Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Získaš něco, co každý neocení, to je to hlavní. Vysvětlovat to nepovažuju za smysluplné. Není každému dáno, např. někomu, co se na totéž ptá několik let, i když odpovědí už četl přehršel. Nejsme všichni stejní, naštěstí.
OpenTX rádio na moje modely letadel jen přes mou mrtvolu. Ani omylem bych se nepouštěl do programování 6 letových režimů na 13 serv, ani do programování 4 letových režimu na 6 serv. Ne, můj čas je drahý. Naopak Futaba rádio je pro pokročilé multivrtulové verky, kde jsou speciální požadavky na protokoly, FC a telemetrii, v podstatě nepoužitelná. Tady totiž rádio může být úplně blbé, v rádiu se nic neprogramuje, vše se děje až na úrovní FC ve verku. Proto také jsou OpenTX rádia tak populární, rozhodně né proto, že by někdo chtěl trávit hodiny přemýšlením nad vazbami funkcí, aby mu to dělalo to, co potřebuje v jednotlivých režimech modelu, který nemá FC. Tohodle průměrný tydýt není vůbec schopen. Zbabělci budou hodinu hledat na netu, kde šlohnout někomu jeho šablonu, nejlépe kompletní nastavení nebo LUA skript. A budou křičet, jak je to super, že to umí všechny protokoly, protože je to OpenTX s multimodulem.

Co se týče firmware, ten najdeš jen v ExpressLRS konfigurátoru. Firmware se kompiluje adhoc pro konkrétní HW a konkrétní způsob flashování.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 12:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
OK, takže když budu chtít něco zkoušet s ExpressLRS, tak pořídit podporovaný RX... Dík. (TX mám.)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
prikrylm píše:
OK, takže když budu chtít něco zkoušet s ExpressLRS, tak pořídit podporovaný RX... Dík. (TX mám.)

Frsky R9 je podporovaný jak modul tak přijímač, nejdřív si to stáhni podívej se na seznam podporovaného HW a pak dělej závěry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
prikrylm píše:
OK, takže když budu chtít něco zkoušet s ExpressLRS, tak pořídit podporovaný RX... Dík. (TX mám.)

Pokud myslíš ten klasický velký R9/R9 Stab tak ten podporovaný není.ELRS prostě není primárně určený tam kde je potřeba X výstupů na klasickou PWM.Ani Sbus Out to neumí.Snížení latence je podřízeno vše.ELRS je otevřený software takže pokud se toho chopí někdo šikovný šlo by z toho dostat třeba 12xPWM+telemetrii.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 19:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
blembondo píše:
... takže pokud se toho chopí někdo šikovný šlo by z toho dostat třeba 12xPWM+telemetrii.

Ono pri 500Hz refresh to má kapacitu aj na 32 kanálov/ 20ms, len by bolo treba trochu predefinovať veci v pakete.
Samozrejme: vyvíjajú to ľudia okolo koptér, ergo klasický PWM prijímač nie je zrovna priorita...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
MomoBrut píše:
Získaš něco, co každý neocení, to je to hlavní. Vysvětlovat to nepovažuju za smysluplné. Není každému dáno, např. někomu, co se na totéž ptá několik let, i když odpovědí už četl přehršel. Nejsme všichni stejní, naštěstí.
OpenTX rádio na moje modely letadel jen přes mou mrtvolu. Ani omylem bych se nepouštěl do programování 6 letových režimů na 13 serv, ani do programování 4 letových režimu na 6 serv. Ne, můj čas je drahý. Naopak Futaba rádio je pro pokročilé multivrtulové verky, kde jsou speciální požadavky na protokoly, FC a telemetrii, v podstatě nepoužitelná. Tady totiž rádio může být úplně blbé, v rádiu se nic neprogramuje, vše se děje až na úrovní FC ve verku. Proto také jsou OpenTX rádia tak populární, rozhodně né proto, že by někdo chtěl trávit hodiny přemýšlením nad vazbami funkcí, aby mu to dělalo to, co potřebuje v jednotlivých režimech modelu, který nemá FC. Tohodle průměrný tydýt není vůbec schopen. Zbabělci budou hodinu hledat na netu, kde šlohnout někomu jeho šablonu, nejlépe kompletní nastavení nebo LUA skript. A budou křičet, jak je to super, že to umí všechny protokoly, protože je to OpenTX s multimodulem.

Co se týče firmware, ten najdeš jen v ExpressLRS konfigurátoru. Firmware se kompiluje adhoc pro konkrétní HW a konkrétní způsob flashování.


Teda tohle vytesat a zavěsit na vývěsku v hlavičce sekce Vysílače.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Klidně tesejte ale poprosil bych držet se tématu ELRS.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Už se prodává origo standardní lite verze ... https://www.banggood.com/Happymodel-ES2 ... mds=search Ta fotka s modulem vloženým do TBS Tango 2 mne celkem rozesmála. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Aktuální shrnutí stavu kolem ExpressLRS. Byla vydána oficiální verze 1.0. Více tady ...
https://www.youtube.com/watch?v=XbKpWI0YJ5I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
A od včera taky malé zhrnutí jak to vidí jeden Betaflight dobrovolník.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Jináč Elrs 868Mhz už mě na stole funguje.Jen není teď čas to dodělat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: sob 17.07.2021 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Čekám na nové patch antény na VTX, aby nebyly limitujícím faktorem a pak budu dál testovat. S Happy Model ExpressLRS a RC8 mám nalétáno za poslední týden nad jihočeskými rybníky asi 3 hodiny. Funguje to skvěle, palec nahoru, za celou dobu žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: ned 18.07.2021 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Novinky od Betafpv.
https://betafpv.com/collections/expresslrs-series


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 29.07.2021 15:08 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
JirkaA píše:
Stačí mi vědět, že ta věc nemá (zatím) prohlášení o shodě na základě testu u notifikované osoby (samotné CE nestačí, je to vysílací zařízení). Takže chuj je každý, kdo to v tomhle stavu uvádí na trh a každý, kdo to provozuje. Zákon o elektronických komunikacích na to pamatuje flastrem do 100000 CZK pro fyzickou osobu a o řád větší pro právnickou.


Tohle me docela zajima. Bavime se o HW nebo o SW? Pripadne o kombinaci obojiho? Ze se da certifikovat HW to bych jeste pochopil, ale netusim jak se da certifikovat HW + SW pokud na te desce nebude cip s klicema a ten SW nebude podepsanej. On ani nemusi jit ten SW z toho cipu vydolovat. Jedine to pak zmerit, ale tim zase neprojde oficialni flex firmware od frsky. Teda myslim ze neprojde.

Tady u techto zarizeni kde se da vymenit FW mam nejvetsi hruzu z toho ze to bude palit na uplne spatne frekvenci. Jak jednoduche je nahrat FCC firmware do frsky a pruser na svete. Ze budu palit 50mW misto 25mW asi nikoho tak trapit nebude, ale kdyz budu palit na 900Mhz tak to asi dost lidi nasere.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 29.07.2021 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Dnes dorazil s výrazným zpožděním, ale nakonec dorazil ... HM EP2 Rx ... je to fakt malé ... anténa je ještě menší, než jsem čekal.


Přílohy:
HM EP2.jpg
HM EP2.jpg
[ 33.72 KiB | Zobrazeno 2142 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ExpressLRS
PříspěvekNapsal: čtv 29.07.2021 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
No, koukal jsem na anténu pod lupou a je to na reklamaci, anténa je nahoře přerušená ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 34  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz