Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 75  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2021 11:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
no , mal som blbo nastaveny regulator - nie na zoslabenie vykonu motoru ale na vypnutie (cut off) , no a ako motor zabral na plno tak ho skoro hned vyplo :)
Ale na chybach sa clovek uci , odvtedy kazdy novy regulator skontrolujem cez kartu ci je dobre nastaveny :)

Ale nech sa vratime k teme - je na Radiomastri nejaka moznost detekovat ci automaticky nastavit protokol podla prijimaca ? To je asi blbost ale hodilo by sa...

Mam doma taky malicky noname dron ale vysielacka ma s tym dronom dosah len asi 10m - vonku nepouzitelne. Vyssi vykon vysielaca by to aspon ciastocne vylepsil ale nepodarilo sa mi zistit protokol na akom to bezi....
Skusal som asi pol hodinu rozne protokoly ale neuspel som...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 8:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Někteří se ptali, jaký je rozdíl mezi prémiovou značkou a Radiomasterem TX16S. Po 14 dnech intenzivního provozu dvou vysílačů Radiomaster se můžu podělit o moje zkušenosti. Konkrétně jde o verzi MAX, tedy tu nejdražší a o verzi Eachine, tedy tu nejlevnější s dotykovým displejem.
Začnu tím lepším, Eachine je poslední typ, který vyrábí a i když je celý plastový, je asi nejlépe udělaný, vzhledem k ceně rozhodně a netrpí neduhy, které má verze MAX. Eachine má výborně fungující jog dial a všechna ovládací tlačítka, má také podstatně lépe a přesněji fungující horní dva potenciometry, skříň lícuje poměrně dobře a hlavně neskřípe.

A teď k té verzi MAX. Jako zásadní problém vidím některé vnitřní JST konektory, konkrétně ty, které mají černé kabely. Těla konektorů jsou z nějakého divného plastu, konektory do sebe nezapadají, nesedí rozměrově, konkrétně konektor od VF modulu je prohnutý, aby se tam protikus vůbec vešel. S tím souvisí také to, že jednotlivé kontakty poměrně náhodně z konektoru vyjíždí ven při zasouvání konektoru, takový podraz jsem ještě neviděl. Je třeba opravdu pozorně a s lupou kontrolovat, jestli jsou jednotlivé kontakty v pořádku. Po pravdě nevím, jestli ten problém povysunutých kontaktů tam byl hned z výroby nebo "se objevil" po prvním rozpojení. To je ale jedno, konektor se používá právě proto, aby spojení rozpojit šlo, že ...
Při rozborce a sborce je třeba si dávat opravdu pozor na otvory pro vruty. I když jsou vruty rozměrově stejné, některé jdou dotahovat poměrně ztuha a jsou bezpečně dotažitelné, jiné jdou velmi zlehka a protočení vrutu i při jemném dotahování je otázkou okamžiku. Jinými slovy, kvalita plastových částí se sloupky pro vruty (v podstatě všechny části) je připravena tak maximálně pro jednotky rozborky a sborky, pak jsou celé díly na výměnu. Horní potenciometry jsou k desce DPS fixovány přihnutím jejich plechového těla, můj kus měl velký vakl na obou potenciometrech hned z výroby, přihnutí plechů situaci zlepšilo, ovšem vůle samotné hřídelky potenciometru je tak veliká, že to stejně ve výsledku působí prostě jako komedie. Tady je Eachine na úplně jiné úrovni, tady jsou potenciometry použitelné. Dále tlačítka SYS a MDL. Z principu věci ta tlačítka fungují opět jako komedie, podobná tlačítka má Futaba, která byla zjevně inspirací, ale chod tlačítka, které je konstruované jako kyvné, je opět komedie. MDL se chová ještě jakžtakž, protože čínan dal blízko místa mikrospínače distanci a vrut, takže se DPS při stisku neprohýbá. SYS je ale jiná story, tam je distance s vrutem už hodně daleko, DPS se při stisku prohýbá, vydává to nedůvěryhodné zvuky a tlačítko se i zasekává. Prostě typický šunt. Dále POWER tlačítko, moje verze má vakl a to takový, že když se s vysílačem trochu zatřese, tlačítko v tom rachtá. Verze Eachine má vzorově fungující tato tlačítka. JOG DIAL funguje poměrně dobře, ale díky tomu, že je zapuštěný do těla více než u verze Eachine, hůře se ovládá. Eachine verze je také bez vaklu, MAX verze má JOG DIAL s vaklem, váleček se pohybuje nahoru a dolu a pocit s ovládání je prostě horší. U mé verze MAX nelícují plastové díly těla k sobě, při zmáčknutí prsty vpravo to je dobré, lévá strana skřípe. Jeden spodní grip sedí dobře a doléhá k tělu, druhý je nějak asi deformovaný a nezapadá na své místo přesně, jde promačkávat s pazvuky.

Verze MAX je taková neleštěná bída, alespoň ta moje. U prémiové značky se s takovými problémy opravdu nesetkáte. Radiomaster se ani omylem neblíží jakés takés dotaženosti technologie výroby. Takže si prosím Vás nemyslete o svém Radiomasteru nějaké nesmysly.

Na trubce jsou videa, jak si doma dodělat vysílač, aby to nepůsobilo tak fórově. Je třeba nakoupit gumové nebo silikonové o-kroužky, trochu nějakého lepidla, nějakou PA trubku, nějaké samolepící pryže, plstěné podložky pod nábytek apod. A pak se to tím tu a tam vystafážuje, podloží, vymezí atd. Asi záměr výrobce ... DIY ... :wink:

Ještě přidávám fotky té naleštěné bídy ...


Přílohy:
MAX1.jpg
MAX1.jpg
[ 54.47 KiB | Zobrazeno 2919 krát ]

MAX2.jpg
MAX2.jpg
[ 44.53 KiB | Zobrazeno 2919 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
To s těma vrutama, které drží obě půlky rádia, se mi stalo vícekrát i u mnohem dražších vysílačů, bohužel.

_________________
LMK Říčany
Graupner HoTT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 12:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
@MomoBrut: díky za recenzi.

Pořídil jsem si jedno z "pre release" T16S a mnoha popsanými problémy netrpí. Což mě trochu překvapuje.
Třeba tlačítka SYS MOD nejsou úplně super, ale nikde nic nepruží, nevrže, plasty a gumy taky sedí a nevržou, Konektrory párkrát rozebrané, složené, taky sedí, jog, bez vůlí a vcelku příjemný... atd..

Že by před sériovou výrobou vypustili pár aspoň trochu slušnějších kusů? Nebo jsou tak "šuntovní" jen ty prémiové?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 12:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Nevím, prostě píšu mé zkušenosti, zbytek ponechávám na posouzení čtenáři ... ještě přidávám fotky jednoho z kabelů, tento je zrovna ten esenciální... na fotkách jsou oba konce ... na první i druhé je vidět prohnutí,stejně tak ty částečně vysunuté kontakty, tyhle jsem už pinzetou zasouval, fotka odhalila, že budu ještě muset pro jistotu dosunout ...


Přílohy:
IMG_20210719_130849.jpg
IMG_20210719_130849.jpg
[ 65.28 KiB | Zobrazeno 2870 krát ]

IMG_20210719_130903.jpg
IMG_20210719_130903.jpg
[ 76.96 KiB | Zobrazeno 2870 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 18:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
MomoBrut píše:
Na trubce jsou videa, jak si doma dodělat vysílač, aby to nepůsobilo tak fórově. Je třeba nakoupit gumové nebo silikonové o-kroužky, trochu nějakého lepidla, nějakou PA trubku, nějaké samolepící pryže, plstěné podložky pod nábytek apod. A pak se to tím tu a tam vystafážuje, podloží, vymezí atd. Asi záměr výrobce ... DIY ... :wink:

Ještě přidávám fotky té naleštěné bídy ...


Takze novodoba Turnigy 9X? :D

Sam jsem puvodne nalestenou bidu v podobe MAX verze chtel poridit, nakonec jsem vzal v podstate neletanou standardni verzi za velice rozumne penize jako nahradu za sveho Horuse X10s... prestalo mne bavit "zonglovat" s moduly - hojne vyuzivam 4IN1 multimodul a taktez jsem zacal pouzivat ExpressLRS, takze vestaveny multimodul a plnohodnotna funkcnost externich modulu (plus moznost nejakeho toho DIY) byla jasna volba... :wink:

P.s. do originalniho FrSky pultu pro X10 take padne (jen doresit uchyceni) navic lze sklopit paky pro zaveseni na popruh bez vyjmuti radia, coz s Horusem nelze... cinan bohuzel ten pult uplne nedomyslel, Horus (a vlastne jakekoli radio) se z nej casto "vyjme" samo :oops:

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Jen tak pro pobavení, co asi dělal Radiomaster v roce 1973? Futaba dělala digitální proporcionální rádio ... heh ...


Přílohy:
206818991_10220766445495663_7820304940097517092_n.jpg
206818991_10220766445495663_7820304940097517092_n.jpg
[ 56.42 KiB | Zobrazeno 2791 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 0:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Proporcionály dělal třeba Graupner AM 1966 a FM 1968. A Bonner Digimite 8 byl dokonce už v roce 1965. Na dovezenou reálnou Kraft KP5 jsem jako vlastník Marsky čuměl jak vyvoraná myš. Kraft KP4 byla už v roce 1964.
Stačí si vzít na pomoc knížku od Wojcechovskýho, co vyšla ve slovenštině cca 1980. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Celeron píše:
Proporcionály dělal třeba Graupner AM 1966 a FM 1968. A Bonner Digimite 8 byl dokonce už v roce 1965. Na dovezenou reálnou Kraft KP5 jsem jako vlastník Marsky čuměl jak vyvoraná myš. Kraft KP4 byla už v roce 1964.
Stačí si vzít na pomoc knížku od Wojcechovskýho, co vyšla ve slovenštině cca 1980. :wink:

Amaterske elektronicke modely ? :wink: :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Miro_V píše:
Amaterske elektronicke modely ? :wink: :wink:

Nee, to byly popisy profi souprav od tónových po propouše. Večír se kouknu jestli ji najdu. Koupil jsem ji v roce 1981 na mikropočítačovým školení v Žilině. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2021 8:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
MomoBrut píše:
Jen tak pro pobavení, co asi dělal Radiomaster v roce 1973? Futaba dělala digitální proporcionální rádio ... heh ...

:) No já nevím, to je jako se ptát, kde bylo Německo 2000 let př. n. l., když Egypt byl už 2000 let prosperující a asi nejrozvinutější civilizace...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 17:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Před pár dny jsem se pokusil nalepit originální krycí fólii na displej tohoto vysílače. Jako mnohokrát se projevilo žluté halabala řešení a fórovost. Otvor v plastu kolem displeje je totiž menší, než je velikost fólie, kterou k tomu dávají, takže se nepodaří fólii po celé ploše dostat do kontaktu s displejem, jsou to choboti. Navíc tahle fólie stojí za h...o, při prvním odlepení ať už z jakéhokoliv důvodu, se tahle deformuje a podruhé nejde nalepit, aby nenechávala bubliny, protože nedolehne a sama se odchlipuje. Je to takové pepovské řešení, Pepa má radost, že mu něco dali zadarmo, i když to stojí za h...o. Tak jsem objednal mnohokrát osvědčený Airglass, který používám na mnoha jiných zařízeních vždy s perfektním výsledkem. A jako vždy, je to drahé, ale funguje to a to perfektně, zvyšuje to kontrast, a je na to vidět i v polarizovaných brýlích.

Současně jsem vyhodil ven z vysílače ten úžasný multimodul, je mi tam na nic a anténa jen zavazí při transportu a pořad se o něco v batohu zachytává. Objednal jsem slepou modulovou desku pro Jumpera a namontoval do vysílače místo multimodulu. Otvor po anténě jsem zaslepil zevnitř pryžovým válečkem. Externí ELRS modul má sundávací anténu, takže pohoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
prikrylm píše:
:) No já nevím, to je jako se ptát, kde bylo Německo 2000 let př. n. l., když Egypt byl už 2000 let prosperující a asi nejrozvinutější civilizace...


Dávat na jednu roveň Radiomaster a Německo, to je dobrý hlod. Na te čínské naleštěné bídě není německého nic jak reálně tak ani ve zpodobnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Mno asi čtu něco jiného ale srovnání Německo vs Radiomaster nikde nevidim.Co se týká folie tak to je fakt běs a jediný rozumný postup jak ji nalepit je displej ven. :mrgreen: Jináč ano je to naleštěná bída ale to byla T9X taky a jak se zdá jisté sortě zákazníků to stačí.Pro mne je stále záhada že lidé jako Pascal Langer ve svém volnu stvoří něco na čem Číňan dělá business. 8O


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RadioMaster TX16S
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 19:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2018
Příspěvky: 67
Já nevím, ale kupovat si rádio, kde multimodul je největší tahák daného zařízení, následně ho vypreparovat a tvrdit, jakej je to krám...nějak mi uchází smysl tohoto konání. No a dávat na displej ochranné sklo za cenu vyšší, než je cena displeje je kapitola sama o sobě.

Rádio jsem kupoval cca do půl roku od jeho příchodu na trh, a rozhodně nemůžu říct, že by trpělo nějakými problémy. Nic nevrže, neupadává, multimodul funguje, signál nevypadává, modely nepadaj, tak nevím, na co si v dané cenové kategorii stěžovat. Snad jen, že první verze měly mizerné horní potenciometry, slidery, a někomu pak ještě přišlo, že je nízká maximální hlasitost.

Každopádně je možné, že se číňan po zavedení výrobku pokusil ojebat dosud relativně slušnou kvalitu optimalizací nákladů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 75  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz