Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2024 18:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Zdravím všechny zasvěcené. Poté co jsem pořídil tento RX jsem se ocitl v oblasti kterou neovládám. Je nutno provést upgrade. Narážím na to že se mi sice zobrazí na wi-fi síti v NB ale nevím co tam mám dát za heslo aby to fungovalo . Matek má odkaz na rozhraní kde lze upgrade provést .No ale jak mám tu wi-fi nastavit aby to zabralo.
Zkoušel jsem to podle návodu dle stránek Expreselrs ,nějak jsem zabředl. Dík za odpověď
https://www.rotorama.cz/product/matek-e ... m-vario-rx

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX a wi-fi
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2024 19:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A jaký je to přijímač? Matek ELRS 2.4G PWM Vario RX

Já jen abych přejmenoval vlákno na smysluplnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX a wi-fi
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2024 23:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
kokeš píše:
Zdravím všechny zasvěcené. Poté co jsem pořídil tento RX jsem se ocitl v oblasti kterou neovládám. Je nutno provést upgrade. Narážím na to že se mi sice zobrazí na wi-fi síti v NB ale nevím co tam mám dát za heslo aby to fungovalo . Matek má odkaz na rozhraní kde lze upgrade provést .No ale jak mám tu wi-fi nastavit aby to zabralo.
Zkoušel jsem to podle návodu dle stránek Expreselrs ,nějak jsem zabředl. Dík za odpověď
https://www.rotorama.cz/product/matek-e ... m-vario-rx


S tím málem co vím Ti asi neporadím. Nicméně pokud aktualizuješ ELRS verzi přijímače tak funguje ten univerzální postup -. necháš přijímač pod napětím cca minutu až sám přejde do wifi režimu. Jméno wifi je ExpressLRS RX, heslo ”expresslrs“ . Vyzkoušeno na jiném pwm přijímači od firmy Matek.

Pokud Ti jde o upgrade FW té konverzní desky neporadím víc než odkazem na diskuzi RC Groups. jestli tomu dobře rozumím ta se neaktualizuje přes wifi přes prijímač. Zkus tady https://www.youtube.com/watch?v=23XpcvwkzBQ a druhý odkaz co jsem tu už dával -vlákna 476 -490.
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... nce/page32


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX v EXPRESELRS
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 6:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Je to ten RX v odkaze takže s variem. Jde mi o to že prostě heslo expreslrs mi nezabírá , jedině že by tam mněli být ty uvozovky . Jdu to zkusit. Co se týká toho převodníku ten bych mohl aktualizovat přes UART jsou na ní přístupné piny ovšem nevím zda nevadí že je to už spojené s RX. Vím že u RX by to nešlo .

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX v EXPRESELRS
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 7:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
kokeš píše:
Je to ten RX v odkaze takže s variem. Jde mi o to že prostě heslo expreslrs mi nezabírá , jedině že by tam mněli být ty uvozovky . Jdu to zkusit. Co se týká toho převodníku ten bych mohl aktualizovat přes UART jsou na ní přístupné piny ovšem nevím zda nevadí že je to už spojené s RX. Vím že u RX by to nešlo .

Ale šlo.Před zapnutím jen jako obvykle zmáčkneš boot tlačítko a tomu převodníku nebo přijímači je uplně jedno že tam flešuješ firmware.Serva samozřejmě odpojena.Ten převodník má dva Uarty.První Tx1/Rx1 pro přijímač.Druhý Tx2/Rx2 je pro jeho vlastní flešování.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX a wi-fi
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 7:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Díky tak to potom zkusím . Jinak opravdu nevím co dělám špatně . Předpokládám že přístupový bod je to co se mi ukáže na síti když RX rychle bliká. Tam to vyžaduje heslo expresslrs, toto heslo mi ale není přijato takže nevím co mám na tom noťasu povolit nebo nastavit aby to jelo.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX a wi-fi
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX a wi-fi
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 12:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Tuším že to na co se ptám bylo špatně formulované . A hlavně mnou co se týká toho hesla nepochopené. Čili jak to nastavit na noťasu aby se přijímač (který vidím že je na síti) STAL VLASTNÍM WEBSERVREM. Když to chci co tam mám dát za heslo ,jestli heslo kterým je přihlášen na wi-fi síť ten noťas. Dotaz od lamy. Omluvou je že jsem nikdy wi-finu nenastavoval . Na noutbuk chodím za kámošem.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX a wi-fi
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 13:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
kokeš píše:
Tuším že to na co se ptám bylo špatně formulované . A hlavně mnou co se týká toho hesla nepochopené. Čili jak to nastavit na noťasu aby se přijímač (který vidím že je na síti) STAL VLASTNÍM WEBSERVREM. Když to chci co tam mám dát za heslo ,jestli heslo kterým je přihlášen na wi-fi síť ten noťas. Dotaz od lamy. Omluvou je že jsem nikdy wi-finu nenastavoval . Na noutbuk chodím za kámošem.



Jen tak pro zajímavost když vezmeš mobil vyhledáš na něm wifi přijímače a zadáš heslo připojíš se? A jestli jo tak si natáhni do mobilu flashovací file a hotovo.
Já nemaje notas jsem fleshoval z telefonu. Omlouvám se že to není odpověd na dotaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX a wi-fi
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
V pravo dole na Ntb rozklikni wifi.Klikni na ELRS a zadej heslo.Enter.Pokud to nenaskočí samo tak otevři prohlížeč a zadej tam 10.0.0.1. https://www.expresslrs.org/software/upd ... -updating/
https://www.google.com/search?client=ms ... =664&dpr=3


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aktualizace RX a wi-fi
PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 15:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Osobne si behem pripravy (kompilace) firmware pridavam prihlasovaci udaje na domaci wifi a taktez zkracuji interval prepnuti do wifi rezimu na 30s. Takto se po 30s prijimac pripoji do domaci site (ne primo s pocitacem), ja jej jen v ExpressLRS konfiguratoru vyberu a nahraji novou verzi. Rychle a pohodlne, takhle mam update nekolika prijimacu hotovy za par minut.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2024 8:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Na noutbuku u kamaráda to na síti bylo vidět , po zadaní hesla a entru to hlásilo že je heslo neplatné .Asi byl nastaven pouze na domácí sítˇ. Nechci ho již otravovat . Sice jsem mu tam natáhl configurátor a šlo by to jak psal chorche . Zas ale chtít aby vypisoval svoje heslo zabezpečení(teda domnívám se že je to heslo zabezpečení sítě) to nechci já . Tak zbývá chytrej telefon . Soubor mám na flešce. No a ještě přes UART . Převodník jinak než přes UART nejde. Jen se mi nechce něco pájet na RX. .Co setýká toho mobilu tam nemám s přenosem dat žádné zkušenosti . Pane Loudo jak to děláte . Na počítači nemám androit. . Jen co jsem se dočet tak přes usb nabíjení atd.Dík za odpověď
https://support.google.com/android/answ ... -s-windows

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2024 13:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
Já jsem si připravil fleshovací soubor na PC v ELRS konfiguratoru, verze flashing method wifi a uložil na pc. Pak přes USB kabel ho přetáhl do telefonu.

Rozblikal přijímač (mod wifi) a telefonem jsem se připojil k wifi přijímače.

Pak jsem v prohlížeči (u mne Chrome) zadal http://10.0.0.1/ podle návodu na ELRS strance a do wifi stránky otevřené v prohlížeci jsem zadal adresu souboru v telefonu pro upload.

Jenom poznámka ta wifi stránka pro firmware update se otevře už při připojení mobilu k wifi přijímače ale z ní se mi update nepodařil někde jsem to i četl že to chce otevřít v prohlížeči.

Snad jsem to popsal celé a bez chyb dělal jsem to naposledy před asi třemi měsíci a uspěl jsem jen díky radám přispívatelů na tomto foru....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2024 9:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Dík za odpověď tak tohle už snad zabere . Dám vědět

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2024 21:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Vše se nakonec podařilo . Update proběhlo na jiném noutbuku kde nebyly problémy. Převodník jsem upgradoval přez UART na Matek configurátoru. Myslím že to jinak nejde pomohlo i to video. Děkuji všem za pomoc a navedení na správnou cestu.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: habasek, Jameson a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz