Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysílač - dotykáč nebo čudlíkáč
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Ano, typický Jyrry. Stále se mu barvený dotykáč nelíbí. :-)

Mě teda se líbí víc, než matrix dot displej alá MX-xx

edit jyrry: vyčleněno z Mz-32 HoTT


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-32 HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 6:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kromě toho že to je jak papoušek či komediantský vůz mně ještě žádný dotykáč nepřesvědčil o jeho slušné čitelnosti venku.
Stejně tak z dotykáče musí být nadšení provozovatelé žhavíků či jiných mastnopohonů. To mně pak strašně pobaví když do hodnocení (mobilu či tabletu) lidi píší negativa "displej se brzy umatlá" (asi tím myslí že sám sebe se umatlá) ... :lol: :lol: :lol:
Kromě toho když už to umí zobrazovat telemetrická data tak proč by je to mělo zobrazovat pod břichem či nahrnutou košilí - v tom bylo poslední rozumné rádio JR X3810 a jeho věrná kopie Hitec Eclipse (myslím tím umístění displeje) a ta Mx-32 to tak konečně také má (vlastně bude mít).
Jediné pozitivum zatím vidím v navýšení počtu kanálů. Můj náhled.
edit: jo a ten mikrousb nabijeci konektor... to taky nepovazuju za dobre vylepseni :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-32 HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
Stejně tak z dotykáče musí být nadšení provozovatelé žhavíků či jiných mastnopohonů. To mně pak strašně pobaví když do hodnocení (mobilu či tabletu) lidi píší negativa "displej se brzy umatlá" (asi tím myslí že sám sebe se umatlá) ... :lol: :lol: :lol:

Jirko, s dotykáčom lietam od jesene 2015 a nemám problém jak s viditeľnosťou (samozrejme s monochromatickým sa to zrovnávať nedá) a ani s upatlaním, žhavíky teda nelietam, ale to v dnešnej dobe lietajú iba ortodoxní... Nepoužívam žiadne ochranné fólie a očistenie displeja na rozdiel od celého rádia trvá tak stotinu času. Výhoda dotykáča je v obrovskom komforte pri programovaní a u môjho aj v prehľadnosti zobrazovaných údajov. Keď to raz vyskúšaš už nebudeš chcieť krok späť.
Nie je mi jasné kde urobili soudruzi s KĽDR chybu keď na 10 hodín chodu potrebujú akumulátor 9Ah keď mne na 11 hodín treba 2Ah. No a dobíjať to cez mikro USB bude tak na celú noc.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-32 HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Taky nejsem zastáncem dotykáčů, protože mi pořád líp vyhovuje textové menu (mám MC-20), než si pamatovat stádo ikon, co která znamená, ale podle telefonu je mi jasné, že člověk co lítá žhavíky, jako já, tak nesmí být prase a pořád musí mít po ruce čistý hadr a nehrabat na rádio umatlanejma tlapama. Navíc mám výfuk svedený až na ocas modelu, a tak mám model pořád naprosto čistý. Po létání otřu jenom ocasky a spodek haupny, když trochu ukápne při nasávání. Ta ohromná spotřeba je prostě daň za ten barevný dispej. Někomu to ale vyhovuje. Jak to bude s MX-32 je ale pořád ve hvězdách.


Naposledy upravil Lark dne čtv 01.02.2018 18:06, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-32 HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Lark píše:
Taky nejsem zastáncem dotykáčů, protože mi pořád líp vhovuje textové menu (mám MC-20), než si pamatovat stádo ikon, co která znamená, ...

Na mojom rádiu žiadne ikony nie sú, mimo šípok hore a dole. Všetko je text + obrázky pri výbere typu krídla, chvostu, prepínačov.
Súdruhovia z KĽDR asi niekde urobili chybku. Asi sa držali hesla viac farieb a ikon, viac Addiddas :mrgreen: Ale aj pri tých ikonách by to malo byť ďaleko pohodlnejšie pípanie ako cez kolečko či tlačítka.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-32 HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 17:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ono to bude podobné jako mód - na co si kdo zvykne, to používá.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-32 HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
Ono to bude podobné jako mód - na co si kdo zvykne, to používá.

V tomto prípade si rýchlo zvykneš aj ty. :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-32 HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
jyrry píše:
Ono to bude podobné jako mód - na co si kdo zvykne, to používá.

dotykovy farebny displej je na radiu potrebny ako cecky na kancovi, mam radio s hw tlacitkami s textovym menu a druhe s farebnym dotykovym displejom a volbami rozhadzanym po obrazovke, obidve menu poznam dobre. Na prvom pomocou dvoch palcov napipam to iste co na druhom za zlomok casu. Znacky zamerne neuvadzam, aby som nepodlomil niekomu f-ego :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-32 HoTT
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 18:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1794
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
A mas mobil? A mas ho s cudlikama nebo jen ukladas soubory pretazenim na plochu a delas si soubory ktere dotykem otviras klepnutim. Ja mam dve MC 24 a celkem si dovedu predstavit, ze ten dotykac bude přínosem.AKURAT BY TO MOHLA BYT PULTOVKA tak budu muset jeste cekat. CEKAM UZ SKORO 20 LET.- VTIP. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já bych se těm dotykáčům tolik nebránil, ale hlavně záleží na tom co komu vyhovuje a jak je ten dotykáč udělaný a jestli je dost velký. Rozhodně bych někomu nevnucoval co je lepší. Pokud jsou tam dostatečně výstižné texty a ne jenom stádo, někdy dost nejasných ikon, tak to nemusí být nevýhodné. Argumenty o upatlanosti při létání spalováků moc neuznávám, protože jestli má někdo upatlaný dotykáč, tak má určitě upatlané i celé rádio i s klasickým displejem a ukazuje to jen na to, že je čuně. Bohužel zatím je u velkých barevných dotykáčů velká spotřeba, a někdy i horší čitelnost na ostrém slunci a buď má vysílač krátkou dobu provozu, nebo musí mít baterku s podstatně větší kapacitou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
Na futabe sa ziadna velka spotreba nekona, ako pisal lv.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 0:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Já mám teď asi měsíc na hraní Futabu T18sg a ten displej je neuvěřitelně návykový. To rádio má jen jednu nevýhodu a to je cena (zhruba dvojnásobek slušného objektivu, moji momentální úchylky).
Přiznám se, že jsem to rádio zatim nelítal v reálu, jen na simulátoru, ale líbí se mi dost. Nicméně až si osahám toho gaunera, tak se rozhodnu.
Ve prospěch gaunera u mě hraje řada telemetricky kompatibilních reglů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 0:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Já to vidím takto, ale je to iba môj názor. Ovládanie tlačítkamy je asi ako keď sme pracovali na PC s programy v DOS pomocou ovládania šípiek, Enter, ESC. A dotykový je podobne ako ovládanie myšou (čo je ruka a prst kurzor) vo Windows. Myslím, že za 2-3 roky budú dotykové DSP tak cenovo dostupné, že bude 90% na každom novom modely rádia. Nezabudnime, že starneme a naše deti (nie každého, podľa veku) už telefón s iným DSP ako dotykovým nepoznali. Doba ide a keby nebola obsluha dotykom pohodlnejšia tak sa asi nevyužíva. Čo komu vyhovuje je jedna vec, ale nemám rád keď niekto si to nevyskúša v praxi a hneď niečo odsudzuje. Dnes majú rádia stále viac a viac možnosti. Treba stále niečo upravovať, nastavovať, spúšťať. Prišla telemetria, môžeme si na ňom prehrávať hudbu, video atď. Ja mám Taranis a ďalšie rádio, keď bude mať dobré vlastnosti kludne bude aj s veľkým dotykovým DSP. (Najlepšie v 4K rozlíšení :lol: )


A čo takáto palcovka (ale to je pre drony):


Přílohy:
parrot_bebopdrone_skycontroller.jpg
parrot_bebopdrone_skycontroller.jpg
[ 58.75 KiB | Zobrazeno 2603 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne sob 03.02.2018 1:19, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 1:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Minule som sa niekde začítal do článku o dotykáčoch v autách. Môže to súvisieť, ak by sa dotýkal pilot za letu.
Ide len o to že čudlík, mechanický "predpotopný", je stále na svojom mieste a dá sa po hmate po pamäti použiť.
A o to že na dotykči, ak to programuje blbeček, môže byť potrebná funkcia každú chvíľku inde a treba ju hľadať očami
- čo samozrejme znamená stratu kontaktu s realitou či už modelu či toho auta a súvisiace riziká.

Výnimoku je dotykáč čo má tie potrebné tlačítka trvale na jednom mieste. Síce stráca zmysel že je to na dotyk,
ale je to zrejme lacnejšie než pridať ten čudlík navyše, a vyrieši sa ten problém s nenahmataním / hľadaním.
Zostane už len otázka čitateľnosti na slnku a spotreby, to je vec technológiea iste sa už dá riešiť...

Ja si teda osobne ešte počkám na e-Ink (ako čítačky) a nejaké základné čudlíky mechanicky by ma určite potešili.
Niečo ako tie tri tlačidlá androidov.. alebo dve tlačidlá myši - jedno mi nestačí, nech je jako chce "i" či "aj" (Mac) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 1:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Myslím, že nejde srovnávat mechanické "čudlíky" pro ovládání za letu a dotykáč, který slouží k nastavování v klidu. Nedovedu si představit, že bych za letu něco "lovil" na dotykáči. Právě proto se prosazuje hlasové hlášení a varování. Ovládání dotykáčem třeba v autě mi právě moc bezpečné taky nepřipadá, i když ten panel je podstatně větší a je v příhodnější poloze, takže na něj je vidět i periferním viděním.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Libor.N a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz