Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2020 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Jojo presne tak. Je to skoda ze nejsou signalizovany sila anten.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 12:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj,

chtěl bych se majitelů DS-12 zeptat na jejich zkušenosti z kvalitou přenosu a signálu bez zapojeného přídavného 900Mhz přijímače. Oproti dražším řadám má myslím vysílač nižší počet modulů a antén. Rohoduji se mezi Jeti a Futabou a jejich různými řadami.

Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 17:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Petronel píše:
Ahoj,

chtěl bych se majitelů DS-12 zeptat na jejich zkušenosti z kvalitou přenosu a signálu bez zapojeného přídavného 900Mhz přijímače. Oproti dražším řadám má myslím vysílač nižší počet modulů a antén. Rohoduji se mezi Jeti a Futabou a jejich různými řadami.

Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.


tak to ti muzu rict naprosto presne, protoze vloni v lete sem testoval prostupnost signalu prostupem skrz kvailtni, minimalne dvoumetrove huste rosti.. kam mi spadlo letadlo. na 200 metru ztrata signalu, vysilac nad hlavou, letadlo na zemi v rosti, ani tuk, ztrata signalu. kdyz sem potom krouzil kolem predpokladaneho mista dopadu a premyslel, jak asi princ vysekal Sipkovou ruzenku ven z toho humusu, tak sem na cca 100 metru chytnul signal vcetne telemetrie, pri drzeni vysilace nad hlavou, takze sem si byl schopny zahybat servem (nastesti z letadla nevypadly baterky takze prijimac fungoval) a podle poslechu takto zhruba za pul hodiny lokalizovat model zapichly do zeme pod hustym sipkem. pokud byl signal bez telemetrie chyceny driv nevim, je to mozne, ale na tu vzdalenost sem zase neslysel hybat serva :-)
nevim jestli ti tehle test k necemu bude nebo ne.. me minimalne pomohl v tom, ze kdyz sem chyt telemetrii tak sem vedel, ze sem nekde blizko a stacilo hybat packami a poslouchat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 17:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Kuba78 píše:

tak to ti muzu rict naprosto presne, protoze vloni v lete sem testoval prostupnost signalu prostupem skrz kvailtni, minimalne dvoumetrove huste rosti.. kam mi spadlo letadlo. na 200 metru ztrata signalu, vysilac nad hlavou, letadlo na zemi v rosti, ani tuk, ztrata signalu. kdyz sem potom krouzil kolem predpokladaneho mista dopadu a premyslel, jak asi princ vysekal Sipkovou ruzenku ven z toho humusu, tak sem na cca 100 metru chytnul signal vcetne telemetrie, pri drzeni vysilace nad hlavou, takze sem si byl schopny zahybat servem (nastesti z letadla nevypadly baterky takze prijimac fungoval) a podle poslechu takto zhruba za pul hodiny lokalizovat model zapichly do zeme pod hustym sipkem. pokud byl signal bez telemetrie chyceny driv nevim, je to mozne, ale na tu vzdalenost sem zase neslysel hybat serva :-)
nevim jestli ti tehle test k necemu bude nebo ne.. me minimalne pomohl v tom, ze kdyz sem chyt telemetrii tak sem vedel, ze sem nekde blizko a stacilo hybat packami a poslouchat.


Ahoj, tak to je tedy brutální ... Ztráta signálu na pouhých 200 metrech je teda síla. To už je pomalu jako Horus, který jsem měl v minulosti. A potom, že princové v pohádkách měli snadný život :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Petronel píše:

Ahoj, tak to je tedy brutální ... Ztráta signálu na pouhých 200 metrech je teda síla. To už je pomalu jako Horus, který jsem měl v minulosti. A potom, že princové v pohádkách měli snadný život :-)
Obecně při létání na 2,4 GHz nedopusťte, aby mezi vysílačem a přijímačem byla překážka. Nejhorší je zelený a vlhký porost. Proč? Zkuste si vyhledat funkci mikrovlnky. Pak se přestanete divit fyzikálním principům.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 21:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
BoŠ píše:
Obecně při létání na 2,4 GHz nedopusťte, aby mezi vysílačem a přijímačem byla překážka. Nejhorší je zelený a vlhký porost. Proč? Zkuste si vyhledat funkci mikrovlnky. Pak se přestanete divit fyzikálním principům.


Je otázkou, jak spadnul. Pokud ve volném prostoru, ve výšce např. 200m a 200m od sebe, tak to by byl problém (neberu-li umístění přijímače, antény, uhlík/balza/EPP trup apod.). Hledání modelu na zemi, je věcí samozřejmě druhou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2020 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
pozor, nespadnul sem na ztratu signalu. bylo to male rychle EDF (skyangel L39) a ztrata orientace kdyz sem tocil prilis dlouhou zatacku. do posledni chvile sem ridil, akorat sem na tu vzdalenost nevedel kterym smerem. po celou dobu letu signal v pohode, ztrata signalu prisla až po nerizenem pristani na zem, - mezi mnou a modelem bylo tak 150-200m rosti a to pomerne husteho a kvalitniho, jsou to stromky a mezi tim kere, v podstate neprostupne. navic jak sem zjistil po nalezeni modelu tak prijimac byl krome zastineni stromem jeste otocen tak ze obe anteny byly v nevhodne pozici. takze skutecne nejsem prekvapen ze sem signal ztratil, otazkou je jestli sem ztratil jen ja zpetny kanal telemetrie, nebo oba smery. myslim ze jakakoliv 2,4Ghz vysilacka by na tom byla uplne stejne. bez telemetrie ktera by me hlasila ztratu a znovunalezeni a silu signalu kdyz sem tocil vysilackou nad hlavou obchazeje ten prales bych nikdy letadlo nenasel. mimochodem byl pouze ulomeny cumak, takze par minut prace s lepidlem a zas to lita. je to takovej muj rychlej vozembouch.
co se tyce mereni signalu pri letu, tak jelikoz me modely jsou male, letam maximalne nizke stovky metru daleko a vysoko a tam sem nikdy problem nemel. problem bude, pokud date model na zem a jdete stovky metru daleko a mezi vama je prekazka. ale to je vlastnost signalu, nikoliv Jeti. pri letu na obloze limitem jsou pro me oci a rozmery me luftwaffe, se signalem problem nemam, obcas kolisa pokud je model daleko a anteny nevhodne umisteny a zrovna zastineny, uz sem mi takto u nevhodneho umisteni a modelu daleko povedlo dostat ztratu signalu, ale byla to ztrata jen zpetneho kanalu s telemetrii, model sem ridil zcela viditelne v pohode dale. upravou anten a jejich smerovani sem toto eliminoval.

pokud nekdo ma zajem, muzu nahrat log se signalem toho letu a hledani jehly v kupe trni. dale video z dronu jak to na letisti vypada, jak vypada to rosti a mapove zaznamy kam to spadlo :-)

EDIT: na obrazku je zaznam letu az do padu. jak je videt, signal byl vetsinou plny na obe anteny, misty kolisal ale u vysokych hodnot, to je let dane zastinovanim anten behem manevru za letu - zatacky vykruty apod. v okamziku padu signal spadnul az v momente kdyz uz to bylo zapichle c zemi. ty otazniky jsou ztrata signalu telemetrie, pospojovane body jsou pak okamziky kdy sem chytnul signal kdyz sem obchazel kroviny a lovil kam to asi spadlo - jak je videt pri vhodnem natoceni vysilacky nad hlavu sem obcas chytnul celkem vysoke hodnoty, ale bylo to extremne citlive - stacilo pootocit nebo popojit metr a jak bylo zastineni signalu prekazkou uz byla ztracena. ale jak uz bylo receno, toto je vlastnost signalu nikoliv vysilacky. kdyby to bylo na poli tak asi v pohode letadlo dohledam, zde to jen trvalo protoze krovi je neprostupna bus takze neslo jen tak jit smerem k padu a lovit signal, musel sem chodit okolo, lovit signal a pak jeste hledat cesticky kudy prolezt dovnitr. pokud bych lital s nejakym vetronem kde by hrozilo uletnuti a havarie nekde daleko, asi bych si dal do modelu GPS protoze podle posledni zaznamenane pozice bych si v pohode dohledat kam mam jit.
takze za me abych to shrnul, vysilacka se chova asi jak ma, vlastnosti signalu jsou dane fyzikalnimi omezenimi, vykon vysilacky je dany nornou, pro let je to naprosto v pohode, pro pripad loveni signalu modelu zapichnuteho v busi by asi bylo zahodno, aby vysilacka mela uvnitr aspon dvacet anten usporadanych tak, aby vysilaly vsesmerove sfericky.. ale stejne by to moc nepomohlo, protoze na to abyste vedeli ze mate signal potrebujete telemetrii a tu vam da jen prijimac v modelu a ten by musel mit taky hafo vsesmerovych anten.

pridavam jeste jeden obrazek, zaznam letu s ASW24 od VH modelu, kde mam GPS. je tam videt prubeh signalu v zavislosti na vzdalenosti a vysce. jak vidno, i v nejvzdalenejsim bode a vysce kolem 100 mam porad skoro plny signal a kdyz jedna antena ztraci, druha drzi - prijimac je R6EX s dlouhyma antenama vyvedenyma jako tykadla vzadu z trupu u smerovky.


Přílohy:
JETI_DS_12_L39_crash.png
JETI_DS_12_L39_crash.png
[ 212.09 KiB | Zobrazeno 2454 krát ]

JETI_DS_12_asw.png.jpg
JETI_DS_12_asw.png.jpg
[ 116.43 KiB | Zobrazeno 2454 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj, děkuji Ti za velice obsáhlý a perektní komentář. Je to logické, jsem rád, že DS-12 se chovala zcela normálně a obstála.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
michalv píše:
Jojo presne tak. Je to skoda ze nejsou signalizovany sila anten.

Tak už jsem to také rozchodil v tom režimu clone, ale je opravdu škoda že to neukazuje tu sílu signálu.
Když to máš v režimu double patch tak to zobrazuje i tu sílu signálu? Pokud ano tak si to do koupím.

Jinak dosah u DS-12 je perfektní, já však řeším problém u zástavby v RC-Paraglidu kde je celá krosna z kovových materiálů a při hodně vzdálených letech 600m a víc mi padá hodnota Q až na 7% pokud dojde k zastínění antén.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
MartinMartin píše:
a při hodně vzdálených letech 600m a víc...

Máš v paraglajde FPV?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 20:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 105
Když to začne hlásit při letu ztráta signálu, tak je to nejdříve ztráta signálu z telemetrie. A je tam dost a dost velká prodleva na ztrátu řídícího signálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
LV píše:
a při hodně vzdálených letech 600m a víc...
Máš v paraglajde FPV?

Laco. 600m daleko litam s SSL naprosto běžně. Bez FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
graup15 píše:
Laco. 600m daleko litam s SSL naprosto běžně. Bez FPV

Ale do výšky

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Do dálky jsem byl nejdál od místa startu cca 860m, ale ještě se Spektrumem, které po stránce dosahu bylo na tom bohužel lépe.
Paraglide je v podstatě kyvadlo, takže za ideálních podmínek je to stabilní a dá se s tím létat až tak daleko. Reálně bych to vyděl řiditelné ještě do 1km. Jinak vzdálenost jsem měřil GPS senzorem a co se týká těch výpadků tak úplně mi to nevypadlo nikdy ani telemetrie. Jak to za hlásilo hned jsem se točil, doma z logu vyčteno že Q spadlo na 7% a jedna anténa měla sílu signálu 1 a druhá 2. Při letech nad sebou není problém nedochází k výraznému stínění antén.
Teď jsem si vzpomněl že mi to poprvé s duplexem vypadlo úplně, to bylo cca 200m ale antény jsem neměl ještě vytažené ven mimo krosnu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: stř 08.01.2020 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
MartinMartin píše:
Tak už jsem to také rozchodil v tom režimu clone, ale je opravdu škoda že to neukazuje tu sílu signálu.
Když to máš v režimu double patch tak to zobrazuje i tu sílu signálu? Pokud ano tak si to do koupím.

Jinak dosah u DS-12 je perfektní, já však řeším problém u zástavby v RC-Paraglidu kde je celá krosna z kovových materiálů a při hodně vzdálených letech 600m a víc mi padá hodnota Q až na 7% pokud dojde k zastínění antén.

Jojo, v rezimu double patch jsou zobrazeny anteny normalne. V rezimu clone nejsou zobrazeny, protoze Rsat v tomto modu nevysila zpet.

Jinak co se tyce dosahu. Litam se Storkem 4 4 hod lety a dosah a Qcka jsou naprosto v pohode. Prakticky porad jsou Qcka na 100%. Hodnota Q je informace nejdulezitejsi, ja jsem poznal, ze se s Rx neco deje. Mel jsem ztraty signalu treba okolo 300m od sebe a Qcka v grafu padaly az k nule. Prisel jsem na to, ze jsou spatny predzesilovace u anten. Rx mi v jeti vymenili a ted je to naprosta pohoda. Dulezite je taky dodrzet 90' anteny od sebe a hlavne je nemit zastineny.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz