Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 422 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 11:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
No když jste u toho srovnání s taranisem 2019 a hall senzory tak jsi stále cca o 2tis výš než za jumper T16 pro hall,pokud by stál ten taranis spec.pod 5tis to porovnání si zaslouží.Ona taky až bude plnohodnotná podpora openTX pro jumpera bude zřejmě jasná volba.
Měl jsem jej na zkoušku a nedávno prodal jednomu modeláři co tam nahrál openTX,ale jak se to chová v letu nevím,navíc jsem tam měl modul XJT (s tím původním to nemělo zdaleka takový kvalitní signál)
Za mě když jumper hall pro tak do zadní šachty ještě XJT frsky modul a do 6tis s případnou baterkou to snese srovnání snad i s horusem :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 11:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2016
Příspěvky: 44
Citace:
Hej majú tam odporový delič 3k9 + 1k5 na meranie napájania R8, akurát tie odpory prehodili, takže majú 1k5 do plusu a 3k9 do zeme. Čiže A/D na procáku je "za rohom", lebo A/D meria len do 3.3V. Už som im to písal a support, nech si to prehodia...


Pokud jsi (jestli vůbec) zkoušel přehodit odpory v děliči, potom vrací firmware RX hodnotu RxBat ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ddano007 píše:
...
Děkuji za rozbor. Já uvažuju o něčem k Horusu X10, ale nevím, asi to bude řešit přídavný modul s FCC.
A k tomu RX, já ho (zatím) nemám ale to co píšeš je dost hrubá závada. Můžeš dát obrázek se "zakroužkovanými" odpory o kterých píšeš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 13:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Navrhujem diskusiu k R8 tuná:
viewtopic.php?f=39&t=87053

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 22:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Takže som sa večer vrhol na T16 Pro :mrgreen:
1, tie baterky, čo som k tomu kúpil sú veľké, idú tam len veľkou silou. Ale trochu som odcvakol zo zámku na kryte baterky a už to tam ide. Ale moc Vám ich neodporúčam. Ale zase majú 5000mAh :lol:
2, flashol som multimodul s najnovším FW. Polopatistický návod ako na to je tuto. FW samotný sa dá stiahnuť tuto. Pre Jumper T16 potrebujete NOIVERT verziu ( to som nevedel, tož som musel dvakrát rozoberať rádio :mrgreen: ).
3, T16 je podporovaná v OpenTX 2.3.2 nightlies tuná.
4, Skúsil som doladiť kanály podľa tohto videa ( ak neviete po nemecky, nevadí, ani ja neviem a pochopil som )


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Pre origoš FrSky D8R II Plus a X8R nebolo treba nič ladiť, sedia presne.
5, No a funguje aj LBT protokol, odskúšané.

Příloha:
Jumper_T16_10.jpg
Jumper_T16_10.jpg
[ 70.07 KiB | Zobrazeno 1609 krát ]


_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 22:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Já jsem taky zkoušel na multimodul X8R. Spároval se v pořádku, ale nešla mi telemetrie... Proto jsem raději na XJT modulu. Ostatní přijímače (G-RX8 a X4R fungovaly kompletně.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ddano007 píše:
.... je podporovaná v OpenTX 2.3.2 nightlies ...
Mělo by to mít i analyzátor spektra (Horus X10 to zatím(?) neumí). Taky by mě zajímalo, jaké propojení nabízí učitel/žák (můj Horus jen jack a bluetooth).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 6:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Tlapa píše:
Já jsem taky zkoušel na multimodul X8R. Spároval se v pořádku, ale nešla mi telemetrie...

Telemetria ide, jak na samotných prijmačoch - D8R II Plus/ RSSI, X8R/ RSSI, RxBat - tak senzory. Teda skúsil som k X8R pripojiť OpenXSensor a išlo to: RPM, Teplota, napätie, Fuel...

ellet píše:
Mělo by to mít i analyzátor spektra (Horus X10 to zatím(?) neumí). Taky by mě zajímalo, jaké propojení nabízí učitel/žák (můj Horus jen jack a bluetooth).

Pozriem sa cez víkend, či to má ten analyzátor. Nejaké prepojenia multimodulu riešia na RCGroups, ale zatiaľ ma to moc netrápilo. Bluetooth modul sa do T16, dá pridať, tiež je to kdesi na RCGroups...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 8:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
ddano007 píše:
4, Skúsil som doladiť kanály podľa tohto videa ( ak neviete po nemecky, nevadí, ani ja neviem a pochopil som )


Docela mi vrtá hlavou, nakolik je ten postup na videu realistický... Naprosto chápu, jak to autor myslel, ale když si představím, jak rozprostřené spektrum funguje, tak fakt nevím :?
A vážnější výhrada - ten přijímač by při ladění měl ležet aspoň 2-3 metry od vysílače, tak jak je na videu přímo u TXu musí být velmi slušně zahlcený a v takové situaci je moment výpadku hodně nedůvěryhodný a nemusí být zcela "exaktní".
Pokud připustíme, že má první námitka není na místě a samotný princip ladění je OK, tak pak by mělo to určité vzdálení od vysílače spolehlivost postupu o poznání zvednout...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 9:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
ddano007 píše:
T16 Pro: vyložená katastrofa sú len tie bočné slidre, s tým zvyškom HW sa dá žiť.


Docela mě děsí to tvoje hodnocení sliderů ve srovnání s X9D tom ohledu, že jestli mi něco na Taranisu SE přišlo bídné, tak to byly právě boční slidery, ty mi silně nevyhovovaly a moc mi není jasné, jak by šly ještě výrazně zhoršit :( Možná jsem měl naopak smůlu a ty naopak kliku u toho Taranisu, ale představa "podstatně horší než u X9D" je síla, to bych tedy chtěl (či spíš nechtěl) vidět :( :(

Obecně - když jsem měl Taranis X9D SE vedle Futaby 14SG, tak v hodně věcech provedení plně obstál a našly se maličkosti, kde by možná i "vyhrál", jediná věc, kterou má tato řekněme střední Futaba lepší propastně byly právě boční slidery. Koukám, že podcenění a odfláknutí těchto prvků je u číňanů docela obecné, což je škoda, třeba u F5J je jejich použití velmi zásadní a nejde jen o nějaký "vedlejší doplněk"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 9:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Já jsem z nich byl taky přešlej. Jdou opravdu moc volně a středy sice jsou lehce znát, ale nic moc. Dráha by mi až tak nevadila.
Na RC groups je tento návod
https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=42946771&postcount=61
Zkoušel jsem mezi táhlo potenciometru a vnitřní bok rádia přilepit pěnovou fólii (taky podle návodu na RC groups), ale to se mi neosvědčilo - odlepovalo se to, protože to táhlo jde na svých koncích za hranu té pěny a trhá to.
To těsnění pod táhlo by mohlo být lepší řešení, ale středy to stejně asi nevylepší.

edit odkazu, na mobilu se to nějak zprznilo...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Naposledy upravil Tlapa dne pát 15.11.2019 13:51, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 10:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2016
Příspěvky: 44
ellet píše:
Mělo by to mít i analyzátor spektra (Horus X10 to zatím(?) neumí). Taky by mě zajímalo, jaké propojení nabízí učitel/žák (můj Horus jen jack a bluetooth).


V posledních dnech byla na RCG diskuse o tom, že v případě použití interního a externího multimodulu lze tento spárovat s dalším vysílačem Frsky nebo Flysky a tento link použít jako bezdrátové připojení žáka k T16.

Na desce místo k osazení nějakého BT modulu je, ale zatím nikdo nic nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Propojení učitel/žák....myslel jsem co nabízí přímo v menu (bluetooth, jack, S.bus,PPM...?)

Analyzátor by měl být (asi) lua skript


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 16:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.4.2014
Příspěvky: 10
Zdravím . Tak chtěl jsem si tohle rádio pořídit pod stromeček ,ale po přečtení těchto příspěvcích počkám až to doladí . Nebo myslíte že už s tím nebudou nic dělat a nechají to tak . Třeba ty boční slidery


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper T16
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 16:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
ellet píše:
Mělo by to mít i analyzátor spektra (Horus X10 to zatím(?) neumí). Taky by mě zajímalo, jaké propojení nabízí učitel/žák (můj Horus jen jack a bluetooth).


U Horusu X10 analyzer nejspíš funguje: https://youtu.be/kGH04vQ8GVs?t=14


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 422 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz