Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 20:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
FRSKY neznám a tak se neodvažuji mazat, abych náhodou nevzal i něco dalšího. Díky za pochopení.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Pavelev píše:
Ahoj.

Prosím Vás jak nastavit u taranise aby mi plynová páka dávala 100% plynu ne při plném vychýlení ale někde na 60% polohy páky. Pan Mrázek má spoustu videi ale tohle nedokážu najít ani v návodu.
Pohraj si s křivkou plynu měla by stačit tříbodová když tak ti ji namaluju az budu na pc.


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 11:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 50
Bydliště: Mladá Boleslav
Obrázky: 0
Dobrý den, prosím o pomoc. Nedaří se mi plně zprovoznit můj Taranis X9D+ SE Karbon, ACCST.
Nyní jsem díky ochotě p. Urbánka v situaci, kdy mám aktuálně správně proveden flash TX i RX, přeinstalován Companion na v. 2.3.10, v něm zadané Předvolby, atd. Na disku stáhnutý baliček RCStudia X9-OTX-2310. Na TX mám v. 2.3.5. - EEPR 219, ale chtěl bych mít 2.3.10. TX a RX spolu komunikují.
A teď: zadig proběhl ok, předevčírem. A nyní opět připojím vypnutý TX k PC, spustím Companion, v horní liště použiji Stáhnout, dále Stáhnout firmware, nalistuji RCStudio složku X9-OTX-2310 a zní vyberu soubor …..a tady jsem v prd.li. Pokud udělám chybu, zamotám se do toho a už to nikdy nedám dohromady. Tipoval bych položku 2.3-NovyCZ-X9DP, nebo opentx-x9d+-lua-cz-2.3.10-otx, tento je favorit. Může prosím někdo poradit. Moc prosím nepište mi, ať si přečtu manuál, atd. Za rok a půl jsem se nesčetněkrát pokoušel uspět. Postupuji podle videa RC Studia, ale v tomto bodě mi to není jasné. Moc děkuji za rady.


Naposledy upravil taktik dne ned 31.01.2021 14:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 11:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
taktik píše:
Dobrý den, prosím o pomoc. .......... Pokud udělám chybu, zamotám se do toho a už to nikdy nedám dohromady. Tipoval bych položku 2.3-NovyCZ-X9DP, nebo opentx-x9d+-lua-cz-2.3.10-otx, tento je favorit. Může prosím někdo poradit. .


A nebylo by lepší to poslat panu Urbánkovi ať ti to za úplatu dá dohromady ?
On to bude mít za 15 minut hotové a ty se uč radši programování rádia.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 12:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 50
Bydliště: Mladá Boleslav
Obrázky: 0
Tak takové odpovědi jsem se přesně bál. Ale přesto Vám děkuji. Od p. Urbánka se mi TX i RX v úterý vrátil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 12:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Proc tak slozite, jakou vyhodu maji FW z RC studia oproti tomu co je dostupne promo ze serveru OpenTX? Navol v Companionu spravne radio a dalsi volby, nasledne stahni firmware a zkus jej nahjrat do radia. Aktualni je 2.3.11

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 12:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 50
Bydliště: Mladá Boleslav
Obrázky: 0
Moc děkuji za radu, myslel jsem že balíček z RC Studia je nějak lépe přizpůsobený pro české uživatele.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
taktik píše:
Dobrý den, prosím o pomoc. Za rok a půl se mi nikdy nepodařilo plně zprovoznit můj Taranis X9D+ SE Karbon, ACCST.
Nyní jsem díky ochotě p. Urbánka v situaci, kdy mám aktuálně správně proveden flash TX i RX, přeinstalován Companion na v. 2.3.10, v něm zadané Předvolby, atd. Na disku stáhnutý baliček RCStudia X9-OTX-2310. Na TX mám v. 2.3.5. - EEPR 219, ale chtěl bych mít 2.3.10. TX a RX spolu komunikují.
A teď: zadig proběhl ok, předevčírem. A nyní opět připojím vypnutý TX k PC, spustím Companion, v horní liště použiji Stáhnout, dále Stáhnout firmware, nalistuji RCStudio složku X9-OTX-2310 a zní vyberu soubor …..a tady jsem v prd.li. Pokud udělám chybu, zamotám se do toho a už to nikdy nedám dohromady. Tipoval bych položku 2.3-NovyCZ-X9DP, nebo opentx-x9d+-lua-cz-2.3.10-otx, tento je favorit. Může prosím někdo poradit. Moc prosím nepište mi, ať si přečtu manuál, atd. Za rok a půl jsem se nesčetněkrát pokoušel uspět. Postupuji podle videa RC Studia, ale v tomto bodě mi to není jasné. Moc děkuji za rady.

2.3-NovyCZ-X9DP je firmware pro Taranis X9dp 2019....opentx-x9d+-lua-cz-2.3.10-otx je firmware pro Taranis X9D+ tedy starší verzi bez Access.Jaké máš tedy rádio?
Jinak upgrade firmware vysílače a ostatních věcí je součást hry.Neříkám že je to nutnost ale jak se to jednou naučíš nebudeš potřebovat ani ty soubory co posílá Urbánek.Tohle asi znáš... https://www.youtube.com/watch?v=BlPWGYMaPww


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 12:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Obsah SD karty z RCStudia je přispůsobený (tools jsou česky, hezčí zvukové stopy), jinak je to spíš zjednodušení, aby měl člověk všechno na jednom místě. (viz SZ).

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 12:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 50
Bydliště: Mladá Boleslav
Obrázky: 0
blembondo, moc děkuji za reakci, v tom videu přesně v 4:01 jsem ztracen. Ale díky vám, už vím: opentx-x9d+-lua-cz-2.3.10-otx
Edit: už chápu i po 4:01. Jsem trdlo.


Naposledy upravil taktik dne ned 31.01.2021 20:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 13:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
prikrylm píše:
Obsah SD karty z RCStudia je přispůsobený (tools jsou česky, hezčí zvukové stopy), jinak je to spíš zjednodušení, aby měl člověk všechno na jednom místě. (viz SZ).

No popravde, zminil jsem to uz nekolikrat... neni tolik ceskeho materialu ohledne nastaveni atd. takze je lepsi nechat radio v anglictine i pro ty co ji uplne nevladnou. A maximalne ponechat CZ hlasovy vystup. Ta cestina napacha vic skody jak uzitku. Ale samozrejme kazdeho volba :D

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 15:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ahoj,
jaké škody může napáchat čeština v radiu můžeš prosím uvést nějaký příklad?
Používám zip soubory p. Urbánka běžně a beru to jako velkou výhodu a usnadnění práce, jsou namíchané tak aby FW radia TX i RX spolu hrál a nikdy nebyl problém.
Měl jsi někdy problém způsobený češtinou?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
No zjevne nedoslo k uplnemu pochopeni prispevku... cestina jako takova nenapacha zadnou skodu. Ale i pres velkou snahu Rimra a dalsich je ceskch navodu a ceskeho materialu nepomerne mene oproti tomu co lze najit hlavne v angictine. Me nedela ani jeden jazyk poroblem, ale verim ze se najdou taci kterym toto problem delat bude. A nejenom k OpenTX ale obecne v modelarine vubec. O nepresenem prekladu nemluve.
Pri vsi ucte, RCmanii nebo mojehoby (existuje-li jeste) nelze srovnavat s RCGroups a mnoha dalsimi fory co se obsahu informaci tyce. Myslim ze tedy neni od veci se terminologii v anglictine priucit.

A jinak ano, ja mel radio v CZ, kamarad v EN... a poprave porad premyslet co je jak prelozeno... radsi jsem nahral EN a musim rict ze je to celkove pohodlnejsi.

FW prijimacu a vysilacu se moc nemeni, ten najhraju jednou a dale neresim, updaty OTX stahuj primo ze serveru pomoci CompanionTX. Zatim jsem nenarazil na problem a proto nepovazuju takto predpripraveny ZIP za extra vyhodu. Ale z pohledu pece o zakazni RCStudia jej chapu.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.02.2021 7:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2008
Příspěvky: 291
Na vysílači Taranis 9XD se mě při spuštení začala objevovat hláška o přetečené EEPROM. Co s tím mám dělat.
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2021 16:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Zdravím,
vyrobil jsem si takovýto problém. Instaloval jsem si na vysílač QX 7 mód D8. A to za vydatné pomoci kolegy prikrylm. Je to ve vláknu Radiomaster RX R1 mini. Už tam nechci otravovat, protože toto je o Taranis X9D plus.
Tak a teď k věci. Původně jsem nechtěl tu instalaci provést u plusky, ale řekl jsem si proč ne. No a v zápalu boje jsem v tom companionu nainstaloval do tar.plus věci z QX7. Je to vidět na čtvrtém řádku odspodu, viz níže. A teď pokud dám vodorovné trimy k sobě, a chci to přeinstalovat tak mě to nejde. SD karta na to nemá vliv.
Toto je na displeji:

OTX Boodloade -2.2.3

Write Firmware
Restore EEPROM
Exit

Curr FW: opentx-x7-2.3.11 - otx (4328055e)
OR plugin a USB cable for mass storage


Vždy si říkám co funguje tak do toho nelez. Stalo se a teď Vás tu prosím o radu, jak s toho ven. Ale radu bych prosil takovou polopatě. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz