Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

DIY Arduino based RC Transmitter

ned 13.01.2019 21:09



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 8:50

Ma to nieco co nema "normalny" vysielac? Trebars aj za 10 euro...

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 8:58

sky59 píše:Ma to nieco co nema "normalny" vysielac? Trebars aj za 10 euro...


Ma to moznost naucit sa robit s takymi vecami :- )))

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 11:17

igorb píše:Ma to moznost naucit sa robit s takymi vecami :- )))


Tohle někteří jedinci nemají šanci pochopit :(

Jinak ale k tématu - koukal jsem se na to, co se mi celkem líbí je originální provedení, kdy jde skutečně o gamepad se vším všudy, ale přitom fakticky fullrange, to skutečně moc obdoby nemá.

Nelíbí se mi dvě věci.
Zaprvé odfláklé napájení, kdy autor sice vymyslí docela originální design, ale pak dozadu barbarsky připlácne pružinový držák na 2xLiION 18650, celé by to přitom jelo i na jeden článek a při použití Lipol klidně ta baterka mohla být pod plexi "uvnitř".
Druhá věc není vyloženě chyba, šlo o záměr autora, nicméně pro širší využití je trochu škoda toho použití modulu NRF24L01 ve spojení s kódem proprietárního RXu, dát tam A7105 s klasickým Flysky protokolem by využitelnost zvedlo. NRF je tam zjevně kvůli různým Arduino botům, pro které jsou ty NRF moduly hojně využívané, s využitím pro "klasické" modely se asi moc nepočítá.
Dlužno ale dodat, že by to asi nebylo až tak extra složité upravit...

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 18:29

sky59 píše:Ma to nieco co nema "normalny" vysielac? Trebars aj za 10 euro...

nie. takže kľudne ignoruj...

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 19:20

Ahoj, nie som elektronik, ale občas niečo s Arduinom zbastlím. Veľmi sa mi to páči (teraz som ako teta, ktorá kupuje auto podľa farby :-) ).
Joysticky treba najprv vypájkovať z originálneho plošáku, čo nie je celkom bez rizika.
Popis trochu zavádza, uvádza sa 6 tlačítok, sú vlastne 4, dve sú súčasťou joystickov.
Vo videu je akýsi modul s BT anténou, ale na doske ho nepoužili. Čo s tým?
Mne ako amatérovi chýba druhá strana - prijímač, ale to bude riešiteľné projektom toho auta, chrobáka a pod.

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 21:40

Ty NRF moduly jsou dva, jeden má větší dosah.
Ad RX - je to tuším v nějakém tom článku o ardubotu, pokud to nepletu, tak použitý protokol je spíš datamodem než klasický modelářský protokol (zjednodušeně si to představ, jako bys přímo vysílal SBUS stream). Ale poctivě dodávám, že už to je nějaká doba, co jsem to zkoumal, tak to možná pletu s jinou variantou. Obecně ale ten RX je vlastně podobný modul a zase vedle něj Arduino...

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 21:56

kitemonkee píše:nie. takže kľudne ignoruj...


Vykonane!

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 22:48

ujovko píše:Ahoj...
Tady to máš komplet.

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 23:10

Kolik má vlastně ta RF24L01 s pendrekem "dosah"? Vím že kámoš zkoušel komunikaci s modulama s plošákovou anténou a byl docela zklamanej.

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

pon 14.01.2019 23:33

Píšou 1100m. :lol: Ale myslím, že je to v zásadě jedno. Na auto, loď, robota atd. nejspíš v pohodě, na cokoliv létajícího to asi chce tovární modul z ověřeným protokolem. Na druhou stranu cena těch dvou modulů není ani půlka Flysky a dá se s tím v pohodě udělat obousměrný přenos bez nutnosti zkoumání nějakých složitých protokolů a za zlomek ceny továrního telemetrického systému.
Mně se na tom spíš moc nelíbí ty gamepadové joysticky, ty co jsem měl v ruce mi přišly dost nepřesné, spíš takové bang bang ovládání. Ale byly z nejlevnějšího gamepadu, moźná jsou i lepší.

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

úte 15.01.2019 9:04

Skusal som ovladanie s WIFI cez mobil a malo to presne taku istu plosakovu antenu, dosah bol VONKU asi 40-50m. Tipujem ze ten mobil bude mat asi tak rovnaku antenu, takze by som to videl podobne.

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

úte 15.01.2019 12:37

Celeron píše:Kolik má vlastně ta RF24L01 s pendrekem "dosah"? Vím že kámoš zkoušel komunikaci s modulama s plošákovou anténou a byl docela zklamanej.


U těch long range modulů s PA uvádějí 100mW na anténě, takže totéž, co mají standardní 2.4 moduly. Uvidíme, hodlám v tomto směru trochu zaexperimentovat :)

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

úte 15.01.2019 16:43

Tak mě napadá to zkusit naládovat do starý T6 Modely. Křížáky celkem dobrý a nabastlit by to tam určitě šlo. :)

Jen mě nějak uniká, na co je potřeba v TX deska s gyrem a akcelerometrem. Aby to řídilo správně, pokud se postavím na hlavu? :lol:

Re: DIY Arduino based RC Transmitter

úte 15.01.2019 17:06

Celeron píše:Jen mě nějak uniká, na co je potřeba v TX deska s gyrem a akcelerometrem. Aby to řídilo správně, pokud se postavím na hlavu? :lol:
Předpokládám, že to jde řídit naklápěním vysílače.
Odeslat odpověď