Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 431 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 13:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Zdravím,

chtěl bych se zeptat na nastavení MPM pro ovládání koptery Blade 180QX (protokol Spektrum)

Mám x9lite (EdgeTX), v něm MPM iRangeX IRX4 Lite. Na MPM nastavím MULTI, DSM, DSM2_1F. Modelu nastavím kanály 1-4, přidám ch5 na 3-polohovy přepinač pro ovládání stability/agility a na ch14 zámek plynu. Vše funguje, koptera létá, žádný problém.

To samé chci udělat na X10s (EdgeTX), iRangeX IRX4+ . MPM nastaven stejně, párováni OK, model nastaveny stejně. Ale motory se neroztočí, jako kdyby nefungoval ten zámek na ch14. Párování je asi OK, na koptéře je LED která signalizuje přepnutí režimu tím 3-pol. přepínačem.

Úplně stejný problém na X10S s Ethosem, spárováni v pohodě, ale neodemknu motory.

Zkoumal jsem tedy víc to nastaveni na x9lite. V nastavení MPM se po nastaveni protokolu a subprotokolu přednastaví rozsah kánalu na 1-16. Když to tak nechám, tak koptéra funguje. Když ale změním nastavení na 1-12, tak zpátky tam už těch 16 nedostanu a koptéra přestane fungovat. Musím nastavit externí modul na OFF, potom zase na MULTI, DSM, DSM2_1F a naskočí tam rozsah 1-16. A koptéra opět funguje.

Na X10s (EdgeTX i Ethos) se po zvoleni MULTI, DSM, DSM2_1F, přednastavi rovnou rozsah 1-12ch a na 1-16 vubec nastavit nejde. Moje domněnka je, že tím tedy ten nastaveny ARM na ch14 vubec nefunguje a motory nejdou odemknout?

Koukám taky na popis DSM na multi-module.org, tam je napsáno "Number of channels (3 to 12)". To když na MPM nastavím, tak se mi nepodaří kopteru ani spárovat.

FW v obou MPM je stejny, mm-stm-serial-taer-v1.3.3.20.bin


Tušíte co s tím? Je nějaká chyba v EdgeTX na x9lite, že napoprvé umožní rozsah 1-16ch, ale nesmím s tím pohnout? Nebo chyba v EdgeTX a Ethosu na X10S, že umožní pouze 1-12ch?

Nebo se tyto DSM "hračky" nastavují ještě nějak jinak?

Díky za každou radu :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 15:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Napadá mě:
Zámek plynu na ch14 může být v MPM od nějaké verze. Jsou v obou MPM stejné verze? (pokud TO teda není stejný modul :) )
Píšou, že zámek na ch14 je implementovaný, takže stačí posílat signál do ch14? Nemám vyzkoušené, fungovat by mohlo.
Rádio dodávané s kopterou podle mě ch14 vůbec nevysílá.

Když jsem kdysi lítal Blade mCPx s MPM, bylo potřeba nastavit rozsah (nejen?) plynového kanálu na std Spektrum rozsah, tedy 1500µs +/- 400µs -> 1100..1900µs, pokud šel kanál pod 1100µs vrtulník mi nefungoval. Omezení rozsahu kanálu(ů) bych zkusil jako první.

Pak ještě zkontrolovat mapování kanálů. Spektrum tuším používá TEAR, ale je možné zapnout (resp vypnout) "mapování", kdy std mapování nastavené v rádiu přemapuje na TEAR. Osobně raději vypínám a mapuju v mixéru.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2023 11:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Tak vyřešeno. MPM u protokolu DSM na X10 (Edgetx i Ethos) prednastaví rozsah 1-12ch(16ch nastavit nejde), v pripade x9lite (ETX) prednastaví 1-16ch (a to vypadá na nějakou chybu?).

s tím nastavením 1-16ch vše funguje, s nastavením 1-12 nefunguje plyn.

Ale když na MPM snížím rozsah na 1-7ch, tak vše začne fungovat a to včetně zámku plynu který je v mixeru až na 14ch. Vyzkoušeno na kopteře a na jednom vrtulníčku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2023 14:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Trochu jsem se rozhlížel v kódu toho MPM.
MPM pro DSM[2|X] vysílá max 12 kanálů. Pokud se mu do nastavení toho, kolik kanálů má vysílat, dostane víc jak 12, tak vysílá 6 kanálů (DSM_cyrf6936.ino řádek 129). Takže asi nějaká drobná chybka v x9Lite ETX.
TH_KILL pak funguje tak, že sleduje ch14, co jde z rádia a je-li tento kanál menší jak 604, tak kanál plynu nastaví na nějakou min hodnotu. Ale jen v případě, že kanál plynu je ch1. Pokud je vypnuto mapování na DSM kanály a thr je jinde jak ch1(?), TH_KILL nefunguje. (DSM_cyrf6936.ino řádek 190) Je tam nějaké mě ne úplně jasné mapování kanálů, takže celé rozhodnutí o fungování TH_KILL může být ještě něčím komplikované.

V každém případě je to vlastnost rádia (resp MPM), ne vlastnost modelu/přijímače, takže v případě OTX/ETX je lepší TH_KILL řešit prostředky rádia přímo na kanálu plynu (ch1?) a ne změnou ch14.

(zdrojáky z dnešního dne)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2023 8:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.10.2022
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha - Prosek
Ahoj všem,

koupil jsem si na BG iRangeX IRX4 Plus s ARM procesorem a mám s ním problém.
Na Horus X10S OpenTX (poslední) mi nejde zprovoznit tento modul. Nastavím "MULTI" - modul ožije -- začne svítit zelená a červená bliká. Správně by se měla zobrazit informace o FW modulu. Jenže se mi tam zobrazuje stále "No MULTI_TELEMETRY".
Máte tip co dál? Na multi-module.org píšou že je buď špatný FW nebo modul.

Za jakékoliv rady budu rád,
diky Krupi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2023 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Pokud máš MTM s ARM tak máš to co všichni protože STM32F103CBT6 patří do rodiny Arm® Cortex™-M microcontrollers a to info na BG je jen blbá reklama.Číňan kopíruje všechno /včetně sebe/ takže je možné potkat klony STM pod názvy APM32 což je to co máš v MTM nebo třeba taky Air32 atd.I zde na RCmanii proběhlo info že je v MTM něco nového.Ne není.
Řešení tvého problému může být zde.
https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... issues/621


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2023 17:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.10.2022
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha - Prosek
blembondo píše:
Řešení tvého problému může být zde.
https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... issues/621


Ahoj, díky za vysvětlenou a nasměrování.
Bohužel nepomohlo :?

Dokonce je nainstaloval Ethos a ten Multi vůbec nenabízí. I když od 1.3.0 by měl.

Napadá mne už jen vyzkoušet modul v jiném rádiu.
Neměl by někdo chvilku, ideálně v Praze.
Pracuji v Radotíně a bydlím na Proseku. Tak se sejít a vyzkoušet jak modul tak rádio.

Ještě mne napadlo, po zapnutí sériové komunikace, by se měly na pinu objevit pulzy komunikace. Hmmm, zítra je očuchám osciloskopem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2023 18:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Píšeš že komunikace s MTM naskočí ale dál to nejede což naznačuje že komunikace po seriovce jede jen jedním směrem.Můj názor je ten že MTM je ok ale problem je v rádiu.Všechny X10/X12 mají stejný problem.Tu propojku na DPS MTM jsi udělal?
Ethos MTM umí ale pozor bez telemetrie.Je potřeba nainstalovat LUA. https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... e/main/lua
Jak na to viz Darren..


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2023 22:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.10.2022
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha - Prosek
Právě že mi pájení nepomohlo asi mám nějaký trouble s rádiem.
Proto jsem zkusil Ethos. Zítra se zkusím vrátit na OTX a uvidíme zda bude změna.
Jinak Horus S10X s vyměněným modulem ACCESS a OTX byla od Urbánka z RCstudia. Nekupoval jsem přímo já ale je z druhé ruky.

Na Darrena jsem už narazil, umírněně ukecaný ale k věci.

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2023 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Ten MPM modul ma otocny volic protokolu nebo je bez? Pokud ano, je nastaven na spravne pozici (tj. 0)?

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2023 14:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.10.2022
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha - Prosek
chorche píše:
Ten MPM modul ma otocny volic protokolu nebo je bez? Pokud ano, je nastaven na spravne pozici (tj. 0)?


Ahoj,

ano, otočný spínač je na "0", zkoušel jsem i otočit o 180stupňů - co kdyby náhodou a stále nic :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2023 14:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.10.2022
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha - Prosek
Při hledání jsem narazil na informaci že by měla být OTX 2.3.7 s MPM funkční. Chtěl bych to vyzkoušet. Jenže mi nejde stáhnout binárku starých FW. Nevíte o způsobu jak nainstalovat starší FW do rádia?

Companion 2.3.7 stáhnu ale ten stáhne vždy 2.3.15 :(

EDIT: tak hurá. Companion 2.3.7 stáhne opravdu verzi 2.3.7 8) ale v popisku je 2.3.15 takže klame 8O A světe div se MPM komunikuje :lol:
Díky všem za rady a nakopávání správným směrem :)
Krupi

#"No Multi-Telemetry detected"
#iRangeX IRX4 Plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2023 14:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
No telemetry detected - dost pravdepodobne stara verze firmware v MPM. Stahni a nahraj novy https://downloads.multi-module.org/
Naopak nez zkouset zastarale verze FW tak bych radsi dal nove. A o vymene mrtveho OpenTx za EdgeTX, kde probiha vyvoj a odstranovani (a taky samozrejme zavleceni) chyb, nemluve. Samozrejme pokud nemas neco velmi specifickeho co na ETX nefunguje (nekdo zminoval nejake LUA skripty).

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2023 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
krupi píše:
Při hledání jsem narazil na informaci že by měla být OTX 2.3.7 s MPM funkční. Chtěl bych to vyzkoušet. Jenže mi nejde stáhnout binárku starých FW. Nevíte o způsobu jak nainstalovat starší FW do rádia?

Companion 2.3.7 stáhnu ale ten stáhne vždy 2.3.15 :(

EDIT: tak hurá. Companion 2.3.7 stáhne opravdu verzi 2.3.7 8) ale v popisku je 2.3.15 takže klame 8O A světe div se MPM komunikuje :lol:
Díky všem za rady a nakopávání správným směrem :)
Krupi

#"No Multi-Telemetry detected"
#iRangeX IRX4 Plus

Mám v tom trochu hokej.Takže teď MPM jede s OTX 2.3.15 ale psal jsi že to nejede.Důvodem bylo to že jsi to zkoušel s Ethos bez Lua?Rozumím tomu dobře?Takže propojka pomohla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jumper 4in1 Multiprotocol Module
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2023 21:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2006
Příspěvky: 284
Bydliště: Plzen
Ahoj,
pls potrebuji na 4 in 1 nahrat firmware s ulozenim pozic protokolu
v bance 1
1pozice OMP
2pozice FLYsky standartni protokol, tusim v orig firmwaru je na pozici jedna,
dalsi pozice na tech tolik nesejde : esky, frsky, DSM....

predem diky

_________________
Pletuchy
s Horusem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 431 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz