Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 7:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
LV píše:
A co by to malo este vediet naviac? Chybati ti tam intetnet? Chyba ti hrat sa na vysielaci? Odosielat maily z vysielaca by bolo kul?


Lépe bych to nenapsal, naprostý souhlas

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 8:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No... kdyz to tak vezmu... na Mx-20 mi chybi mozna par kanalu na blbinky, to ale umim obejit mikrokontrolerama v eru. Pak mozna logicke spinace, BT na sluchatka si muzu dobastlit (ne na muziku ale letova data, pri testovani).
Co mi urcite nechybi to je velikej barevnej dotykac...

Telemetrie z reglu je pro me naprd - neumi 2 a vice reglu v eru.
Umi to JETI?
To abychom se vratili k DS-12...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 9:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
MomoBrut píše:
Ergonomie palcového vysílače je jedna z jeho nejdůležitějších vlastností. Co je pro koho ergonomické je individuální záležitost. Pro mne je DS nepoužitelné jak tvarem, rozložením jednotlivých prvků, tak chodem páček (DS-12 jsem zatím v ruce neměl). Někdo to může mít jinak, já to beru, někdo je sponzorovaný, tak to pro něj bude více ergonomické, než je skutečnost. Joshua to prostě neudělal dobře, tedy přesněji, neudělal to dobře pro mne a chod páček s nevýrazným středem při měkčím chodu mi prostě nevyhovuje.


"Sponzorovaný" je fakt super argument Míro :lol: Pokud je někdo sponzorovaný, tak většinou může být sponzorovaný i od jinýho výrobce, takže si zase vybere to, s čím se mu nejlíp lítá :wink:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 9:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Solim Namez píše:
Mám na to stejný názor jako momobrut. Myslím, že v tomto případě se dala přednost designu a atraktivitě před praktičností. A taky si myslím, že ergonomie vysílače nemá přímý vliv na výkony těch "mistrů".


Ergonomie má zásadní vliv. Piloti většinou tráví dlouhý hodiny tím, že se snaží doladit letadlo, soft (expa, křivky, ...) k dokonalosti, aby se jim to řídilo co nejlíp. Stejně tak dýlka kniplů, tuhost, rozložení ovládacích prvků, ... Když nedosáhnu při sestavě na přepínač který ovládá dvojí výchylky, nebo nepřepnu letový režim, tak asi nebudu mistr žejo? Když mě budou bolet ruce z vysílače, který mám několikrát týdně třeba na několik hodin v ruce, tak mi to asi taky nepůjde jako soupeři, kterýmu se trénuje dobře, co? V tý špičce jde o to být nejlepší, a rozhodně to ta špička neodlítá s čímkoliv.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
BoŠ píše:
Ergo neergo - lítání je stejně nakonec vždy o rukách - kopytu nepomůže super ergonomické rádio, a člověk se šikovnýma rukama zalítá s čímkoliv.


Heh, no tak to je s prominutím nesmysl. Rozhodně to nezalítá stejně dobře, jen jiná tuhost páček udělá takovou paseku, že let vypadá jak to říct, dost jinak. :-) To se vůbec nebavím o tom, že člověk má jen nepříjemný pocit z vysílače, který ho prostě během sestavy sere a tedy rozptyluje. Ale možná to má někdo jinak, ale spíš ne. :D


Naposledy upravil MomoBrut dne pon 21.01.2019 11:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
HonzaS píše:

"Sponzorovaný" je fakt super argument Míro :lol: Pokud je někdo sponzorovaný, tak většinou může být sponzorovaný i od jinýho výrobce, takže si zase vybere to, s čím se mu nejlíp lítá :wink:


Ty nebo někdo jiný je sponzorovaný více výrobci rádií? :-) Mám za to, že v tomto případě je to dost svázáno, si nemyslím, že jeden pilot ze špičky je současně sponzorovaný vice výrobci rádií.
Co se týče mne, dávno bych měl Jeti, kdyby mi šlo to držet v ruce a cítit u toho pohodu. Co se týče ergonomie, můžu udělat svůj žebříček od nejlepších po nepoužitelné, s kterými jsem měl možnost létat:
T12FG a T14MZ, JR9xII, T18SZ, pak dlouho nic, T14SG, Eclipse, T8FG, dlouho nic, DS16, dlouho nic, X10, pak fakt dlouho nic a X12S (totální průser).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 11:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Já jen aby to při tom poměřování nezapadlo :mrgreen:

Umí JETI systém současně telemetrii ze dvou regulátorů?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
MomoBrut píše:

Heh, no tak to je s prominutím nesmysl. Rozhodně to nezalítá stejně dobře, jen jiná tuhost páček udělá takovou paseku, že let vypadá jak to říct, dost jinak. :-) To se vůbec nebavím o tom, že člověk má jen nepříjemný pocit z vysílače, který ho prostě během sestavy sere a tedy rozptyluje. Ale možná to má někdo jinak, ale spíš ne. :D


Má reakce je na to, že z diskuse jsem začínal mít dojem, že ergonomie je nějaké kouzlo, které z podprůměrného pilota udělá pilota špičkového.

U špičkových pilotů, kteří létají dnes a denně, tedy dáváš za pravdu HonzoviS:

HonzaS píše:

Ergonomie má zásadní vliv. Piloti většinou tráví dlouhý hodiny tím, že se snaží doladit letadlo, soft (expa, křivky, ...) k dokonalosti, aby se jim to řídilo co nejlíp. Stejně tak dýlka kniplů, tuhost, rozložení ovládacích prvků, ... Když nedosáhnu při sestavě na přepínač který ovládá dvojí výchylky, nebo nepřepnu letový režim, tak asi nebudu mistr žejo? Když mě budou bolet ruce z vysílače, který mám několikrát týdně třeba na několik hodin v ruce, tak mi to asi taky nepůjde jako soupeři, kterýmu se trénuje dobře, co? V tý špičce jde o to být nejlepší, a rozhodně to ta špička neodlítá s čímkoliv.


ergo

HonzaS píše:

... Že je to nepoužitelné prosím hlavně neříkej třeba mistrům světa v pylonech, mistrům ČR v několika kategoriích a dalším. Aby jim to pak nezačalo lítat blbě, nebo ...

http://www.jeti-team.com/mistrovstvi-sveta-f5d/


ergo

Jeti má uspokojivou ergonomii, když si ji tolik špičkových pilotů v různých kategoriích dokáže přizpůsobit.

Pozor, nikdy a nikde jsem netvrdil, že neexistují rádia s lepší nebo horší ergonomií než diskutovaná DS-12.
A jsem toho názoru, že ergonomie čehokoliv je silně individuální (a proto tam, kde potřebuji přesnost vedení, preferuji pult :D. Ale já jsem pouhý rekreační pilot bez soutěžních ambic, létání chci mít hlavně jako relax ).

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 12:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
HonzaS píše:
"Sponzorovaný" je fakt super argument Míro :lol: Pokud je někdo sponzorovaný, tak většinou může být sponzorovaný i od jinýho výrobce, takže si zase vybere to, s čím se mu nejlíp lítá :wink:


Honzo promiň, ale napsal jsi totální kravinu...
Zaprvé ten "sponzorský trh" v leteckých modelech (coptery a auta teď neřešme) není zas tak velký, profesionály spočítáš na prstech rukou a ani těch více sponzorovaných "amatérů" není zase tolik. Představa, jak stojí výrobci/distributoři frontu na jednotlivé piloty je dost vtipná, reálně jsou i ti nejlepší rádi, když jim z nákladů odpadne aspoň něco.

Druhá věc je, že příkladů, kdy se kvůli sponzoringu létalo s něčím horším je pěkných pár - viz ty mnou dříve zmíněné MPX Profi MC jako poměrně nesmyslné palcovky a vím i o dalších příkladech, některých i zcela současných (kde moc nechci rozpatlávat) :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
tomashr píše:

Druhá věc je, že příkladů, kdy se kvůli sponzoringu létalo s něčím horším je pěkných pár - viz ty mnou dříve zmíněné MPX Profi MC jako poměrně nesmyslné palcovky a vím i o dalších příkladech, některých i zcela současných (kde moc nechci rozpatlávat) :(


... a to dává zapravdu mému příspěvku o tom, že ke špičkovému výkonu je mít třeba hlavně špičkové ruce - ergonomie neergonomie. Neznám totiž nikoho, kdo by dobré umístění na soutěžích obětoval za sponzoring rádia, které by mu dobré umístění hatilo, a tím ho vlastně učinilo pro další sponzoring neperspektivním.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 13:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
MomoBrut píše:

Ty nebo někdo jiný je sponzorovaný více výrobci rádií? :-) Mám za to, že v tomto případě je to dost svázáno, si nemyslím, že jeden pilot ze špičky je současně sponzorovaný vice výrobci rádií.
Co se týče mne, dávno bych měl Jeti, kdyby mi šlo to držet v ruce a cítit u toho pohodu. Co se týče ergonomie, můžu udělat svůj žebříček od nejlepších po nepoužitelné, s kterými jsem měl možnost létat:
T12FG a T14MZ, JR9xII, T18SZ, pak dlouho nic, T14SG, Eclipse, T8FG, dlouho nic, DS16, dlouho nic, X10, pak fakt dlouho nic a X12S (totální průser).


Neříkám že to musí být současně :-) Nevyhovuje ti, přejdeš k jiný firmě, stejně jako normální zákazník, ale stojí to méně peněz. A jinak jo, vím o minimálně jednom člověku sponzorovaným dvěma výrobci rádií, ale lítá od jedný značky tx a od druhýho jinou elektroniku. Teď těch lidí bude mnohem víc, protože Powerbox už je taky výrobce vysílaček. :wink:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 19:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
BoŠ píše:
... a to dává zapravdu mému příspěvku o tom, že ke špičkovému výkonu je mít třeba hlavně špičkové ruce - ergonomie neergonomie. Neznám totiž nikoho, kdo by dobré umístění na soutěžích obětoval za sponzoring rádia, které by mu dobré umístění hatilo, a tím ho vlastně učinilo pro další sponzoring neperspektivním.


Už jsme totálně offtopic, ale otvírat na tohle samostatné téma nemá smysl, tady by se naráželo na to, že "ti, kdo o tom něco vědí" v mnoha případech nebudou chtít jít do detailů. Tohle se týká i mne, sorry :?
Jinak ti ale mohu říct, že o případech, kdy si někdo kvůli vazbě na podporu výrobce některé věci zkomplikoval, či bych si dokonce dovolil přímo mluvit o zhoršení výkonů, vím dost spolehlivě. Vypadá to divně, ale občas to fakt nastane. Dlužno ale dodat, že zrovna vysílače jsou v tomto ještě hodně v pohodě, tady jsou rozdíly vesměs malé. Větší průsery v tomto směru jsou při podpoře výrobce modelů a někdy u motorů, tam se občas někdo do skluzu dostane...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 23:41 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
jyrry píše:
Já jen aby to při tom poměřování nezapadlo :mrgreen:

Umí JETI systém současně telemetrii ze dvou regulátorů?



Ano umí a samozřejmě, že nejen dvou, detailní popis s obrázky je zde: viewtopic.php?f=38&t=35260&p=1440026#p1440026


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 10:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 471
tak už je venku náhled na hotová rádia v připravovaných barvách a cena v USA - 595 USD, tedy by bylo načase, aby už Jeti dalo cenu i nám v CZK...


Přílohy:
DS-12 barvy.jpg
DS-12 barvy.jpg
[ 59.52 KiB | Zobrazeno 1245 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 11:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Paráda, u mě vítězi každopádně žlutá ;)

A k ceně... Každý si dokáže podle aktuálního kurzu přepočítat kolik je to na naše, navíc mají určité další náklady na prodej v zahraničí, než když prodají v Čechách, tak se uvidí cenová politika, jsem velice zvědaví!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz