Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 75  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Ano Křováku, krásná reakce, reakce někoho, kdo prd ví. Heh, tak to má být, multimodul přítahuje jisté jedince neschopné přijetí faktů a žijícího ve vlastní bublině, že multimodul je něco zásadního a bez čeho se nedá žít. A co se týče foĺie, tak 3 kusy Airglass pro TX16S stojí celých 6,60 Euro, tak prosím tě se tady neztrapňuj a neplácej nesmysly, že je to dražší než displej, který stojí 40 USD. A Touch Panel stojí dalších 20 USD navíc. :? A že tobě něco uniká, je jen tvůj problém, to je celé. Žluté OpenTX rádio bych nikdy nekupoval, pokud bych nepotřeboval jeho podporu obousměrného protokolu CRSF pro ERLS. A multimodul je absolutně ta poslední kravina, která by mne zajímala. Tak jest.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
blembondo píše:
Mno asi čtu něco jiného ale srovnání Německo vs Radiomaster nikde nevidim.Co se týká folie tak to je fakt běs a jediný rozumný postup jak ji nalepit je displej ven. :mrgreen: Jináč ano je to naleštěná bída ale to byla T9X taky a jak se zdá jisté sortě zákazníků to stačí.Pro mne je stále záhada že lidé jako Pascal Langer ve svém volnu stvoří něco na čem Číňan dělá business. 8O


To samé se týká ELRS, žluťák "vydělává" na HW, ale jestli klukům dělajícím na firmwaru více než 2 roky něco přispívají, těžko říct. Nejspíš ne a je jen otázkou času, jak dlouho tento a jiný Open source projekt přežije, třeba ten, bez kterého si někdo ten slavný multimodul může strčit někam, ale vysílač to nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: stř 28.07.2021 7:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
MomoBrut píše:
...Žluté OpenTX rádio bych nikdy nekupoval, pokud bych nepotřeboval jeho podporu obousměrného protokolu CRSF pro ERLS....
Tuhle píšou, že Futaba TBS Crossfire minimálně 3 roky podporuje, tak proč pořizuješ "žluté OpenTX"?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: stř 28.07.2021 19:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2018
Příspěvky: 67
MomoBrut píše:
Ano Křováku, krásná reakce, reakce někoho, kdo prd ví. Heh, tak to má být, multimodul přítahuje jisté jedince neschopné přijetí faktů a žijícího ve vlastní bublině, že multimodul je něco zásadního a bez čeho se nedá žít. A co se týče foĺie, tak 3 kusy Airglass pro TX16S stojí celých 6,60 Euro, tak prosím tě se tady neztrapňuj a neplácej nesmysly, že je to dražší než displej, který stojí 40 USD. A Touch Panel stojí dalších 20 USD navíc. :? A že tobě něco uniká, je jen tvůj problém, to je celé. Žluté OpenTX rádio bych nikdy nekupoval, pokud bych nepotřeboval jeho podporu obousměrného protokolu CRSF pro ERLS. A multimodul je absolutně ta poslední kravina, která by mne zajímala. Tak jest.

Ať se snažím sebevíc, tak ali pojem airglass prostě nezná. Tak máš asi lepší vyhledávač, nebo tu někdo kecá, každopádně jsem vycházel z oficiálních cen. Dále jsem nikde netvrdil, že bez multimodulu se nedá žít, takže zase plácáš z hladu. Každopádně kupuj a mysli si co chceš, já ti tvůj nadřazený pocit velmistra v čemkoli vymlouvat nebudu.
Mimochodem, nepřipadaj ti ty nákupy na Ali vzhledem k tvému " nikdy bych nekupoval žluté rádio" maličko pokrytecký? Buď přece zásadovej, ser na čínu a vyhoď z okna všechno od mobilu až po televizi, ó mocný guru :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 29.07.2021 7:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tak MomoBrut chce popsat, že TX16S používá, protože chce laborovat s ELRS, což mi přijde zajímavé. A že k tomu má trošku "pestřejší" výrazivo možná není úplně "košer", ale směrovat na něj slova jako "nadřazený pocit velmistra v čemkoli" určitě ničemu nepomůže. Jako taky si rád rýpnu, ale takto do lidí?

Pište raději k věci, tedy TX16S. Nebude TO pak sice tak pestré čtení, ale mnohem snáz se v budoucnu hledají informace.

Za sebe dík.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 29.07.2021 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Krovak84 píše:
Ať se snažím sebevíc, tak ali pojem airglass prostě nezná. Tak máš asi lepší vyhledávač, nebo tu někdo kecá, každopádně jsem vycházel z oficiálních cen. Dále jsem nikde netvrdil, že bez multimodulu se nedá žít, takže zase plácáš z hladu. Každopádně kupuj a mysli si co chceš, já ti tvůj nadřazený pocit velmistra v čemkoli vymlouvat nebudu.
Mimochodem, nepřipadaj ti ty nákupy na Ali vzhledem k tvému " nikdy bych nekupoval žluté rádio" maličko pokrytecký? Buď přece zásadovej, ser na čínu a vyhoď z okna všechno od mobilu až po televizi, ó mocný guru :idea:


Jó chlapče, tak na ali Airglas nekoupíš. :lol: A co nejde koupit na ali, prostě není, že ... jasná sorta lidí.


Naposledy upravil MomoBrut dne čtv 29.07.2021 14:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 29.07.2021 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
prikrylm píše:
Tuhle píšou, že Futaba TBS Crossfire minimálně 3 roky podporuje, tak proč pořizuješ "žluté OpenTX"?

Protože podporuje pouze jednosměrný protokol, s jednosměrným protokolem nenastavíš parametry modulu, a hlavně nemáš telemetrii. Jednosměrný protokol CRSF je skoro na nic ... jediná výhoda je výrazně kratší frame, ale to je vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 29.07.2021 15:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Aha, díky za osvětu.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: čtv 29.07.2021 19:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2018
Příspěvky: 67
MomoBrut píše:
Jó chlapče, tak na ali Airglas nekoupíš. :lol: A co nejde koupit na ali, prostě není, že ... jasná sorta lidí.

Pardon, moje chyba, nějak jsem si vsugeroval, žes psal o koupi skla na ali. Danou poznámku tedy beru zpět a příště budu dávat větší pozor. Takže, hm... hodnocení se sortou lidí je trochu mimo, ale co už. Za chlapce ti děkuji, cítím se tak nějak mladší, což kvituju s povděkem. A už to tu nehodlám dál zasírat žabomyší válkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 01.08.2021 12:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2016
Příspěvky: 18
Pánové,

Radiomaster TX16S, 2.3.11-otx, internal RX MULTI FrSkyX2 LBT(EU) mi bezproblémově funguje s FrSky G-RX8 i FrSky G-RX6.
Nedaří se mi nabindovat FrSky XM+. Zkoušel jsem do něj nahrát různé verze FW, ale zatím marně.
Chci XM+ použít jako slave ke G-RX8.

Zná někdo cestu?

_________________
____________________________________
Taranis x9E, FunCub, Optima, TX16S, KIWI, Twigy, WIKI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 01.08.2021 17:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jo, některý z posledních firmwarů do vysílacího modulu. Po updatu FW v XM+ na verzi (tuším) 2.1.2 měly multiprotokoly problém s párováním, vyřešila to verze 1.3.2.77.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: ned 01.08.2021 21:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2016
Příspěvky: 18
prikrylm píše:
Jo, některý z posledních firmwarů do vysílacího modulu. Po updatu FW v XM+ na verzi (tuším) 2.1.2 měly multiprotokoly problém s párováním, vyřešila to verze 1.3.2.77.


Dík za tip.
Původní verzi jsem měl V1.3.2.58. S odvahou jsem šel přímo na "latest stable" 1.3.2.86 -> a nepeklo to. S pokorou jsem šel na doporučenou 1.3.2.77 -> a nepeče to taky.

Na XM+ jsem zkoušel XM+_ACCST_2.1.2_LBT i XM+_ACCST_2.1.2_LBT_RSSI8. -> ani ťuk

Ještě, že nelétám multikoptéry ... to by mne hodně hnětlo. Protože věřím pevným křídlům (větroně), tak se spokojím se samostatným GR-RX8 a modul XM+ zatím odložím.

_________________
____________________________________
Taranis x9E, FunCub, Optima, TX16S, KIWI, Twigy, WIKI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 02.08.2021 6:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Skoda ze miesto momentalne problemovych XM+ nejde pouzit ako sekundarny(satelitny) prijimac napr.nieco ako Radiomaster R81 ci R84. Ale bezia na D8 a ty predpodkladam ze kvoli telemetrii ides na D16....
Ale FrSky R-XSR by mohol fungovat, je to zhruba to iste co XM+.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 02.08.2021 7:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Nezdá se mi, že je teď XM+ nějaký problémový. Po vydání nového FW do XM+ problém byl, ale teď?
Používáte protokol FrSky X2 LBT? Mě XM+ normálně funguje.

Možná ještě zkuste párovat kousek dál jak u rádia, XM+ má nějaké extrémě citlivý vstup a do půl metru od rádia se přebudí a nefunguje.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 02.08.2021 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
prikrylm píše:
Nezdá se mi, že je teď XM+ nějaký problémový. Po vydání nového FW do XM+ problém byl, ale teď?
Používáte protokol FrSky X2 LBT? Mě XM+ normálně funguje.

Možná ještě zkuste párovat kousek dál jak u rádia, XM+ má nějaké extrémě citlivý vstup a do půl metru od rádia se přebudí a nefunguje.


Ja ho nemam a nepouzivam (aj ked by som mal aspon na vetrone) ale zaujima ma to kvoli zvyseniu bezpecnosti. Chystal som sa kupit , tak neviem...
A "mokris" neviem , snad napise...

Myslel som ze problemovy je ked nejde viacerym naparovat , ale tiez som mal pocit ze uz to vyriesili.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 75  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz