. sám za sebe víc vysílačů nechci. Maximálně si občas od nejmenšího syna půjčím Jumper T-Lite (260g i s baterkou a taky multimodulem) pro ovládání nejmenších modelů (LidlGlider apod).


Ale jasné.
R168 už neexistuje. Rýchlo ho zrušili, bol to jediný funkčný klon Rx ACCST D16, ale Frsky má tiež prijímače so zabudovaným odpor. deličom cez AIN2 0-36V. Sú označené "Pro" Archer SR8 Pro, R8 Pro, R10 Pro atď.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 16:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2010
Příspěvky: 31
No....koukám,že to nebude jednoduché.U multiprotokolu je super,že bych využil na mikrovrtulnicky blade a nemusel bych mít tolik ovladačů.Jinak jsem nedávno pořídil první letadlo,takze přijímačů tolik nepotřebuji.Jako hlavní mám závody aut a letadla a heli mám zoom okrajově.

_________________
Blade 70, Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Paul, Seznam.cz [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz