Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 15:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jiri píše:
Ona už ta nutnost vykšeftovat někde předem bony, než se dal v Tuzexu (tuším někde v Karlíně) koupit tomu dávala svéráznou důležitost :D


Fakt ale je, že ty Acomsy byly tehdy docela průlom v tom, že se sice musely kšeftovat bony, ale jinak jich bylo dovezeno docela dost a dostalo se na hodně lidí. Sice tam byla ta tehdejší šaškárna s bony, ale jinak nešlo o nějakou podpultovku "pro pár vyvolených".
Navíc byl letový systém na tehdejší dobu hodně malý, přijímač po vyjmutí z krabičky asi 25g, serva tuším 44g, což tehdy bylo taky pod průměr, typická serva tehdy měla 55-60g a přijímače taky byly daleko větší (ony i tehdejší Graupnery byly v tomto dost přebujelé. Právě tehdy se třeba u větroňů i u nás objevilo víc modelů se štíhlejšími trupy (třeba Sagitta), což bylo cítit dost.
Taky byly z Acomsů snadno výměnné krystaly a taky byly tehdy dovezeny, to tehdy hodně ocenili lodičkáři v FSR kategoriích, kdy společné ježdění bylo najednou o dost jednodušší a tak.
Celkově to tehdy modelářství v ČR bez nadsázky posunulo jako celek, to se moc okecat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
U mě to začlo kolem roku 1985 Modelou 4 Am 27 pak Hitec Flash 5X, krátké období se Spektrem DX7. Návrat k 35 MHz s Hitec Eclipse, tu jsem pak vybavil modulem 2,4 od Hitecu a nyní Hitec Aurora 9X. Modelu mám dosud jako relikvii a občas lítám i s Eclipsou :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Čekám kdo se ozve,že měl CETO.....byl to můj sen, ale finance nějak nebyly a když nad tím přemýšlím o nic jsem nepřišel a Focus/Flash už byli tehdy pro mě super i když z druhé ruky.
Koukám do RC modelů 1998 a servo za skoro 900 vočí Hitec HS-101 u Velkomu to byl pro mě tenkrát masakr

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
První rc Delta
Mars 1
Mars 2
Amatér 2kanál a serva Varioprop
Amatér 4 kanál opět serva Varioprop a 2 dokonce žlutá
Várioprop 8S
Varioprop 12 černý
Futaba
Kraft příjmač i serva v jedné krabičce
Modela Digi
Akoms
Modela 4
Robbe Luna
Multiplex Europa
Simprop 12 Star
Simprop Contest to byl krasavec dodnes jej schaním do sbírky
Simprop Sam
Pak pauza s modelařinou po 3 letech návrat
Hitec Ranger
Hitec Fokus
Futaba Fc 14
Futaba Fc 18 junior
Hitec Eclipse
Graupner Mc 20
Futaba Fc 28
Pak opět pauza
Hitec Optic 6 již na 2,4
Hitec Eclipse 2,4
Hitec Aurora
Amaterská rc BlueAngel 2,4
Hitec Aurora 9X ty mám 2 a k tomu 20 příjmačů na rekreační létání dodnes stačí
A pauza již nebude mám sbírku vysílačů pro radost a skoro všechny vysílače které jsem létat jsem sehnal mimo Simprop Contest a k tomu jsem dostal pár dalších retro vysílačů je hezké ukázat mladším modelářům s čím se kdysi létalo a pár jich mám upravených na 2,4 přece Amigo 2 musí mít Varioprop 12S aby to bylo komplet retro .


Přílohy:
Sbírka varioprop.jpg
Sbírka varioprop.jpg
[ 69.24 KiB | Zobrazeno 1240 krát ]

sbírka simprop.jpg
sbírka simprop.jpg
[ 73.04 KiB | Zobrazeno 1240 krát ]

amigo.jpg
amigo.jpg
[ 149.65 KiB | Zobrazeno 1223 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahojte,
taky pamatuju doby kdy místní známý modelář, od kterého jsme se potom všichni učili, létal s jednokanálovým větroněm řízeným Deltou a klapání směrovky se rozléhalo široko daleko - to bylo v polovině 70-tých let.
Pak jsem drobátko záviděl kamarádům jejich soupravy Mars se špagomatikem. Koncem 70-tých let jsem víceméně po známosti dostal k zapůjčení ze Svazarmu 3 kanálovou Modelu Digi - to bylo radosti.
Od poloviny 80-tých let až do r. 2000 předlouhá pauza - VŠ, žena, děti, rekonstrukce domu, práce, podnikání a spousta dalšího....
No a pak konečně opětovný začátek a po nějaké době -přesvědčení ženy že tu RC soupravu fakt potřebujeme. Pořídil jsem Hitec Optic Sport 35 MHz.
2014 - k padesátinám- jsem si udělal radost a pořídil Graupner MC 20. To bylo keců.....
A to ještě žena neví, že k dalším "sátinám" bych chtěl Jeti....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Po krátkom období Mars II a iných exotických výrobkov sme si vyrobili 7-kanálový proporcionálny vysielač podľa návodu Vladimíra Valentu:
Příloha:
Vysielac WP77T svetly hladky.jpg
Vysielac WP77T svetly hladky.jpg
[ 129.69 KiB | Zobrazeno 1041 krát ]


Vtedy bol vysielač ešte vo svetlom lesklom vyhotovení.
Po skúsenostiach sme mu dali "protisklzový" povrch a dizajn sme celkovo trochu zmenili:
Příloha:
Vysielac WP77T tmavy drsny.jpg
Vysielac WP77T tmavy drsny.jpg
[ 177.04 KiB | Zobrazeno 1041 krát ]


Dizajnovo boli "zladené" aj prijímače (ten na nasledujúcom obrázku je s dvojitým zmiešavaním):
Příloha:
Prijimac AM k vysielacu WP77T.jpg
Prijimac AM k vysielacu WP77T.jpg
[ 105.99 KiB | Zobrazeno 1041 krát ]


-------------
Po nejakom čase nám AM vysielač nestačil a tak sme si vyrobili nový vysielač - samozrejme FM.
Jeho zapojenie nemalo so svojim predchodcom už vôbec nič spoločné. Zapojenie všetkých obvodov bolo vlastné a pribudli aj nové "fičury":
Příloha:
Vysielac FM vlastnej koncepcie.jpg
Vysielac FM vlastnej koncepcie.jpg
[ 198.64 KiB | Zobrazeno 1041 krát ]


Všetky moduly aj mechanické časti boli jednoducho vymeniteľné: napr. VF modul 27MHz za 40MHz.
Samozrejme že k novému (FM) vysielaču boli potrebné aj nové prijímače:
Příloha:
Prijimac FM k novemu vysielacu.jpg
Prijimac FM k novemu vysielacu.jpg
[ 121.17 KiB | Zobrazeno 1041 krát ]


Viac "dobových" fotografií a podrobností je v článkoch:
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... -zaslubena
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... odelarstva
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... timi-rokmi

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz