Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Předělávka žlutýho Variopropu
PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 16:42 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Je tu někdo z historiků, co "stylově" lítá na předělanej žlutej Varioprop? Prý to dělá pan Mojžíš odněkud z okolí Boleslavi ale jak to dělá a co do toho nacpe jsem se nedozvěděl. Prý snad nějaký Hitec.
Já bych šel spíš cestou jednočipovýho šestikanálovýho kodéru od Zajíce z Peček a k tomu Jeti TU modul a na straně příjmu cokoliv od Jeti.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: Předělávka žlutýho Variopropu
PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 17:00 
Mazák
Mazák

Ne Mojsis, ale ,,Dorian Gray Moyzes,, fy. Dizajner.
Delal je, ale pro sve zname.
Paklize ho oslovis odpovi ti.Cena, no to je jina zalezitost. Presto, ze jsem velky retro zivel a on taky, nevidim jiz v tomto smeru svou cestu. Je to draha zalezit, ale tve moznosti a chteni mohou byt jine. Jasne,uznavam. Za cenu prestavby je uz vysilac v jinem levelu.Za flasku uz dnes nikdo nic neudela, doba se zmenila. Treba vytuneny zluty Jeti. Koneckoncu na strankach ho uvidis. Ja nad jeho produkty jen slimtam. Dalo by se rici, ze je to moje krev. Stylem. Ale nedostiznym. Je to perfekcionalista. Pak napis jak to dopadlo.
Mej se fajn.

https://eu.zonerama.com/mojzes/Album/4572578

Naposledy upravil HONZIK 22 dne pát 26.08.2022 18:51, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 17:49 
Mazák
Mazák

Hmm, pěkný věci dělá. Už jsem na to jednou narazil ale neuložil si to a ani jsem nevěděl kdo a co.
Kodér vypadá, že používá od Zajíce z Peček, co chci i já. Ale koukám, že nepoužívá TU model Jeti ale nějakej upravenej přijímač od Jeti, jednu anténu má zavedenou do pendreku a druhou uvnitř rádia. Slyšel jsem, že Jeti dělal nějakej trojkanál přijímač, kterej se dal jiným FW přiohnout na vysílač Duplex Ex2 ale všude je o tom ticho po pěšině.
Když si to postrojníkuju sám, tak to vyjde na necelou čtyřku. Když jsem dokázal zkřížit Auroru na Jeti, tak tohle by mělo být jednodušší. :wink: Přijímaců Jeti mám asi 7 ks, takže to se nepočítá.
Variopropa mám slíbenýho ale docela vrakózní stav. Možná že by se mohl spíš urodit "koženkovej" Kraft KP-5. Akorát má jen křížáky a jedno cvakátko na podvozek. Asi by se muselo přidat vedle antény nějaký proporcionální kroutítko.

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 18:06 
Mazák
Mazák

Taky ho mám doma a už pár let nad tím přemýšlím, ale vždy dojdu k tomu co pak s tím dál... Plnohodnotně to rádio nenahradí a mít jich několik doma se mi nechce...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 18:32 
Mazák
Mazák

Krafta nebo Variopropa? Co nenahradí? Na historika úplně ideál, kdyť je tomu rádiu už cca půl století. :D

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 19:35 
Mazák
Mazák

Obrázky: 10
Luba Mojzes tam měl Jeti Duplex R3L s firmware jako Tx.Nic takového už Jeti nedělá.Koder s LCD pro staré vysílače mě připadá trochu přehnané ale jako kdo chce.Na koder stačí arduino a VF modul dle libosti.
https://mode-zero.uk/viewtopic.php?f=27&t=844

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 20:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Mam doma 3 :- ))))))))

... este neprerobene, ale casom na ne dojde, mas v podstate viac moznosti

koder - mozes pouzit povodny, oddelis ho od vysielacej casti, alebo pouzijes vyskusany od zajaca, alebo urobis na arduine ... pokial potrebujes nejaky vyssi level ako mixy el. trimy atd, co je imho u takeho vysielaca blbost (ak to ma byt retro, pouzijes ho aj v retro modeli a mixy nepotrebujes a trimy mas na kniploch) tak teda ak ho potrebujes a nechces hyzdit vysielac, mozes mat maly displej odspodu (googli) a myslim ze aj Lubo mal taky, alebo ho nechas vovnutri, viditelny iba pri programovani

VF - na MHz rozsah asi uz nikto nepojde, tak mozes pouzit nejaky vysielaci modul. Ten zmieneny prijimac bol tiez prestaveny do vysielacieho modu, bol na to pokial viem nejaky upload firmveru alebo tak nieco, treba sa spytat Luba. Ale nic nebrani pouzit akykolvek vysielaci modul, but ten jeti TU, alebo napriklad viac ludi pouzilo frsky dht modul, krasne sa tam da napasovat, anteny su vecsinou ties "po zivotnosti" tak tie nahradis pelendrekom, Lubo mal na to nejake 3d vytlacky

ale ....

asi budes riesit skorej mechanicke veci, napriklad origo popruhy (tie L haky) su vecsinou uz bez chromu, packy kniplov tak isto, chod krizakov v porovnani so sucasnymi priserny, potenciometre obycajne tiez zrele do srotu, krabicka a jej matovany povrch chce urcitu davku usilovnosti na vycistenie a pripadnu opravu strhutych alebo vylamanych zavitov, eloxovane hlinikove casti mozu dat tiez zabrat (to je skorej dobre si daty pozor pri kupe aby tieplechy boli OK)

... ale kto by nechcel zltaska ze ano :mrgreen:

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 20:53 
Mazák
Mazák

Ja se divim, ze to jeste nikdo netiskne . Vzdyt z toho chudaka Variopropu stejne nic nezbude nez ta skorapka. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 21:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
igorb píše:
... ale kto by nechcel zltaska ze ano :mrgreen:

Tak třeba já :mrgreen:

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 22:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Jakze? To je vyraz nekulturnosti :mrgreen:

... to musiiiiiis, nevyhnutne, neodkecatelne :mrgreen:

... horsie je uz len ak si v zivote nepostavil Supermastra ... vecne zatratenie :mrgreen:

... jedine ospravedlnenie moze byt ak mas v modeli sede serva varioprop alebo teda aby sme to nehrotili aspon vo vitrine na jasne viditelnom mieste s ospravedlnujucim vyhlasenim preco nemas zltaska :mrgreen:

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 22:16 
Mazák
Mazák

blembondo píše:
Koder s LCD pro staré vysílače mě připadá trochu přehnané ale jako kdo chce.Na koder stačí arduino a VF modul dle libosti.

Nojo, ale Zajíc vyjde necelý pětikilo a je to za 20 minut zapájený a funkční. LCD s tlačítkama se dává dospoda aby to designově nerušilo. A navíc na procíky A51 co jsou v Zajícovi jsem vybavenej HW emulátorem, takže rozlousknout a upravid kód není problém. To na Hajdurínu neumím.

To HONZIK: netiskne, z několika důvodů:
- Je to na většinu plastoslintů moc velký
- ještě jsem neviděl tisk z plastoslintu bez viditelných "nudlí". Na ABS, ze kterýho by to šlo vyhladit je to moc velký, buď by se to zkroutilo a nebo zdrclo.

PříspěvekNapsal: pát 26.08.2022 22:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Celeron píše:
To na Hajdurínu neumím.

Ale umis, len o tom nevies :mrgreen:

PříspěvekNapsal: sob 27.08.2022 8:28 
Mazák
Mazák

Příloha:
P1160157.JPG
P1160157.JPG
[ 160.96 KiB | Zobrazeno 899 krát ]

Ten Hitec tam dávám já upravil jsem si jak 12S tak 8S mám rád retro modely od Graupnera i s retro vysílačerm můj dárce do Variopropa je Hitec Lite akorát na rozdíl od Luboše Varioproy jsem předělal komplet i s výměnou potenciometrů což je velká slabost žlutých vysílačů mám rád jistotu tak proto komplet výměna antena na 2.4 je umístěna vevnitř vysílače což ubere dle spektrálního analyzeru 1% výkonu ale to je zanedbatelné Lubošova politika že létání je i adrenalin že nevíš kdy ti začne zlobit vysílač z důvodů potenciometrů neuznávám a pár lidí o tom muže vyprávět že jim začaly zlobit po předělávce právě ty potenciometry kdo je uvidí po rozebrání dá za pravdu je to hrůza a digitál do Variopropa fakt nepotřebuji vše nastavím po staru táhlama jako za mlada a 4 kanál mě na Amigo,Mosquito,Hifly,Terry stáčí ted stavím i zmenšené modely Mosquito a Hifly i s Variopropem

Přílohy:
P1080967.JPG
P1080967.JPG
[ 76.29 KiB | Zobrazeno 899 krát ]

P1090040.JPG
P1090040.JPG
[ 152.3 KiB | Zobrazeno 899 krát ]

P1090037.JPG
P1090037.JPG
[ 177.93 KiB | Zobrazeno 899 krát ]

P1090033.JPG
P1090033.JPG
[ 151.4 KiB | Zobrazeno 899 krát ]

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 27.08.2022 9:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 2
Pro předělávky je taky jako dárce vnitřností taky vhodné rádio T6A z HK. Je to 6kanál a částečně programovatelný, ale ne na rádiu, jen přes PC nebo mobil. Je to nevýhoda i výhoda. Programování v terénu je složitější, ale zase není nutno někam skrývat čudlíky a displej. A je to zapár korun. VF díl je možné ponechat (AFHDS) nebo použít jakýkoli jiný. Mám ve Variopropu (černém, ne žlutém - nevadí? :-) )

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 27.08.2022 9:48 
Mazák
Mazák

A co se týče 3d tisku tak mě udělal syn moji amaterskou vysílačku také systém Hitec

Přílohy:
P1090135.JPG
P1090135.JPG
[ 173.52 KiB | Zobrazeno 853 krát ]

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další