Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2022 8:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.2.2019
Příspěvky: 48
Bydliště: čr
Sezóna je u konce. Nějaké postřehy, praktické zkušenosti majitelů tohoto rádia? Např. porovnání třeba s 14SG. Jaký je přístup k otočným trimům, připadnou mi utopené. Nabíjení, nějaká změna v logických přepínačích...? :?: Tonda


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2022 18:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Spálené Poříčí
zean píše:
Sezóna je u konce. Nějaké postřehy, praktické zkušenosti majitelů tohoto rádia? Např. porovnání třeba s 14SG. Jaký je přístup k otočným trimům, připadnou mi utopené. Nabíjení, nějaká změna v logických přepínačích...? :?: Tonda


Přidám jse,taky bych uvítal nějaké info

_________________
Futaba T8FG/ABSOLUTION/Rytmus mini VH model/Excel 2000+Asp 7,5/Easy star II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: stř 01.02.2023 14:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 131
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 99
Futaba predstavila inovovaný vysielač pod názvom T16IZ SUPER. Má nový pokovený perleťový povrch, možnosť komunikovať s dronom pomocou modulu SBS-01 ML. Čo viac nie je z prvých informácii známe. Zaujímavejší je ale nový príjmač R7308SB (R7208SB) - FASSTest. Má kvalitné diverzitné antény a možnosť komunikácie s druhým príjmačom na palube. Kto preferuje rýchlosť komunikácie je možnosť prepnutia do 12 kanálového režimu. V tom prípade je ale telemetria vypnutá. Okrem zásuvky SBUS má možnosť prepnúť až ďalšie 4 výstupy ako SBUS2. Ďalšie informácie si záujemcovia vedia určite vyhľadať. Kedy ich uvedú Európski distribútori uvidíme.

7308 7309

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2023 21:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.2.2019
Příspěvky: 48
Bydliště: čr
Spíš by mě zajímalo, zda nebudou mazat popisky u přepínačů. Měl jsem futabu 10CP 10 let a vše OK. U nové 16IZ se mažou už po dvou létáních. Sice to nemá na funkci vliv, ale nepotěší. Čím novější, tím ne/kvalitnější a ošizenější. T 10CP logické přepínače na cokoliv, u 16IZ pouze na některé mixy atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2023 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
zean píše:
T 10CP logické přepínače na cokoliv...

Fakt?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: čtv 08.06.2023 6:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
.... jak je to s legálností použití T16IZ pokud bych ji měl pořízenou z Japonska? Jde mi o CE certifikaci.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: čtv 08.06.2023 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
OPR píše:
.... jak je to s legálností použití T16IZ pokud bych ji měl pořízenou z Japonska? Jde mi o CE certifikaci.

V EU nelegálna, lebo nemá LGBT
Ale stačí ti urobiť Upgrade na EU a už je legálna.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: ned 24.09.2023 8:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Na trhu jsem zaznamenal T16IZ SUPER, nesleduju to ale moc často, možná je dostupný již delší dobu :-).

Verze SUPER má mít podle trochu zmatené specifikace ( v popisu není jednotný rozpis přenosů, dole je i FASST Multi Ch 16 + 2 kanály bez telemetrie ). Cena je o něco vyšší než původně prodávaný a stále dostupný T16IZ ale je i tak nižší než za kolik jsem v listopadu 2022 kupoval základní T16IZ s FASSTest.

Tím odpadá složitější nákup z Japonska, riziko poškození při přepravě i potenciální komplikace s reklamací v záruce.

Na vysílač jsem si po přechodu z T8FG velmi rychle zvykl, drží se hodně podobně. Jediné co mi trochu vadí je nemožnost zacvaknout kompletně pryžovou krytku na dně vysílače po nabití USB-C. Aretační pásek se nedá dostat dovnitř ničím a růžek trčí nějaký ten milimetr ven. Třeba je to problém jenom tohoto kusu, kdoví.

Občas zapomenu vytočit a lehce sklonit plastovou anténu, u vrtulníků které neletí dál jak 200 metrů je to naštěstí jedno.


Přílohy:
T16IZ SUPER.JPG
T16IZ SUPER.JPG
[ 64.8 KiB | Zobrazeno 5689 krát ]

T16IZ.JPG
T16IZ.JPG
[ 65.65 KiB | Zobrazeno 5689 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: úte 26.09.2023 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Relax píše:
Na trhu jsem zaznamenal T16IZ SUPER, nesleduju to ale moc často, možná je dostupný již delší dobu :-).

Verze SUPER má mít podle trochu zmatené specifikace ( v popisu není jednotný rozpis přenosů, dole je i FASST Multi Ch 16 + 2 kanály bez telemetrie ). Cena je o něco vyšší než původně prodávaný a stále dostupný T16IZ ale je i tak nižší než za kolik jsem v listopadu 2022 kupoval základní T16IZ s FASSTest.

Tím odpadá složitější nákup z Japonska, riziko poškození při přepravě i potenciální komplikace s reklamací v záruce.

Na vysílač jsem si po přechodu z T8FG velmi rychle zvykl, drží se hodně podobně. Jediné co mi trochu vadí je nemožnost zacvaknout kompletně pryžovou krytku na dně vysílače po nabití USB-C. Aretační pásek se nedá dostat dovnitř ničím a růžek trčí nějaký ten milimetr ven. Třeba je to problém jenom tohoto kusu, kdoví.

Občas zapomenu vytočit a lehce sklonit plastovou anténu, u vrtulníků které neletí dál jak 200 metrů je to naštěstí jedno.



Máš dobrý postřeh, zdá se dle popisu že FASST to umí, ale pouze variantu protokolu "MULTI". Přijímače do 7CH pracujících v přenosovém režimu 7CH ti nepojedou. A doma mám poměrně dost právě těch starších přijimačů, který jedou ještě na režim 7CH. Otázkou je zda japonský verze rádií ten režim 7CH vůbec také mají a nejedná se již od začátku o ten MULTI režim a já si to jen špatně vykládal.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2023 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Tak dle odpovědi na můj dotaz k RCM Pelikán zda novější verze Futaby T16IZS má k dispozici přenosový protokol FASST přišla odpověĎ že NE - NEMÁ. Tak jsem jim vynadal ať si oprvý zavádějící informace- jelikož u nich na webu tyhle blobosti mají napsané.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2023 22:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Tohle je opravdu na vynadání.... Nemluvil jsem s Houškou v Karlíně, dost možná by to věděl. Jeden člověk se teď chystá na upgrade z T8FG a kromě T18SZ je v merku možná i ta T16IZS tak si to tady snad přečte nebo mu radši napíšu. S tím Japonskem se to dá snad zjistit, vyzkoušíme.

Pokud by se člověk držel Futaby tak je to pak problém. T18SZ je moc drahá a taky už to není mladice, pomalu a jistě směřuje do skupiny s rizikem vyschlých kondenzátorů u starších skladovek, říkal mi to jeden elektronik který mi tím loni razantně rozmluvil T14SG která se navíc už čas nevyráběla. Nevím teď jak je to přesně u T16SZ s klasičtějším provedením než je ta T16IZ s tvarem navazujícím na superdrahou 32. Je fakt že T16Iz se v ruce drží skoro identicky jako T8FG, to u mě rozhodlo.

Na tu T16SZ mi tehdy Houška řekl že ji snad nikdy neměl skladem, nebyl o ni zájem a je to takové divné rádio, prostě lacinější T18SZ. Jediné co měla lepší byl novější typ dotykového displeje s vyšší svítivostí, ten má zřejmě i T16IZ resp. T16IZS. Jaký je rozdíl IZ a IZS a za co utratí někdo víc navíc mi jaksi uniká....

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2023 23:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Na stránkách RC Japan které tu proběhly už dřív jako zdroj koupě je vedle FASSTest stále uvedený jak FASST 7CH tak FASST Multi. Mají tam pouze verze T16IZS ve verzi A pro letadlo a H pro heli. Pak mají tu drahou T32 a T18SZ nebo T16SZ se možná už nevyrábí. Takže jedině tam napsat pro definitivní potvrzení ale pokud to tady někdo úspěšně koupil, popsal a provozuje je to ztráta času. Pořád zřejmě platí že do Evropy posílají vysílače bez FASST 7CH a mají pouze perleťový povrch a jiný přijímač jak je to tady anuncované v únoru což jsem přehlédl :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2023 15:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 131
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 99
Aktualitácia sw vysielačov FUTABA
Futaba dnes vydala novú aktualizáciu. Týka sa to hlavne vysielačov T16iZ a T16iZS - v.5.0. Menšie doplnenia pre ostatné vysielače T32MZ - v.3,8, T118SZ, T16SZ a FX 36 - v.4.3. Pri vysielačoch T16iZ je doplnená možnosť priradenia k jednotlivým prepínačom a ich polohám zvukové oznámenie. K dispozícii je 104 predvolených fráz z ktorých si môžete vybrať. Hlasový oznam je v jazyku, ktroý máte nainštalovaný, u mňa je to angličtina. Nuž neviem čo si o tom myslieť, vedel by som si predstaviť aj dôležitejšie funkcie, ktoré postrádam. Každopádne mám nainštalované aj overené - funguje. Vyskúšam v praxi a uvidím, či to bude užitočné. Časom dám vedieť. Ďalšie úpravy, ktoré sú spoločné pre všetky vysielače je doplnenie možností nastavenia telemetrických údajov pre regulátory Scorpion a Kontronik. To je všetko, uvidíme čo a kedy príde ďalšie.

7334 7333 7332

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2023 19:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
a prosím hlasový oznam jde z rádia a nebo se musí přes JACk připojit sluchátka jako T16SZ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2023 20:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 131
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 99
Nie, zvuk ide z vysielača. 16iZ má zabudovaný reproduktor. Ešte doplním, že teraz je možnosť v menu Warning setting / Nastavení výstrah na druhej strane zapnúť pre aktívne výstrahy tiež hlasový výstup.

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz