Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Re: Jeti DS-12 - první náhled

čtv 28.03.2019 20:22

michalv píše::roll: me se libi jak tady pisou lidi, ktery jsou vylozene zasedli na Jeti produkty a porad tady budou psat a rejpat. Nikdo vas nenuti kupovat zrovna Jeti vysilace.


Mám DC-16, přešel z Horusu X10S a politika Jeti se mě také nelíbí. Přemýšlel jsem o DS-12 jako rádiu pro F3K a kašlu na ni také.

Re: Jeti DS-12 - první náhled

čtv 28.03.2019 20:45

michalv píše::roll: me se libi jak tady pisou lidi, ktery jsou vylozene zasedli na Jeti produkty a porad tady budou psat a rejpat. Nikdo vas nenuti kupovat zrovna Jeti vysilace.

Michale nějak všichni zapomněli že před pár roky Futaba měla telemetrii za nadávku a i dnes nebýt jiných výrobců čidel tak to moc nefunguje. A Frsky čekalo na Jeti DS a DC 16 aby je mohli obšlehnout.

Re: Jeti DS-12 - první náhled

čtv 28.03.2019 20:58

Noo a dodnes nema futaba program, kterym by si stahl data z radia, tak ze prakticky telemetrie k nicemu. To kdyby udelala firma Jeti to by byl humbug. Kdyz jsem byl pred par lety na modelhobby tak u stanku futaby meli gpsku privazanou retezem aby ji nahodou nikdo neukradl.

Re: Jeti DS-12 - první náhled

čtv 28.03.2019 21:10

michalv píše:Noo a dodnes nema futaba program, kterym by si stahl data z radia, tak ze prakticky telemetrie k nicemu. To kdyby udelala firma Jeti to by byl humbug. Kdyz jsem byl pred par lety na modelhobby tak u stanku futaby meli gpsku privazanou retezem aby ji nahodou nikdo neukradl.

Si si istý?

Re: Jeti DS-12 - první náhled

čtv 28.03.2019 21:16

V cem myslis jestli jsem si jisty?

Re: Jeti DS-12 - první náhled

čtv 28.03.2019 21:24

michalv píše:V cem myslis jestli jsem si jisty?

Noo a dodnes nema futaba program, kterym by si stahl data z radia

Re: Jeti DS-12 - první náhled

čtv 28.03.2019 21:31

Je to jen kopec ....


A možná Excel patří Futabě, nedivil bych se :D

Telemetry Log Data Conversion Tool v1.4 (378 KB) - March 29, 2016
Converts Telemetry Log Data to .csv format so that the data may be read by software such as Microsoft Excel.
Přílohy
DSC_1964 - kopie.JPG
DSC_1964.JPG

Re: Jeti DS-12 - první náhled

čtv 28.03.2019 21:37

LV píše:

Jojo jsem si jisty. Teda kdyz neberu neco jako tabulka v excelu.

Re: Jeti DS-12 - první náhled

pát 29.03.2019 0:07

Trochu mi je záhadou, že očekávaná DS-12 která je i v předprodeji a ve světě na různých stránkách, tak na stránkách výrobce jetimodel ani čárka... ani jako v novinkách, nebo že připravujou... tomu nerozumím. Já si ji teda u obchodníka objednal, jelikož už mám asi 10 přijímačů a používám TX modul do starší futaby. zajásal jsem, že bude rádio kolem deseti tisíc, které nakonec bude mnohem dražší, ale stále né takový ranec jako třeba DS-16..... Trochu mě zklamalo, že avízované 12-ti kanolové rádio je vlastně 8-mi kanálové a dvanáctka až za příplatek... toto všechno by asi mělo být na stránkách výrobce, když už jde do předprodeje a o to více, když původně mělo být v prodeji koncem roku... nevím, nerozumím... možná musí nejprve nasytit zámořský trh a čecháček holt musí počkat.... jinak rádio se mi líbí.

Re: Jeti DS-12 - první náhled

pát 29.03.2019 0:39

Na stránkách sice není ani zmínka, ale v tištěném katalogu jsou DS-12 věnované dvě stránky a na třetí je tabulka, co je součástí základní výbavy a jak se dá rozšířit. Je i na titulní stránce. Katalog mám už z výstavy v Letňanech, kde jsem si jí i osahal. Taky tu obchodní politiku nechápu. Proč s tím lezou tak brzy ven, když nemají zajištěnou výrobu? Osobně ale nikdy nekupuji horké novinky, protože časem se většinou dolaďují případné nedostatky, a to neplatí jen o RC, ale mám takovou zkušenost všeobecně.

Re: Jeti DS-12 - první náhled

pát 29.03.2019 6:19

Mě se zas nelíbí jak tady každý kope za tu svou značku,myslím že si to ani jedno rádio nezaslouží a ze své zkušenosti a co potřebuji a co potřebuje 99 procent lidí tady na foru musím říci že vše co nastavím na rádiu za desítky tisíc nastavím i na rádiu za pár tisíc
Já si spíš vždy povzdechnu u těch drahých souprav,že tam ty peníze prostě nevidím
Trošku mi to připomíná situaci kdy když ke mě přijede zákazník na servis s autem a myslí si že ho má nejlepší/nejspolehlivější-odjíždí neplánovaně o pár desítek lehčí :D
Ono myslet si že to co mám doma je to nejlepší je dost naivní představa

Re: Jeti DS-12 - první náhled

pát 29.03.2019 6:42

Lark píše:Na stránkách sice není ani zmínka, ale v tištěném katalogu jsou DS-12 věnované dvě stránky a na třetí je tabulka, co je součástí základní výbavy a jak se dá rozšířit. Je i na titulní stránce. Katalog mám už z výstavy v Letňanech, kde jsem si jí i osahal. Taky tu obchodní politiku nechápu. Proč s tím lezou tak brzy ven, když nemají zajištěnou výrobu? Osobně ale nikdy nekupuji horké novinky, protože časem se většinou dolaďují případné nedostatky, a to neplatí jen o RC, ale mám takovou zkušenost všeobecně.


Na strankach maji aktualňi katalog ten z roku 2016.. kdyu uz vytiskli novy jak moc velky problem je flaknout pdf na web?
A pokud se termin posunul na cervenec.. no comment. oikud opravdu cervenec tak realne zari a to uz je po sezone. Kdo chce letos litat s novou mel by jim mit k dispozici skladem nejpozdeji v dubnu.
Jeti opet dokazuje ze uvedeni na trh skutecne neni jeho silnou strankou.. A neco jako rizeny marketing a postupne davkovani informaci je burzoazni prezitek, oni se to lidi nejak dozvi..

Re: Jeti DS-12 - první náhled

pát 29.03.2019 7:32

A nenapadlo kritiky že to je třeba tak, že se to neoficiálně vykecá (jak je v Česku zvykem) a když už je to venku, tak se teda občas něco pustí oficiálně? Dokončit vývoj a zajistit výrobu není žádná prdel, doporučuju reptalům si to někdy zkusit klidně na nějaké nekomplikované hlouposti. V dnešní době se úplně klidně zaseknete půl roku na jedné součástce, kterou nemůžete jednoduše nahradit (protože by to znamenalo redesign celého výrobku za majlant), která byla v době návrhu naprosto běžná ale najednou dodavatel nestíhá..
Lepší chvilku počkat a dodělat to pořádně, než pak řešit průsery třeba jako u Boeingu..

Re: Jeti DS-12 - první náhled

pát 29.03.2019 10:03

To že se ledacos neoficiálně vykecá je určitě pravda a je to i normální (hlavně u nás), ale taky je pravda, že jiné firmy dělají do poslední chvíle "mrtvého brouka", a když výrobek oficiálně představí, tak už je termín vypuštění na trh většinou jistý. Právě to že firma reaguje na drbárnu a částečně zveřejňuje parametry i ceny různých doplňků, včetně termínu, který neustále dost významně odsouvá, ji podle mě spíš poškozuje. Ale do jejich obchodní politiky nevidím, a ani nejsem schopný to posoudit. Jen mi to připadá, že to může spoustu zájemců odradit. To že mají na stránkách 3 roky starý katalog, když na výstavě rozdávají aktuální, mi taky připadá dost nevhodné.

Re: Jeti DS-12 - první náhled

pát 29.03.2019 12:57

michalv píše:Noo a dodnes nema futaba program, kterym by si stahl data z radia, tak ze prakticky telemetrie k nicemu. .


Hihi to asi nemyslíš vážně Michale.
To,že nemá Futaba sw kde se můžeš pak chlubit grafem je jedna věc. To opravdu nemá.
Je to něco jako sw ke Skyassistantu, sw má.., ale ten sw je dobrý tak na chlubení. Pro samotné létání není třeba.
A stejné je to i s Futabí telemetrií. Na létání je telemetrie naprosto ok, loguje na kartu . Pro pozdější analýzu proč jsi padal k zemi je to perfektní. Víc není třeba.

PS..furt lepší ,než pak koukat na graf u Jetíků jak ti mizí ty qéčka...:-) :-) Víš co myslím :-) :-)
Odeslat odpověď