Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Multiprotocol TX Module For Frsky

sob 02.05.2020 22:51

Ahojte,

vlastni niekto toto ?

https://www.banggood.com/Multiprotocol- ... rehouse=CN
http://img.banggood.com/file/products/2 ... ctions.pdf

Bolo by mozne modul naprogramovat (vyber protokolu) aj bez vysielaca, napr. vyslanim spravneho signalu cez Arduino ?
Riesim to preto, lebo mam vlastny koder, ktory na vystupe dava PPM signal (5 kanalov), a potrebujem to vysielat do vzdialenosti max.30 metrov. Tento modul podla popisu sa mi celkom zapacil, lebo si k nemu viem dopasovat aj prijimac (napr. Flsky).

PS: ak existuje uz nejake vlakno o tomto module, tak prosim o nasmerovanie. Ja som nenasiel.

Re: Multiprotocol TX Module For Frsky

ned 03.05.2020 11:55

https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module

Re: Multiprotocol TX Module For Frsky

pon 04.05.2020 9:38

habasek: ten odkaz je na "tlustšího" multiprotokolového brášku, dotazovaný mikromodul má na sobě jen NRF čip..

Pár těchto modulů mi prošlo rukama.
Pokud komunikace používá PPM tvořené na Arduinu, pak asi nebude úplně velký problém mít na nějaké "tlačítko" generování správného PPM signálu, který po zapnutí modul nastaví na správný protokol - viz páčkové nastavení, pořadí PPM pulsů je AETR, dolů nebo doleva je kratší pulz.

Navíc se protokol nastaví jednou a pokud při zapnutí modul "nenajde" další "nastavovací" velikosti impulzů, zůstává nastavený poslední protokol.

Ještě upozorním, že celý systém jede na 3.3V a pokud se pustí dostatečně velký proud (5V TTL bez řádného odporu) na nožičku PPM, Atmel to nevydrží - osobní zkušenost.

Re: Multiprotocol TX Module For Frsky

pon 04.05.2020 9:51

prikrylm píše:habasek: ten odkaz je na "tlustšího" multiprotokolového brášku, dotazovaný mikromodul má na sobě jen NRF čip..

Pár těchto modulů mi prošlo rukama.
Pokud komunikace používá PPM tvořené na Arduinu, pak asi nebude úplně velký problém mít na nějaké "tlačítko" generování správného PPM signálu, který po zapnutí modul nastaví na správný protokol - viz páčkové nastavení, pořadí PPM pulsů je AETR, dolů nebo doleva je kratší pulz.

Navíc se protokol nastaví jednou a pokud při zapnutí modul "nenajde" další "nastavovací" velikosti impulzů, zůstává nastavený poslední protokol.

Ještě upozorním, že celý systém jede na 3.3V a pokud se pustí dostatečně velký proud (5V TTL bez řádného odporu) na nožičku PPM, Atmel to nevydrží - osobní zkušenost.


presne tak som si to predstavoval - poradie AETR je poradie kanalov (Aileron -1 , Elevator -2, Throttle - 3, Rudder - 4). T.j. pre moje pozadovane nastavenie
Rudder right + Elevator down = HiSky RXs

dam 1 kanal neutral, 2 kanal - minimum, 3 kanal - neutral, 4- kanal maximum

a malo by to zabrat pre nastavenie prijimaca HiSky RX ? Tak ? :-)

a co sa tyka napajania, hodim tam dc-dc konvertor z 9V (napajanie mam cez baterku) na 3.3V

A dokonca toto sa mi paci este viac, lebo je to mensie
https://www.banggood.com/IRangeX-iRX6-M ... rehouse=CN

Re: Multiprotocol TX Module For Frsky

pon 04.05.2020 10:08

jofrey007 píše:presne tak som si to predstavoval - poradie AETR je poradie kanalov (Aileron -1 , Elevator -2, Throttle - 3, Rudder - 4). T.j. pre moje pozadovane nastavenie
Rudder right + Elevator down = HiSky RXs

dam 1 kanal neutral, 2 kanal - minimum, 3 kanal - neutral, 4- kanal maximum

a malo by to zabrat pre nastavenie prijimaca HiSky RX ? Tak ? :-)

a co sa tyka napajania, hodim tam dc-dc konvertor z 9V (napajanie mam cez baterku) na 3.3V


Step-down bude OK.

Používám ten modul na E010.
ještě ten T (třetí kanál - thorttle) nejspíš na min. Je to plyn, asi na něj nebere zřetel, ale pro jistotu bych ho dal na minimální hodnotu. Takto to mám vyzkoušené a určitě funguje. (neutral je u plynu poloviční plyn, kde už většina strojů slušně létá :) )

Re: Multiprotocol TX Module For Frsky

pon 04.05.2020 12:20

..ještě jsem si vzpomněl. Nevím jak bude ten step-down fungovat, protože na desce je napěťový regulátor, který z vnějšího napájení dělá 3,3V. Tak aby se modul vůbec rozběhl.
Musí se dávat pozor jen na PPM signál. Tam v krajním případě stačí velký odpor (~5-10 kOhm), optimálně s 3,3V zenerkou.

Re: Multiprotocol TX Module For Frsky

pon 04.05.2020 13:54

dik za rady...uvidime kam sa posuniem ked cinan posle balicek :)
Odeslat odpověď