Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Ono to není až tak strašná věda, je to spíš pakárna, protože je třeba několik kroků a nic nevynechat, nezkazit. Celkem detailně jsem se to snažil popsat na úplném začátku tohoto vlákna.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Pakárna?V jiném vláknu teď někdo píše že je to vlastně úplná brnkačka. :mrgreen: Tedy za předpokladu že vůbec tuší co a jak. :mrgreen:
Mám modul co jede ještě na Atmelu a tam to bez vlastní kompilace nejde vůbec.Pravda je to že pokud to někdo dělá poprvé tak je to o nervy zjistit co a jak má být pro ten konkrétní případ navolené.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 10:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
Byl bych rád, kdyby se zde našel někdo, kdo by mi nainstaloval do Horuse X10SE Jumper 4in1 Multiprotocol Module. Samozřejmě zaplatím. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Baryk píše:
Byl bych rád, kdyby se zde našel někdo, kdo by mi nainstaloval do Horuse X10SE Jumper 4in1 Multiprotocol Module. Samozřejmě zaplatím. Děkuji.
Nepíšeš jaký máš OS. Pokud používáš OpenTx (a občas upgraduješ) stačí koupit multiprotokol "krabičku" a zacvaknout do šachty pro modul. Potom už si vybíráš protokol z menu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 11:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
Mám OTX 2.3.15, krabičku taky mám je s tím točítkem. Jednou jsem to zkoušel, dopadlo to špatně. Mám problém orientovat se, jak postupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 12:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
-vetknout krabičku modulu do rádia.
-točítko otočit na 0 (modul bude s rádiem komunikovat po sériové lince)
-v rádiu zalézt do menu modelu (první stránka) - dole - vypnout interní vysílací modul, a zapnout externí vysílací modul, tam vybrat "MULTI".
-v položkách pod "multi" vybrat správný protokol


pak spárovat, nastavit, lítat.

Podrobnosti? Obrázky?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Naposledy upravil prikrylm dne čtv 10.11.2022 13:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
-vetknout krabičku modulu do rádia.
-v rádiu zalézt do menu modelu (první stránka) - dole -....?
Má "točítko", možná bys měl doplnit kam to natočit, aby mu ten výběr fungoval. (Myslím, že je to "nula", ale já točítko nemám...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 13:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Správně! Děkuji za korekci, TO je důležité. Točítko na 0!
... a matně tuším, že FW bez povoleného PPM točítko tiše ignoruje. Ale jistý si tím nejsem.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 14:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
Zapnul jsem vysílač. Modul není ve vysílači. V nastavení vysílače jsem vypnul interní modul a zapnul externí modul. Nastavil jsem v řádku Mód MULTI dále DSM (budu to používat na přijímače Spektrum) (další volba je zde DSM Rx) a dále jsem nastavil AUTO (další volby zde jsou 2F1, 2F2, XF1, XF2, R1F). Vložil externí modul s točítkem na nule a zapnul jsem vysílač.
Levá LED na modulu svítí trvale červeně. V řádku Mód je text MULTI a DSM třetí volba zde není, před zapnutím jsem nastavil AUTO. Pod řádkem Mód je řádek Stav modulu, kde se střídá text V 1.2.0.22 s textem Module update recommended. Když jsem chtěl místo DSM nastavit další možnost DSM Rx, nebo cokoli jiného, tak LED dioda rychle začala blikat a vysílač začal pípat pip,píp,píp ticho píp,píp,píp a místo DSM naskočilo číslo 130 a nelze se ani vrátit nastavit DSM, či cokoli jiného. V řádku Stav modulu se střídá text V 1.2.0.22 s textem Párování.
Vysílač jsem vypnul točítko dal na 1, zapnul vysílač, tak na této poloze točítka lze v řádku Mód nastavovat všechny tři položky. Levá LED bliká pomalu červeně. V řádku Stav modulu je text Nedetekována MULTI_TELEMETRIE.
Když točítko nastavím na druhou stranu na F, tak po zapnutí vysílače levá LED pomalu bliká a lze vše nastavovat jako na poloze točítka na 1. Také je zde stejný text v řádcích.
Prosím, jak dál postupovat. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Do DSM mluvit nebudu, nemám, neznám. Měl bys ale začít takhle: Točítko na nulu, modul vložit do vysílače a potom zapnout vysílač ...(a s točítkem si nehrát, nebo si prvně přečti k čemu slouží)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Pokud jde o ten starý/první/ DSM protokol tak ten v MTM není.Tazatel má asi na mysli DSM2.Že to celé nejede je celkem jasné.Verze firmware v multimodulu je hodně stará/1.2.0.22/ a bez apdejtu to nebude fungovat.Takže modul v rádiu.Stáhnout nový firmware odtud.
https://downloads.multi-module.org/ a nainstalovat.Otočný přepínač musí být v poloze 0!
Návod https://www.multi-module.org/using-the- ... te-methods


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Update je určitě jistota, ale podle tohoto odkazu by to snad nějak jet mělo i tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Starting from MULTI-Module firmware version v1.3.1.77 the firmware files have changed and some options are no longer required.

No need to choose between OpenTX and erSkyTx/er9x builds because OpenTX/EdgeTX and erSkyTX/er9x now use the same method to receive telemetry data from the MULTI-Module.
No need to choose between inverted and non-inverted telemetry because the radio and MULTI-Module will automatically negotiate the telemetry inversion setting
Firmware file names have been changed to reflect that these choices are no longer required.

The following minimum radio firmware versions are required in order to support these changes:

OpenTX - 2.3.9
erSkyTx - R223A4
er9x - v822U
Takže od OTX 2.3.9 ten modul se starým firmware nepojede korektně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 23:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
To ellet. Přečetl jsem si celé toto vlákno a ne jednou. Vím, že točítkem lze nastavovat protkoly různých vysílačů. Protože to točítko není dobře nasazené, ukazuje vždy mezi čísly ne přesně na čísla, tak jsem zkoušel nastavit jako nulu a pak polohy vravo a vlevo od nuly a porovnával jsem co pak je na vysílači zobrazeno. A tak jsem zjistil, v jaké poloze je nula.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2022 23:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
To blembondo. Jsem schopen přes kompanion aktualizovat v rádiu Open TX. Aktualizovat firmware rádia jsem nikdy nedělal. Vyčetl jsem, že stažený soubor firmware vysílače musím vložit na SD kartu vysílače do složky FIRMWARE a je stejný pro vysílač i přijímač. Zda musí být tak jak se stáhne z netu nebo se musí před vložením na kartu rozbalit nevím. Nikdy jsem to nedělal. Díval jsem se na stránku, co jsi poradil https://downloads.multi-module.org/. Zde je tolik možnosti co nastavit před stažením, že nevím, abych stáhl to správné. Na zadní straně krabičky modulu je velký nápis iRangeX a pod ním malý nápis IRX4+ TX 2,4GHz Module 4-IN-1.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], marcels, tomashr a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz