Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 7:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
https://uloz.to/tamhle/czSIKbZsMaaO/nam ... uLHmIvLt==
Tohle stáhni.Rozbal.Připoj vysílač přes USB.Soubor s příponou .bin dej do složky Firmware na SD kartě.Odpoj USB.Běž do složky Firmware a naroluj na ten soubor co jsi vložil.Zmáčkni roller a dej Flash external device.
V druhé složce jsou skripty a když ji rozbalíš tak hned uvidíš kam to dát.Napřed ale nahrej firmware do modulu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 8:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jedna poznámka - sám multimodul (u mne IRX4) užívám k plné spokojenosti s Flysky AFDHS2A, ale se Spektrem mi přijde "nějak divný".
Ve spojení s OpenTX v FrSky X-Lite S to sice fungovalo vcelku v pohodě (párování atd.), ale dosah za letu pak byl dost nízký a bylo to takové nějaké divné. Ve spojení s X20 s ETHOS jsem to shodou okolností zkoušel včera a prostě se mi nepovedlo přijímač se Spektrum protokolem napárovat (podotýkám, že AFDHS2A funguje perfektně i zde, není to principiální problém s ETHOS).

Ještě se na to podívám, důvodů může být více, ale podobné komplikace už jsem slyšel od dalších lidí a přijde mi, že zrovna Spektrum je ve spojení s 4in1 jeden z problematičtějších protokolů :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
S tím dsm2, dsmx je to pravda - mě to blbne na vzdálenost nad cca 50 metrů taky, a tak jsem si levně pořídil nakřápnutou DX7 a je to - nakonec nejlevnější řešení.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 16:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
To blembondo děkuji. Najel jsem na odkaz, stáhl do PC soubor označený jako F.rar. Ten rozbalil a rozbalený soubor mm-stm-serial-aetr-v1.3.3.20.bin jsem vložil na SD kartu do složky FIRMWARE. Odpojil jsem vysílač od PC. Do vypnutého vysílače jsem vložil Multimodul, zapnul vysílač, vnitřní modul jsem nastavil na VYP. Externí modul na ZAP. Na SD kartě ve složce Firmware jsem označil soubor mm-stm-serial-aetr-v1.3.3.20.bin a Flasch External Multi. Otevře se na vysílači obrazovka zápisu, ale nic se neděje a po malé chvilce se objeví hláška „chyba zápisu firmware. Postup jsem několikrát zopakoval a před tím opětovně vše stáhl a znova rozbalil. Vždy se stejným špatným výsledkem. Kde může být chyba, co dělám špatně. Taky jsem trochu napružil piny v šachtě ve vysílači po Multimodul. Nepomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2022 17:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Od jisté verze OTX se multiprotokoly se "starým" FW opravdu z rádia "upgradovat" nedají.
Můžeš ještě zkusit upgráde FW přes USB kabel, co se napojí přímo do externího modulu (iRange s točítkem ho má, aspoň ten můj).

Je potřeba dodaný bin, co jsi chtěl přes rádio nahrát do modulu, nahrát do modulu jinou cestou.


A:
Na to je potřeba trocha nějaký program a trochu znalostí. Za mě CubeProgrammer.
Velmi stručně
- Stáhnout CubeProgrammer - je zadarmo, ale chtějí mail. Posílají nějaké "newslettery", ale dají se odhlásit.
- vetknout usb do vypnutého modulu (tady možná budou potřeba nějaké ovladače, aby win(?) poznal, že je přes USB připojený STM procesor - hledal bych "zadig stm")
- zapnout CubeProgrammer, vybrat typ rozhraní USB a "připojit" - měl by se objevit typ CPU (STM32F103...)
- otevřít soubor s FV
- nahrát FW do modulu.

B:
Napadá mě ... OpenTX Companion umí nahrát FW do vypnutéh rádia, tzn. celý odstvec nahoře zapomenout a zkusit TO přes Companion.

Takže zase zapnout USB do vypnutého, vysunutého externího modulu. Zapnout Companion, vybrat "Write firmware to radio" (má ikonku vlevo, jak jsou ikonky). Vyskočí malinké okýnko, vybrat dodaný bin, o kterém se tu mluvilo. Nezaškrtávat "ověrování kompatibility" a "drze zapsat". Mohlo by projít.


C:
Pokud se něco po... i výše zmíněnými postupy (A, B), tak je ještě "přímá cesta" zápisu přímo do CPU přes FTDI nebo ST-Link. Tohle už bych tu ale zatím nerozváděl, nicméně, pokud je CPU v pořádku, je tohle jistota.

Po úspěšném updatu FW na 1.3.x už další updaty půjdou přímo z rádia.

Alternativně zabalit modul a donést/poslat ho někomu, kdo tohle celé provede. (za poštovné a dvě piva jsem ochoten tohle celé spáchat, pokud se tedy nenajde někdo blíž nebo levnější :) )

Věřím, že je nenulová šance, že update FW přes Companion nebo CubeProgrammer vyjde. Tak držím palce.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2022 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
..a nikdo mě neopravil
- od verze FW tuším 1.2 se dá rozumně nastvit přes USB v modulu a to přes flash-multi, pro který je v modulu zavaděč (CubeProg si přes USB s MPM nepovídá a je použitelný až po připojení cpu přes FTDI). Takže pokud se MPM hlásí s verzí 1.2 a vyšší, tak flash-multi umí nahrát nový zavaděč i samotný FW a pak už se dají další updaty řešit přes rádio, jak je v "civilizovaném světě" zvykem.

(nicméně varianta C se ukázala jako funkční)

Tak se omlouvám za zbytečné zmatení.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2022 19:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.2.2020
Příspěvky: 59
Kolegové potřeboval bych doporučení na někoho, kdo by byl ochoten mi tento multiprotokol:https://hobbyking.com/en_us/jumper-jp4in1-multi-protocal-radio-transmitter-module.html
naistalovat do staršího, stále ještě spolehlivého vysílače Graupner MX 12. Zkoušel jsem to u p. Hnízdila, bohužel už to nedělá.
Za info děkuji
e. mail: lkrupar@seznam.cz
Láďa Krupár - zeleznik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pon 28.11.2022 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Je to ta stará 35/40Mhz MX12 nebo MX12Ifs?MX12Hott to asi nebude.Odkud jsi?Pojede to jen přes PPM tedy 6 kanálů a nebude tam telemetrie.Navíc u CC2500 je nutné doladění frakvence čipu a to se přes PPM sice dá udělat ale je to dost kostrbaté.Jaké protokoly by tam měly být?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 9:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.2.2020
Příspěvky: 59
Ahoj, jsem z Praha je to MX12S s instalovaným modulem Corona (dělal p. Hnízdil). 6 kanálu mi stačí a pro své létaní (historicky, RCVS, ERES) nepotřebuji ani telemetrii. Vzhledem k tomu že mám přijímače Corona bude stačit když to bude pracovat s nimi a ještě s pár jinými.
Dík za info. Láďa K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
..ještě pár jinými je co?Nechci nikomu nic rozmlouvat ale co to obnáší.Vlastní kompilaci firmware v Arduinu s vybranými protokoly.Odladění CC2500.Ideál v jiném vysílači se seriovou linkou.Zapsaní do firmware.Pokud se budou používat klony přijímaču třeba Frsky tak to stejně nebude sedět a může být nižší dosah.Multiprotokol modul je v rámci možností fajn věc ale primárně to chce vysílač s OpenTx,EdgeTx nebo ErskyTx.Stará Turnigy/Flysky T9X je pro tento účel o 1000% lepší volba než MX12.Když už je v tom vysílači modul Corona a potřebuješ primárně aby to fungovalo s Rx Corona tak tomu trochu přestávám rozumět ale možná že tomu rozumět nemusím.Na zavěr...jde to udělat ale je to piplačka s ne moc optimálním výsledkem a v tvém případě je ještě komplikace v tom že ten modul jumper-jp4in1 nemá dip přepínač pro manuální volbu protokolů a tlačítko pro manual bindování.Muselo by se to dodatečně osadit.Mělo by to vypadat takto... https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1RJjgc6fg ... Module.jpg a ty máš toto https://m.media-amazon.com/images/I/61A ... L1200_.jpg


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 12:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Asi tak - tahle úprava je reálná (jak jsem psal, já mám podobně předělanou volantovku XS-6, takže netoeretizuji), ale prakticky nezbytnou podmínkou je provedení 4-in-1 s "točítkem" a tlačítkem... Něco jako tohle https://www.aliexpress.com/item/1005003176028870.html . Paradoxně případně stačí i ty úplně nejstarší moduly ještě s 8bit atmel, protože není problém s velikostí paměti a jinými náročnějšími funkcemi - člověk si cíleně vybere jen pár protokolů, které přiřadí na první polohy "točítka", zásadní jsou ale právě ty mechanické ovládací prvky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 13:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.2.2020
Příspěvky: 59
Vážení kolegové cením si Vaše rady, ale já poptávám někoho, kdo je schopen a ochoten mi ten modul namontovat: https://hobbyking.com/en_us/jumper-jp4i ... odule.html. Pokud budu mít kontakt, tak se s ním již domluvím k čemu mi bude sloužit a předpokládám, že mi sdělí zda to jde a za jakých podmínek to bude nebude fungovat. Tak nějak jsem to udělal při instalaci Corony s p. Hnízdilem, který už bohužel elektroniku RC nedělá, a funguje mi to. Modul zatím pochopitelně ještě nemám. Prosím pouze o typ na někoho kdo to umí naistalovat dovnitř vysílače zprovoznit s přijímači které hodlám provozovat. Ostatní teoretizování kolem a domněnky zda to je dobré nebo ne jsou zatím pro mně k ničemu.
Děkuji
Láďa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 15:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Podle mě bude mnohem jednodušší a v konečném důsledku levnější buď pořídit na Corony třeba T8SG PLUS V3, nebo Corony vyměnit za jiné odpovídající Rx a k nim pořídit rádio. Třeba FlySky i6X + jejich Rx, či Rx třetích stran? Nebo novější Graupner? Budou Vánoce! :)

Všechno ostatní bude sice zábava pro toho, kdo to bude bastlit*, ale pro "nebastliče" možný a celkem pravděpodobný zdroj pro něj neřešitelných problémů.

---
* nic hanlivého, jen terminus technicus pro nestandardní úpravu.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 15:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
zeleznik píše:
Vážení kolegové cením si Vaše rady, ale já poptávám někoho, kdo je schopen a ochoten mi ten modul namontovat: https://hobbyking.com/en_us/jumper-jp4i ... odule.html. Pokud budu mít kontakt, tak se s ním již domluvím k čemu mi bude sloužit a předpokládám, že mi sdělí zda to jde a za jakých podmínek to bude nebude fungovat. Tak nějak jsem to udělal při instalaci Corony s p. Hnízdilem, který už bohužel elektroniku RC nedělá, a funguje mi to. Modul zatím pochopitelně ještě nemám. Prosím pouze o typ na někoho kdo to umí naistalovat dovnitř vysílače zprovoznit s přijímači které hodlám provozovat. Ostatní teoretizování kolem a domněnky zda to je dobré nebo ne jsou zatím pro mně k ničemu.
Děkuji
Láďa


To, co tady padlo, není žádné teoretizování - odkázaný modul https://hobbyking.com/en_us/jumper-jp4i ... odule.html prostě pro daný požadavek není vhodný! Namontovat do MX-12 4-in-1 je reálné, ale ne konkrétně tento.
Sorry, pokud je tato informace vnímaná jako nějak nepatřičná, tak se je zbytečné dále bavit :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2022 22:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.2.2020
Příspěvky: 59
Vážení kolegové děkuji za reakce, problém jsem již vyřešil.
Láďa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: juraj.jurej a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz