Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Graupner Hott nastavení časovačů

pon 06.04.2020 23:29

Zdravím modeláře a prosím o informaci, jestli je možné na vysílači MC-20 Hott nastavit stopky, které po odpočítaní určeného času se zastaví na nule a zda umí vysílač odečítat stopky například posledních 10 sekund slovně. V češtině jsem jednotlivé hlášky našel, ale nedaří se mi to nijak nastavit.
Díky za případnou pomoc.

Re: Graupner Hott nastavení časovačů

úte 07.04.2020 14:48

Než se ozve nějaký zkušený majitel MC-20...
Jestli existuje balík zvuků v češtině, tak bych je nahrál na SD, pojmenoval je stejně jako seznam zvuků např španělštiny a pak v menu výběru jazyka vybral zvuky ve španělštině. Kde se zvuky na SD najdou netuším, v manuálu jsem tak pečlivě nehledal, ale SD je čitelná std prostředky v PC, takže by neměl být větší problém správné místo a název najít.

Jak zastavit stopky, aby nejely do mínusu jsem nenašel. Resp. manuál se zmiňuje, že se stopky nezastaví, ale měří čas po dosažení nuly....

Re: Graupner Hott nastavení časovačů

úte 07.04.2020 18:11

Ahoj,

já sice MC 20 mám, ale roky kopíruju nastavení jednoho modelu a pak jen upravuju nastavení. Moc dlouho jsem nic nového nenastavoval.
Na tyto dotazy byl borec Lark (bohužel už není mezi námi - ještě jednou díky za všechno).
Co můžu poradit, zkus na trubce nějaké instruktážní video.

Pavel

Re: Graupner Hott nastavení časovačů

úte 07.04.2020 21:02

MC-20 a Hott tady mají svá vlákna. Tem je vše podstatné.

Re: Graupner Hott nastavení časovačů

úte 07.04.2020 22:18

Ahoj, jak píše koko, zkus mrknout do vlákna o MC(MX)-20: Já mám MX-20, pár poznámek:
1) odečet stopek do 0 - mám tak nastavené střední timer, stopky ale nezastaví v 0 a po odpípnutí nuly odečítají dál. Mám to nastavené tak, že poslední minuta se mi odpočítává se zvukovým signálem (60-50 vteřin do konce pípnutí každých 5 vteřin, posledních 10 vteřin po vteřině). Nepřišel jsem na to, jak je donutit, aby se v nule zastavily. Nastavení je poměrně přímočaré, v nouzi pomůže manuál, kdybys ho neměl nebo si ani tak nevěděl rady, tak napiš, zkusím to víc rozepsat.
2) přiřazení českých hlášek - to už jsem dělal před fakt dlouhou dobou, nevím, jestli si vzpomenu na všechno. Je třeba stáhnout příslušný soubor a uložit ho na kartu (já ho stahoval tuším přímo ze stránek Graupnera - je to už fakt dlouho - tam jak jsou ke stažení FW). Pozor, jsou dvě verze souboru zvuků, záleží na tom, jaké FW máš nahrané v rádiu. Přiřazení hlášek je pak popsané v tom vláknu k MC(MX)-20. Ale obávám se, že z přiřazení hlášek k časomíře budeš zklamaný - já tedy alespoň byl. Sice to jde, ale ta paní jednak byla dost rozsynchronizovaná - než se "vyžvejkla", tak už měla hlásit další čas a druhak se mi ani nepovedlo jí donutit, aby hlásila čas tak, jak jsem chtěl - prvních 9 minut po minutě, pak po 10 vteřinách a posledních 10 vteřin po vteřině. Takže to nakonec zrušil a pro trénink používám hlášení nahrané v mobilu
Odeslat odpověď