Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 1:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Hezký večer,

přemýšlím o pořízení vysílače Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24. Chtěl bych požádat o Vaše názory. Nedokážu se rozhodnout, snad mě v tom pomůžete. Rozdíl v ceně neřeším.

1) Jeti je celá v CZ, to je pro mě sympatickou výhodou. Nechci řešit názory, že AJ je jediná správná a CZ do Tx nepatří. Futaba má české menu tak trochu napůl a AJ telemetrii. Existuje možnost si telemetrii sám přes nějaký program počeštit? Dále, je možné si v menu při zakládání modelu pojmy Throttle, Aileron, Elevator, Rudder, Flaps apod., ve Futabě přejmenovat na česky motor, křidélka, směrovka, klapky apod.?
2) Programování je dle Vás intuitivnější, přehlednější a přívětivější v jakém Tx?
3) Jeti i Futaba mají možnost přidání dalších spínačů do kniplů. U 18SZ se ale musejí (co jsem četl) vynechat dva spínače na Tx, aby fungovaly. Nevím, jestli je to i u FX-36 a u Jeti obdobně.
4) Případné opravy u Jeti jsou jasné, jak je to v případě Futaby? Netuším, kam se případně posílá (mimo prodejci) a jak to dlouho trvá.
5) Ovládací prvky u Jeti znám, u FX-36 je možnost přidání dalších spínačů a jejich přemístění? Na každé straně jsou 3 osazené prvky spínačů a celkem 8 volných míst, nevím, kolik jich lze celkem a jak obsadit.

Předem děkuji za odpovědi, pro někoho možná pitomosti, tak se dopředu pro jistotu omlouvám.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 7:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
1) Hlasová telemetria a možnoti hlášok má Jeti o 3 levely inde
Futaba - Všetky základné funkcie sú v menu preložené do češtiny + má 8 voľných, ktoré si môžeš pomenovať ako chceš. Žiadnym programom si nič nezmeníš a ani nedoplníš hlasové hlášky.
2) Programovanie je u oboch záležitosť zvyku a obe sú "intuitívne". Hral som sa s Jindrovou 24kou i kamarátovou 16kou. Mne ako Futabákovi pripadá menu Futaby intuitívnejšie, ale ako píšem je to vec zvyku...
3) v doplnení prepínačouv ti neporadím
4) Opravu som u Futab,y pri všetkých typoch čo som mal, nemusel riešiť.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 9:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Když jsem měl zaseklou Futabu, tak jsem to poslal DHL do Německa a za 14 dnů byla zpět. Ale řešil jsem to přímo přes dealera.

DC24 má pro přepínače v kniplu další pozice navíc. Na T14 jsem pro přepínač v kniplu musel obětovat nějaký původní.

Telemetrie, senzory, hlášení, atd... JETI jednoznačně vede.

U JETI bych ještě přihodil možnost fungovat na 900MHz. Záleží jaký model potřebuješ.

O intuitivnosti je to na dlouhou debatu. Pokud nemáš ani jedno, tak se snadno naučíš oboje.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 9:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
Jeti má pro přepínače v kniplech připravený extra další volný vstupy a navíc má kromě hlasového výstupu i možnost hlasových povelů, takže se třeba na telemetrii stačí zeptat a nemusíš hledat přepínač.

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 9:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Pokud vím, tak FX-36 (a obecně pultovky) mají přepínačů více a s dodáním do knyplu se počítá, u palcovek "doprasených do pultu" je to jinak, ale na to dotaz nebyl.
Jinak je plus pro Jeti fakt spíš v telemetrii (myslím ve smyslu pokročiých funkcí a analýz, čistě z hlediska čidel se to tak neliší a kdoví, zda by místy "nevyhrála" spíš Futaba) a u některých modelů v tom satelitu na 900MHz. Pokud se to při požadavcích tazatele využije, tak je to argument pro Jeti.
Pokud ale ne, tak si upřímně myslím, že těch 20 tisíc rozdílu je nezdůvodnitelných...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 12:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Děkuji Vám všem za odpovědi a cenné rady. Rozdíl v ceně tam určitě je, ale nemyslím, že 20 000 Kč. FX-36 stojí cca 28 500 Kč a Jeti DC-24 42 000 Kč (ne carbon verze). Ještě si je budu muset obě vyzkoušet v ruce, jak mě budou sedět včetně ovládání. Někdo psal, že Jeti má boční slidery trochu dál a malíčkem se obtížně ovládají. Futaba má šikovné tahové potenciometry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 12:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
K té ceně - cena Futaba FX36 je včetně RXu v relaci 3000, takže reálně jen cca 25000...
Připouštím ale, že u Jeti jsem opravdu koukal na tu dražší verzi, kde rozdíl fakt je skoro 20k, proti klasice je to opravdu "jen" necelých 17k :-)

Jinak s tou ergonomií to je určitě důležité, co mě přijde, tak Futaba pultové FX řady většinou víc sedí lidem, kteří chtějí velký pult, zatímco Jeti se spíš používá jen s háky, tohle ale nehodnotím, protože to už je čistě individuální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
rozdíl je také v hmotnosti, FUTABA je plastová, kdežto JETI je dural.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 13:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
jirinovo píše:
rozdíl je také v hmotnosti, FUTABA je plastová, kdežto JETI je dural.


spravne a ked maly lieta s JETI a je vonku zimsie tam mu je zima na ruky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 14:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
tomashr píše:
K té ceně - cena Futaba FX36 je včetně RXu v relaci 3000, takže reálně jen cca 25000...
Připouštím ale, že u Jeti jsem opravdu koukal na tu dražší verzi, kde rozdíl fakt je skoro 20k, proti klasice je to opravdu "jen" necelých 17k :-)

Jinak s tou ergonomií to je určitě důležité, co mě přijde, tak Futaba pultové FX řady většinou víc sedí lidem, kteří chtějí velký pult, zatímco Jeti se spíš používá jen s háky, tohle ale nehodnotím, protože to už je čistě individuální.


Můžu poprosit (je-li to možné) o tip, kde se dá sehnat FX-36 za 25 000Kč? Zatím jsem našel ceny, které se pohybovaly na cca 29 000 Kč. Každá úspora je šikovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 14:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nevím, jestli jsi Tomáše pochopil. Ta Futaba je včetně přijímače - na tu cenu TX se dostaneš po odečtení ceny přijímače, který si tak jako tak nějaký koupit musíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 14:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.11.2014
Příspěvky: 52
Řeším úplně stejný problém. Nakonec vyhraje asi Futaba a to z toho důvodu, že nám mnoho přijímačů. Pro futabu mi hraje i možnost provozovat ji s přijímači FHSS, FASST i FASST test.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 15:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 131
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 99
Pelikán je už výhradný aj oficiálny dovozca Futaby, teoreticky tu, vlastne u jeho predajcov by to malo byť najlacnejšie. Teda ak zvolia "rozumnú" politiku.. A zabezpečia celý sortiment tak ako ACT.

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 15:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
zdzd píše:
Nevím, jestli jsi Tomáše pochopil. Ta Futaba je včetně přijímače - na tu cenu TX se dostaneš po odečtení ceny přijímače, který si tak jako tak nějaký koupit musíš.


Nepochopil, už chápu, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba FX-36 nebo Jeti DC-24
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2019 15:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Díky, zdzd byl rychlejší - šlo mi fakt o porovnávání porovnatelných věcí a pro to u Futaby je třeba ten RX uvážit, Zdeněk to pochopil dobře.

Jinak ty avizované ceny Pelikána jsou docela slušné, ale zatím tam nemá pultovky FX a upřímně co jsem viděl venku, tak se trochu obávám, že zrovna u nich spíš v DE ceny trochu rostou, takže je bohužel možné, že to při otálení může vyjít naopak hůře než nyní :-(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz