Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 422 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 9:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 479
No já pro tu legraci to rádio snad koupím a napíši můj pohled ať má někdo další srovnání ,ale asi počkam až dorazí do plzně ty stím vnitřním modulem třeba už v tom rádiu bude i ten kov.roler


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Výměna toho káblíku pomůže.Nejde jen o jeho kvalitu ale i délku a je to trochu duchařina.
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... tcount=284
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... ltimodules


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2019 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak přijímač R8 je doma.Je to prcek.Spárováno s 4in1 multimodulem jak v FCC D16/9ms tak FCC D16/18ms.D8 nefunguje.Vysílač ukazuje RSSI a napětí Rx.Funkční test až bude víc času.
https://www.jumper.xyz/portal.php?mod=view&aid=21
Návod.
https://www.flyingtech.co.uk/sites/defa ... manual.pdf


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: stř 23.10.2019 13:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2016
Příspěvky: 44
blembondo píše:
Tak přijímač R8 je doma.Je to prcek.Spárováno s 4in1 multimodulem jak v FCC D16/9ms tak FCC D16/18ms.D8 nefunguje.Vysílač ukazuje RSSI a napětí Rx.Funkční test až bude víc času.
...


Eném skromný dotaz - RxBt ukazuje hodnotu napájecího napětí nebo je údaj jen "přítomen" ve sensorech na TX ?? Nejen mě se vrací pouze hodnota RSSI, RxBt ukazuje 0,0V...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: stř 23.10.2019 19:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 479
Tak si dovolím okrajově taky pár slov laika,pro legraci jsem jej taky koupil a hnet dojel do Plzně pro jiný kus ten první nešel ani zapnout (udajně špatná sd karta),určitě bych tam dal lepší myslím že horší už tam být nemůže.
Porovnávat to budu s vysílačema co jsem měl nebo mám doma a hlavně kolem podobných cen.Coš je v mém případě frsky Q7s taranis,horus ten je cenou jinde a o jeti ani nemluvě.
Držení moc dobré lepší než Q7 taranis i horus
Váha 852g dobrý-jeti DS12 720g ale to sem nepatří
Kniply mám hall za tu cenu dobré
Přepínače a obrazovka dobré
Ovládání triviální/jednoduché samozřejmě kolečko je lepší než ten roler

No a co je pro mě šílené je ten český hlas
Nefungují pořádně tony ovládacích tlačítek a pípnutí na středovou polohu kniplů nejde vůbec
A nemohu za boha dostat na displej telemetrické.udaje,všechny senzory mi to rádio našlo umí i říci tou šílenou češtinou ale nezobrazí
Mám v šachtě modul fsky XJT a němu přijímače G-RX8 (kdyžtak prosím o radu)
Za ty koruny dobré rádio a když bude do budoucna možnost opentx bude to jen lepší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: stř 23.10.2019 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
synekvl píše:

Eném skromný dotaz - RxBt ukazuje hodnotu napájecího napětí nebo je údaj jen "přítomen" ve sensorech na TX ?? Nejen mě se vrací pouze hodnota RSSI, RxBt ukazuje 0,0V...

Dobrá poznámka.Teď jsem na to znova mrknul a v položce telemetrie jsem měl představených 5V takže jsem to bral jako že je to napětí Rx.To byla ale chyba.Takže napětí Rx to neposílá.Jen na vysvětlenou jde o T9xr-pro s softem Ersky9x-r222+4in1 Atmega328p V1.2.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: stř 23.10.2019 21:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
shumi píše:
Tak si dovolím okrajově taky pár slov laika,pro legraci jsem jej taky koupil ... a když bude do budoucna možnost opentx bude to jen lepší

Pokiaľ s tým nechceš hneď na ostro lietať, skús tam natiahnuť OpenTX 2.3.2 nightlies. Prípadne, ak vieš po Americky, tak sa môžeš zapojiť do diskusie tu.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 6:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2016
Příspěvky: 44
blembondo píše:
Dobrá poznámka.Teď jsem na to znova mrknul a v položce telemetrie jsem měl představených 5V takže jsem to bral jako že je to napětí Rx.To byla ale chyba.Takže napětí Rx to neposílá.Jen na vysvětlenou jde o T9xr-pro s softem Ersky9x-r222+4in1 Atmega328p V1.2.



Díky za odpověď. Na softu nebo TX to nezáleží, je to (snad zatím) jen "funkce" RX. Na dotaz jednoho majitele měl Jumper odpovědět, že hodnota RxBt jde daty z Pixhawk. Nakolik odpověď byla v "čingliš" a všude je zdůrazňované použití s Pixhawk, tak to asi okopčili bez měření/předávání RxBt.

Odkaz na diskusi o R8 je zde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
synekvl píše:


Díky za odpověď. Na softu nebo TX to nezáleží, je to (snad zatím) jen "funkce" RX. Na dotaz jednoho majitele měl Jumper odpovědět, že hodnota RxBt jde daty z Pixhawk. Nakolik odpověď byla v "čingliš" a všude je zdůrazňované použití s Pixhawk, tak to asi okopčili bez měření/předávání RxBt.

Odkaz na diskusi o R8 je zde

Konkretně ta moje situace na softu Tx záleží dost.U ErskyTx je firmware upravovaný neustále.Někdy i v řádu týdnů/test version/.Takže když se objeví třeba nový protokol v 4in1 tak do pár dnů to Mike vloží i do ErskyTx.Záleží i na kompilaci firmware pro 4in1 protože ta je pro T9XR-pro jiná hlavně co se týká telemetrie.Navíc já musím u Atmega328 hodně šetřit s místem.Ten R8 umí Tx-Rx telemetrii Mav-link/yaapu script/ takže se brzo objeví nějaká úprava na S.port.Jak to vypadá tak firmware R8 je možná taky práce Mika Blandforda. :mrgreen:
Jedno video s testem dosahu T16 versus originál...
https://www.youtube.com/watch?v=eWgU5n4pL38


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 11:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2019
Příspěvky: 8
shumi píše:
Tak si dovolím okrajově taky pár slov laika,pro legraci jsem jej taky koupil a hnet dojel do Plzně pro jiný kus ten první nešel ani zapnout (udajně špatná sd karta),určitě bych tam dal lepší myslím že horší už tam být nemůže.
Porovnávat to budu s vysílačema co jsem měl nebo mám doma a hlavně kolem podobných cen.Coš je v mém případě frsky Q7s taranis,horus ten je cenou jinde a o jeti ani nemluvě.
Držení moc dobré lepší než Q7 taranis i horus
Váha 852g dobrý-jeti DS12 720g ale to sem nepatří
Kniply mám hall za tu cenu dobré
Přepínače a obrazovka dobré
Ovládání triviální/jednoduché samozřejmě kolečko je lepší než ten roler

No a co je pro mě šílené je ten český hlas
Nefungují pořádně tony ovládacích tlačítek a pípnutí na středovou polohu kniplů nejde vůbec
A nemohu za boha dostat na displej telemetrické.udaje,všechny senzory mi to rádio našlo umí i říci tou šílenou češtinou ale nezobrazí
Mám v šachtě modul fsky XJT a němu přijímače G-RX8 (kdyžtak prosím o radu)
Za ty koruny dobré rádio a když bude do budoucna možnost opentx bude to jen lepší


Přílohy:
Poznámka: Dobrý den, mohu se zeptat, jestli v nabídce podporovaných protokolů je i Hitec? podle přiloženého obrázku by měl být. Děkuji
Jumper T16.docx [940.03 KiB]
56 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 25.10.2019 11:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 479
Tak už se mi vše zobrazuje jak má
Byl jsem párkrát létat a v celku v pohodě
Dokonce u jednoho přijímače jsem létal s jednou anténou a rssi nešlo pod 45 na 800m ode mě.
Nicméně jej pošlu dál do světa a zůstanu u české značky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2019 0:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Po delším zkoumání se podělím o dojmy z tohoto rádia.
Koupil jsem ho Shumiho - ještě jednou díky :-)
První co jsem udělal bylo, že jsem vyměnil tu noname SD kartu. Jsou na ní všechny modely, tak člověk určitě nechce nějakou zradu.
Je to hezké radio, je hezčí než na obrázcích a videích. Kniply jsou hallové, jsem s nimi spokojený. Plasty i přepínače vypadají kvalitně. Jediné co je trochu zvláštní jsou ty postranní slidery - jsou moc volné a téměř bez znatelných středů. Volný pohyb jsem vyřešil nalepením těsnící pěny mezi stěnu rádia a slider. Je to o dost lepší.
Super je displej, krásně se na něm programuje. A ovládání je jednoduché. Díky přehlednému displeji je to o dost snazší než na mé X7.
V porovnání s mým dosavadním X7 se líp drží a je pocitově lehčí (fyzicky nevím).
Přehrál jsem původní JumperTX na OpenTX (zatím night). Vady, které popisoval Shumi poté zmizely - strašný zvuk, nepípající středy.
Zatím jsem s tím neletěl, asi se s nočním sestavením OpenTX neodvážím. I když na RC Groups píšou, že tato verze je celkem stabilní. Jako jedinou chybu jsem zatím našel nefunkční přepínání letových režimů.
Taky mi dost dlouho trvalo než jsem přišel na to jak dostat na obrazovku telemetrické údaje, ale nakonec jsem zvítězil.
Spolu s modulem XJT v šachtě jsem s tímto rádiem opravdu velmi spokojený, ba přímo nadšený.
Ještě jednou díky, Shumi


Přílohy:
DSC_8726.JPG
DSC_8726.JPG
[ 65.9 KiB | Zobrazeno 1144 krát ]


_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 11:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2019
Příspěvky: 8
Mám prosbu, nemůžete se prosím podívat do nabídky protokolů zda je tam uvedena podpora pro Hitec ?(Chtěl bych mít jistotu.)
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... HITEC---39


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: stř 06.11.2019 17:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2019
Příspěvky: 8
Děkuji, několik odkazů jsem taky našel, dokonce i foto displeje s Hitec. Jenom nevím proč mi to dovozce nemuže potvrdit. Mám už dojem, jestli nejsou nějaké verze pro evropu a jiné např. pro ameriku. Mám totiž Hitec přijímače a nerad bych šel do nejistoty.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 422 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz