Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
...Tohle jsem zkoušel prověřit, protože mě nenapadá důvod, proč by mělo mít to naklonované rádio přednost...
Jasně, psal jsem to už před rokem tady. Ale může to trochu záviset na el. parametrech a sw "inteligenci" použitého přijímače (ale moc bych na to nevěřil).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 9:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak to jsem nezkoušel, že bych různě oddaloval vysílačky. Je zajímavé, že T-lite měl tím pádem silnější signál. Zajímavé.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 11:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Marek_Km píše:
...měl tím pádem silnější signál. Zajímavé.
To nemusí být pravda, je tam mnoho složitostí. Protože nejsem úplný laik, je mně jasný, že udělat kvalifikovaný závěr není zdaleka tak jednoduchý. Proto jsem se vyjádřil (v příspěvku na který jsem dal odkaz) tak jak jsem se vyjádřil.
edit - doplnění chybějících písmen


Naposledy upravil ellet dne stř 02.06.2021 19:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 12:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
...momentálně můžu zkusit "útočit" na přijímač až 4-mi rádii, tak až se budu nudit, můžu zkusit. :)

"síla" signálu může záviset na konkrétní poloze rádia - kvůli odrazům i +-5cm - na tom, jak je natočená anténa, v tom, jak si TX a RX dohodli přepínání kanálů.

V případě LBT, by se vlastně vůbec druhý zapnutý vysílač neměl dostat ke slovu, co? Jak zareaguje RX, když na další dohodnuté frekvenci nenajde signál? A v případě LBT by se asi měl další kanál dozvědět RX od TX ještě než dojde k přepnutí ne? Když se tedy jedno rádio vypne, hledá RX signál na všech kanálech?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
...Jak zareaguje RX, když na další dohodnuté frekvenci nenajde signál? A v případě LBT by se asi měl další kanál dozvědět RX od TX ještě než dojde k přepnutí ne? Když se tedy jedno rádio vypne, hledá RX signál na všech kanálech?
Když si představím, že vysílání probíhá po paketech a mezi nimi je zhruba 2x větší mezera než je délka paketu, potom dojde k několika kombinacím (viz tady).
1. Pakety se míjí a protože přijímač taky může vysílat telemetrický paket, není v té době na příjmu. Dobrá kombinace, která asi dlouho nevydrží (chybí synchronizace).
2. Pakety se překrývají.
a) jejich frekvence je podstatně vzdálená
b) frekvence je "nepříjemně" blízká - v určitý moment dojde k rušení, tím pádem k znehodnocení přijatého paketu. Kdy k tomu dojde bude záležet jak na obvodovém řešení, tak na inteligenci fw přijímače. Pokud chybový stav trvá, přijímač musí znovu navázat spojení v podstatě zřejmě jako po zapnutí. Čeho se chytí, toho bude poslouchat a vše se bude opakovat.
(Teda aspoň to tak nějak vidím já :D, dalo by se to víc rozvádět, ale asi to sem nepatří )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Tak připojení vyřešeno, zkoušel jsem ho tak, jak přišel, a Companion se s vysílačem odmítá bavit, pokud v něm není paměťová karta. To byl jediný problém:-). Takže bez problémů nahraný poslední firmware, uvidím, jestli si zvyknu na české menu, nebo se vrátím k anglickému.
Předělávka na mode 1 brute fotce metodou - prohozením gimbalů. Když už byly venku, prohodily jsem ještě vypínače napravo, jsou zvyklý na třípolohový dole. Nebude sice sedět pojmenovàní, ale to se stejně od Horusu liší

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite - zavěšení na krk
PříspěvekNapsal: úte 15.06.2021 15:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Vzhledem, k tomu, že T-Lite nemá oko pro zavěšení na krk, nicméně pro malého chlapečka to považuji za užitečnou věc, hledal jsem po netu nějaké řešení. Po vyzkoušení asi tří variant z Thingiverse (s nějakými úpravami) jsem se nakonec rozhodl si to nakreslit sám, s publikovanou variantou jsem konečně spokojený.
Pokud by se někomu hodilo:
https://www.thingiverse.com/thing:4886650


Přílohy:
P6150003.JPG
P6150003.JPG
[ 44.45 KiB | Zobrazeno 2826 krát ]

P6150001.JPG
P6150001.JPG
[ 90.6 KiB | Zobrazeno 2826 krát ]


_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: úte 15.06.2021 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Vypadá to dobře :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: úte 15.06.2021 16:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Musím se pochválit, ono to i dobře funguje :-) Tím, že popruh míří k tělu, je v praxi to krásně vybalancované (ve volném zavěšení se předklání, ale na krku to právě nevisí svisle). Nekryje to displej ani žádná tlačítka, trimy jsou v pohodě dosažitelné palci.... Použity pouze předpřipravené díry. Základna je navržená trochu předepnutá, tj. neměla by se odklánět od vysílače, i když de fakto drží jen zespod, nebrání to krytu gimbalů, nikam netrčí.... Nepočítá to s externím modulem, ale pro mne je multimodul víc, než dostačující.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2021 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Jiri píše:
.... Nepočítá to s externím modulem, ale pro mne je multimodul víc, než dostačující.
Jestli jsem to dobře pochopil, tak s externím modulem se počítá. Jen je třeba přišroubovat držák a zasunout konektor. Vše do připravených dírek. Něco je jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2021 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
S externím modulem počítá Jumper, ale nikoli můj daný návrh držáku, který tu díru pro kabel externího modulu prostě překrývá - zaslepuje. Snažil jsem se, aby byl držák co nejmenší a nijak nepřekážel, to je daň za to.
Nicméně, neměl by být fatální problém tam doplnit díru na prostrčení kabelů a nějaké upevnění externího modulu, možná by pak bylo lepší ještě zvětšit tloušťku ve spodní části, aby neutrpěla tuhost. Toto jsem já neřešil, protože s externím modulem nepočítám, multimodul mi stačí dostatečně, Jumper mám hlavně pro nejmenšího chlapečka, případně pro drobné modely, kde se nechci tahat s Horusem..
Klidně dám k dispozici Sketchup zdroje, pokud si to někdo chcete dokreslit. Největší pakárna tam byla trefit tvar zaoblení vysílače zezadu (+ rozumné předpětí) a zapasování páky do kloubu, aby šla zcela sklopit (proto má páka nesymetrickou hlavu). To by šlo při úpravách na externí modul zachovat.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2021 15:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Jo taaak, díky za vysvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 6:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Velké zklamání. Můj T-Lite pokračuje v sebedestrukci. Nějakou dobu jsem jej teď nepoužil a včera jsem potřeboval otestovat reglíky do quadry a chtěl jsem to udělat pomocí starého kdysi skoro vyhozeného Spektrum přijímače, tak mi přišel vhod tento multiprotokol.
Křidélka fungují jen na jednu stranu, od středu na druhou ne a kalibrace kniplů samozřejmě nepomůže. Taky známý fail, je třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=52PfQaQ1g9U
Když jsem rádio rozebral, tak viditelně žádný problém v podobě přerušeného káblíku, tak mě asi čeká přepájení kabeláže. Pokud neodešlo něco na desce, nebo senzor na kniplu tak by to mohlo pomoct.
Mně se vůbec v poslední době "daří". Na race quadře mi nedávno po kreši skončeném na zádech (jakých bylo mraky) shořel motor a včera po jednom na poslední baterce nejel motor. Regl OK, motor OK, BF ani BLheli jej ale nenačte a nevidí, takže po letech koupit novou FC desku a vše nastavit.
Ještě mám sice náhradní stroj s analog videopřenosem, ale jak si člověk zvykne na lepší... :|


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Já jsem sebedestrukci radši předešel takže všechny kondy už jsou venku.Nechal jsem jen ty u trimů.Kabeláž na gimbalech vyměněná.Odstranit ten černý sajrajt je fakt o nervy.Konektor aku na desce jsem taky odpájel protože překáží při rozborce vysílače.Mám tam teď extra kablík s konektorem.No a jinak zatim dobrý.Je to DoDo. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T-Lite
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jak to tak pozoruju, tak to zrovna mohl číňan poslat v rozsypu a nemusela se ta prasečina po něm opravovat. Asi tomu rádiu nesvěřím R9M, jak jsem kdysi plánoval. :|
Čím jsi prosím tě sundal ten sajrajt?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz