Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2022 9:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jako hezké, ale objektivně je to všechno dost na jedno brdo :-)
Docela bych například ocenil, aby někdo konečně udělal přijímač s aspoň 7mi PWM v ucelené formě (ne jen různé "redukční desky" jako nabízí Matek), ideálně plně duální a našlo by se toho více.
Smutné bude, že by mne nijak nepřekvapilo, kdyby tohle nakonec přineslo až FrSky (jinak za přístup k ELRS právem kritizované)... :-(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2022 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Ještě pár měsíců zpět bylo více plnotučných pwm výstupů jen zbožné přání.Když se do toho opře Frsky tak jen dobře!Je to rozhodně firma co dokáže uhlídat kvalitu.Jestli někdo dnes kritizuje Frsky tak rozhodně jen za to že chtějí ELRS vložit do svého uzavřeného systému.Za mě.No way.
Rx s 10PWM existuje ve fázi prototypu.Omezení na 5k pro Arm je ale definitivní.Bylo by dobré nechat tradičním výrobcům nějaký životní prostor.Twin bez ELRS nakonec může být to pravé řešení. :wink:
https://github.com/ExpressLRS/ExpressLRS/pull/1694
Tak už i Graupner podlehl. :mrgreen:
https://www.rc-network.de/threads/expre ... 292/page-2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2022 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Na kolik si nastavujete hlídání RSSI - nízký, kritický - v EdgeTX v telemetrii? Nebo to úplně vypínáte? Mám jiné hlídání přes logické spínače, vypnul bych to.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2022 18:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
tomashr píše:
Jako hezké, ale objektivně je to všechno dost na jedno brdo :-)
Docela bych například ocenil, aby někdo konečně udělal přijímač s aspoň 7mi PWM v ucelené formě (ne jen různé "redukční desky" jako nabízí Matek), ideálně plně duální a našlo by se toho více.
Smutné bude, že by mne nijak nepřekvapilo, kdyby tohle nakonec přineslo až FrSky (jinak za přístup k ELRS právem kritizované)... :-(

No vidíš, koľko ľudí, toľko chutí: ja som zase naopak rád, že si môžem dať RX prakticky kamkoľvek na model, kde je to najlepšie pre antény a pripojiť ho na PWM dekodér 4- žilovým káblikom. A to som doteraz lietal väčšinou 8-kanálové FrSky D8R...
Inak ale: na tie MATEK PWM dekodéry sa dá prijímač naspájkovať, takže máš z toho "normálny" prijímač. A taký ELRS-R24-D má aj dve antény, takže máš aj diverzitu, aj keď len na úrovni antény...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2022 20:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Páni, keby tu bol ešte niekto, kto používa MATEK ELRS-R24-D :roll:
Dneska som skúsil poletieť trochu ďalej, ako okolo hlavy a asi pri piatich kilometroch mi vysielačka zahlásila "kritický signál". Tak som cvakol RTH, fták to poslušne otočil domov, zaujímavé bolo, že počas cesty domov prišla hláška "kritický signál" ešte pár krát.
Doma som natiahol dáta do Companionu a ... RSSI ukazovalo len na jednej anténe, druhá ukazovala nulu.
Takže niečo z histórie: Keďže má prijímač diverzitu na antémach, tak sa vždycky pri builde zvolil MATEK RX a odčiarkavalo sa, že chcem použiť diverzitu. Keď vydali ELRS 3.0.0, priamo sa navolil prijímač MATEK ELRS-R24-D a ten checkbox už tam nebol. Super, konečne spravili FW priamo pre diverzitný RX.
Lenže keď som robil upgrade z ELRS 2.x.x na 3.0.0, tak FW pre MATEK ELRS-R24-D nešiel flasnúť. Musel som flashnúť FW MATEK RX a až následne FW MATEK ELRS-R24-D. Ale dobre, fungovalo...
Tož ma dneska napadlo, že som asi zle spravil build, keď mi nejde jedna anténa - nie.
Asi som zabudol diverzitu nastaviť cez WIFI - nie, tam žiadna taká položka nie je.
Tož som chodil a hľadal jak Marek v pekle až so našiel v LUA skripte: treba sa pripojiť k RX a jedine tam sa dá nastaviť aj diverzita aj výkonový limit pre prijímač.
Tož, dobre povedal súdruh Lenin: učiť sa, učiť sa, učiť sa :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2022 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
ddano007 píše:
Páni, keby tu bol ešte niekto, kto používa MATEK ELRS-R24-D :roll:
Dneska som skúsil poletieť trochu ďalej, ako okolo hlavy a asi pri piatich kilometroch mi vysielačka zahlásila "kritický signál". Tak som cvakol RTH, fták to poslušne otočil domov, zaujímavé bolo, že počas cesty domov prišla hláška "kritický signál" ešte pár krát.
Doma som natiahol dáta do Companionu a ... RSSI ukazovalo len na jednej anténe, druhá ukazovala nulu.
Takže niečo z histórie: Keďže má prijímač diverzitu na antémach, tak sa vždycky pri builde zvolil MATEK RX a odčiarkavalo sa, že chcem použiť diverzitu. Keď vydali ELRS 3.0.0, priamo sa navolil prijímač MATEK ELRS-R24-D a ten checkbox už tam nebol. Super, konečne spravili FW priamo pre diverzitný RX.
Lenže keď som robil upgrade z ELRS 2.x.x na 3.0.0, tak FW pre MATEK ELRS-R24-D nešiel flasnúť. Musel som flashnúť FW MATEK RX a až následne FW MATEK ELRS-R24-D. Ale dobre, fungovalo...
Tož ma dneska napadlo, že som asi zle spravil build, keď mi nejde jedna anténa - nie.
Asi som zabudol diverzitu nastaviť cez WIFI - nie, tam žiadna taká položka nie je.
Tož som chodil a hľadal jak Marek v pekle až so našiel v LUA skripte: treba sa pripojiť k RX a jedine tam sa dá nastaviť aj diverzita aj výkonový limit pre prijímač.
Tož, dobre povedal súdruh Lenin: učiť sa, učiť sa, učiť sa :mrgreen:


Když jsem dělal update na 3.0, kontroloval jsem obě hodnoty RSSI1,2 a měnily se dle polarizace, takže jsem usoudil, že je Rx v diverzitním režimu a pravda, nenašel jsem, kde se diverzita nastavuje ... kouknu ...

Update: Nevím, asi jsem byl při smyslech, je to už delší dobu co jsem dával 3.0, diversitu jsem měl nastavenou správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak zase nějaké novinky. :mrgreen: 8) Za pozornost stojí i ten vysílač co má Wezley v ruce. 8O
https://www.radiomasterrc.com/collections/ranger


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Pozor na Nano modul.Má prý špatný rozměr takže cvaknout to do Frsky Tx/kromě X18/ asi nepůjde. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 8:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
blembondo píše:
Pozor na Nano modul.Má prý špatný rozměr takže cvaknout to do Frsky Tx/kromě X18/ asi nepůjde. :mrgreen:


Hele nic proti rytí do FrSky, ale uvědomuješ si, že ten Ranger "Nano" v reálu ani náhodou není Nano, ale je to řešením klasické JR provedení na které jen přibastlili redukci a trochu učesanou krabičku (ale bez změny velikosti)? Upřímně i na jejich vlastním Zorro to bude působit naprosto příšerně a ergonomii toho malého "gamepadu" to hodně naruší :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Uvědomuji si že je mě ten rozměr modulu fuk a pokud to vypadá že do někoho ryju tak je mě to taky fuk.Trh je plný dalších možností a real výkon 1.8W využije kdo?Zorro je jiná kapitola.ELRS má u něj smysl jen jako vnitřní modul protože zoufale malé 18350 články ten výkonější modul neutáhnou.Takže RM ten Nano modul vyrábí pro koho?Pro Frsky vzhledem k tvaru module evidentně ne.Pro Zorro?A kam dám externí aku?Takže taky ne.Co vidím je snaha Frsky a Radiomaster urvat trh pro sebe.No a pokud jde o ELRS tak mě teď víc zajímá Gemini a kdo s tím příjde jako první na trh. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 11:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jojo, Gemini bude něco, kde už neřeknu "na jedno brdo", to by zajímavé bylo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
blembondo píše:
Pozor na Nano modul.Má prý špatný rozměr takže cvaknout to do Frsky Tx/kromě X18/ asi nepůjde. :mrgreen:


Načo by to aj niekto do FrSky dával? Kto si chce odpáliť rádio. Ten veľky modul vyzerá, ako tranzistor z 80. rokov. Možno sa bude dať naň chytiť Slobodná Európa a má aj svetelnú hudbu.
Ale snaha sa ráta. Uvidíme na konkurenciu.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 17:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
juraj.jurej píše:
Načo by to aj niekto do FrSky dával? Kto si chce odpáliť rádio. Ten veľky modul vyzerá, ako tranzistor z 80. rokov. Možno sa bude dať naň chytiť Slobodná Európa a má aj svetelnú hudbu.
Ale snaha sa ráta. Uvidíme na konkurenciu.

"Osobne mi to je jedno ELRS moduly nepoužívam".
Něco se změnilo? :o
Konkurence to bude mít těžké.Info z dneška.Wezley píše...
Happymodel EP1 přijímač....
Má pouze ~17mW telemetrického výkonu.
Ukázalo se, že je vlastně absolutním mistrem.Bez ztráty přenosu a to i telemetrie na vzdálenost 45 km.Vysílač nastaven na 100mW/50Hz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Happymodel to má celkom dobre rozbehnuté.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2022 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
blembondo píše:
"Osobne mi to je jedno ELRS moduly nepoužívam".
Něco se změnilo? :o
Konkurence to bude mít těžké.Info z dneška.Wezley píše...
Happymodel EP1 přijímač....
Má pouze ~17mW telemetrického výkonu.
Ukázalo se, že je vlastně absolutním mistrem.Bez ztráty přenosu a to i telemetrie na vzdálenost 45 km.Vysílač nastaven na 100mW/50Hz.


Čo sa také zmenilo, ak to nieje tajné? (osobné)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2022 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Chtěl bych poděkovat partě v tomto vlákně. Inspiroval jsem se tady, vaše odpovědi mě vždycky posunuly. O prázdninách jsem se rozhodl začít s ELRS, vyzkoušel jsem si to v kopteře, před měsícem jsem předělal instalaci v letadle, FrSky R9 jsem nahradil ELRS, FrSky Q7 jsem vyměnil za TX16S a OpenTX za EdgeTX. A tento týden už létám rutinně s pocitem, že to všechno funguje, a jen se za letu kochám. Tak děkuju! :-)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz