Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FS-GT3C
PříspěvekNapsal: úte 10.11.2020 12:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2020
Příspěvky: 2
zdravím, jdu si sem pro radu.
Pořídil jsem synovy rc auto s vysílačem FS-GT3C.
Problém mám v tom, že mi servo zatáčí na jednu stranu míň, než na druhou. Když zapojím tester, tak mi jde servo na obě strany stejně. Předpokládám, že teda bude chyba někde v nastavení vysílače.
Ale KDE?? :)

díky za případné rady.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FS-GT3C
PříspěvekNapsal: úte 10.11.2020 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Chyba nemusí být nutně jen v nastavení vysilače.Může být něco špatně nastavené mechanicky na cestě od serva ke kolům.Pokud se tedy v modelu hýbe servo ve správném rozsahu na obě strany.Nedodal jsi moc informací oč konkrétně jde,jaký model,kolik máš zkušeností(na jaké ůrovni radit),ideálně video jak to vypadá.Pokud jde opravdu jen o vysilač,můžeš nastavit koncové body kam má jít servo.Na videu(které mi první nabídl youtube) od minuty 1. END POINT.Ideální (při prvním nastavení)je nehrabat do vysilače,zvolit nový model kde je vše na obě strany stejné a pokusit se mechanicky v modelu co nejvíc přiblížit optimálnímu stavu kdy auto jede rovně při puštěném volantu a zatáčí na obě strany stejně.Pak se teprv může jemně doladit ve vysilači.Pokud se nastavuje nejdřív mechanika,může to končit právě Tvým dotazem.
https://www.youtube.com/watch?v=WGx2zUYCw6I

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FS-GT3C
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2020 6:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2020
Příspěvky: 2
No jsem úplný začátečník, proto taky ten můj dotaz. :D
Díky za ten odkaz, zkusím to podle toho nastavit. Kdybych nepochodil, tak to zkusím natočit.
Ještě jedno díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FS-GT3C
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2020 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Zdravím,
nezapínej auto. Odpoj páku serva od serva. Na vysílačce nastav výchylky (EPA) na 100%, Trimy a Subtrimy na 0. Zapni auto. Servo se natočí do nulové polohy. Srovnej kola, aby byla co nejvíc rovně a nasaď páku na servo (servo má 1000hran, ale přes to se ti nepodaří najít polohu, kdy jsou kola úplně rovně, to teď neřeš). Na vysílačce nastav Sub-trim tak, aby byla kola úplně rovně. Opatrně zatoč na max. Jakmile začne servo bručet nebo uvidíš pnutí pák, nech toho a nastav výchylku (Endpoint) méně než 100%. Postupně tak dolaď obě strany, levou i pravou. Hlavně jemně ať servo nezničíš. Servo by mělo mít takovou max výchylku, aby nic nenaráželo na dorazy nebo nepnulo + musíš ještě trochu povolit a vytvořit tak bezpečný prostor. Samozřejmě taky kola nesmí přijakémkoli propružení náprav drhnout o kastli nebo podvozek.
Výchylky (Endpointy) fungují cca do 120%, takže pokud chceš větší výchylku než 100%, můžeš naopak přidávat až narazíš na doraz a opět trochu povolit, aby tam byla vůle.
Potom při jízdě ti bude auto malinko zatážet na nějakou stranu. To dolaď Trimem řízení.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Vysílač FLY SKY FS -GT3C
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2020 20:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
můžete mi prosím někdo poslat odkaz,kde je manuál tohoto vysílače. Jde mi hlavně o možnost dobíjení baterie přes USB kabel. Kde ho můžu přes tento kabel dobíjet. Tím myslí PC, zdroj telefonu, auto.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: juraj.jurej a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz