Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

pát 18.05.2018 22:20

Není to moc povedený ale já vidím toto:
Ext+int.jpg

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

pát 18.05.2018 22:45

Woita píše:..Myslím že volba externí znamená externí + interní...
Můžeš ještě nahlídnout do manuálu FrSky OS jak je to s těmi anténami? Ať ukonejším svoji duši, že to pracuje jak má. Já manuál k FrSky OS nemám.
A předem díky.
(V origo manuálu k H12 FrSky OS píšou - volba mezi externí nebo interní....)

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

sob 19.05.2018 10:44

Manuál na H10 u sebe nemám (dal by se najít ke stažení, ale kdoví jestli je v něm aktuální informace ohledně těch antén). Vím že se to ve firmware před časem měnilo, a pokud si dobře pamatuju, tak při volbě "Externí" jedou obě, tj. Ext i Int. anténa.
OpenTX na tu změnu zareagoval správně, v menu máš Ext+Int.
Ve FrSky OS zůstalo v menu pouze Externí. Na způsob vysílání ten nápis nemá žádný vliv.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

pon 11.06.2018 21:13

Ahoj, prosím, mohl by mi někdo poradit, jak se provede zápis na kartu - logování telemetrie do adresáře LOGS u OS FrSky v X12S? V adresáři mám jeden soubor 13-31.csv s 0b. V manualu se píše: LOGS: Soubory záznamu dat z telemetrie. Složka LOGS obsahuje soubory protokolu, kam budou automaticky ukládány záznamy z telemetrie. Složka bude obsahovat jeden soubor denně. Mě se nedaří, aby se něco vůbec zapsalo, natož automaticky. V X12S na obrazovce se telemetrie normálně zobrazuje. Díky za nasměrování.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

pon 11.06.2018 23:31

Spec funkce, nastavit spousteni na nejaky prepinac a logovat.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

úte 12.06.2018 6:55

Jak jednoduché, jen si uvědomit kam šáhnout,

děkuji.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

stř 20.06.2018 22:35

Ahoj.
Koukám že vyšla nová verze Open TX v.2.2.2 RC1
Chci se zeptát,to je jen zkušební verze? ne finální?
Mám tam zatím v Horusu 2.2.1 a sem stím spokojen.
Tak jestli to mám už nahrát a nebo počkat na finální verzi.
Díky za odpověď.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

čtv 21.06.2018 7:56

RC1 je stale testovaci nefinalni verze. Zatim bych pockal.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

ned 24.06.2018 20:56

Zdravím. Chtěl bych si Horus pořídit. Znalci mi ho spíš doporučí, nebo mě budou varovat..? Díky za reakce. M.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

úte 26.06.2018 15:27

Já jsem s X12 spokojený, ale pokud se chystáš kupovat za plnou cenu, tak bych možná spíš zvážil X10(S). Přecejen je o něco novější, zpracováním se asi taky trochu posunuli a nepřiplácíš za věci které stejně nemají využití (integrovaná GPS + gyroskopy). Chybu ale podle mě neuděláš, já k němu měl jen pár minoritních připomínek, někde jsem je tady psal, největší problém s brumem jsem vyřešil pohnutím s koaxem antény. Jediné co mi trochu pije krev je očko na popruh integrované do krytu vypínače, není to vyvážené a odklápí se to, asi to vyřeším 3D tiskem vyvažováku. Ještě jedna věc, dřív jsem lítal s kniplem mezi palcem a ukazovákem, s X12 jsem ale začal létat čistě palcově, protože takhle líp ovládám přepínače a hlavně zadní potenciometry (X10 je má na boku podbně jako Taranis). Takže asi tak :)

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

úte 26.06.2018 16:09

Presne tak, X12 nam pomalinku usina a hlavni tah drzi v rade Horus X10

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

stř 27.06.2018 9:41

Mňa by úprimne zaujímalo, na čo myslel ten dizajnér Horusu, keď vrazil HF modul do stredu rádia (čo chápem pri starších typoch s displayom na spodu) a GPS modul navrchu, smerovaný do zeme (?!). Pritom by stačilo teoreticky tieto dva moduly navzájom prehodiť. A:

1) GPS by bolo v strede rádia a malo krásny výhľad na oblohu.
2) HF modul by bol na kraji rádia, hneď vedľa antény a konektoru pre externú anténu (nebolo by treba dlhé pigtaily)
3) Interný modul by bol prepojený len dátovým káblom, takže tu nejaké straty signálu nehrozia
4) HF modul by bol takto izolovaný a nespôsoboval známy brum.

Akurát konektor pre slúchadlá by bolo treba niekam presunúť, lebo dávať ho vedľa HFka by asi nebol dobrý nápad. Čím netvrdím, že teraz, keď je hneď vedľa antén, to dobrý nápad je.

Ale tak možno trepem a technicky to takto proste spraviť nešlo.

Ale iné som chcel: skúšal už niekto toto? "Vie" to 2S aj 3S LiPo a som celkom prekvapený, že niečo také už dávno neurobilo priamo FrSky.
https://www.banggood.com/1A-Battery-Cha ... 62880.html

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

stř 27.06.2018 11:32

Tento LIxx bazmek je opravdu nadeleni, uz jsem tu mel dva spalene Horusy.

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

stř 27.06.2018 14:01

Ahoj kluci,
kdo mi poradí na třípolohovém přepínači pomalé vysunutí klapek a
potom pomalé zasunutí. Příklad 0%-35%-70% vyřešil jsem na přepínači
SG pomalé vysunutí 0%-35%-70% ale nazpět se mi to vždy vráti okamžitě.
Naťukněte (nakopněte) jak na to??

Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani

stř 27.06.2018 15:34

PavelKK píše:Ahoj kluci,
kdo mi poradí na třípolohovém přepínači pomalé vysunutí klapek a
potom pomalé zasunutí. Příklad 0%-35%-70% vyřešil jsem na přepínači
SG pomalé vysunutí 0%-35%-70% ale nazpět se mi to vždy vráti okamžitě.
Naťukněte (nakopněte) jak na to??


Vstup do mixu bude hodnota přepínače, potom nastavíš v mixu váhu a offset tak, jak potřebuješ, a hlavně nastavíš dole zpomalení zapnutí a vypnutí mixu. Důležité je to, že se musí měnit hodnota zdroje signálu, nelze to tedy provést pomocí tří přepínaných mixů s různou vahou a zdrojem MAX. Pokud potřebuješ něco dělat pomocí přepínání mixů se stabilním zdrojem signálu, tak ty mixy udělej na virtuálním kanále, do výsledného kanálu pak dej jako zdroj signálu virtuální kanál a nastav potřebná zpomalení.

Jednoduše řečeno, zpomalení mixu je vlastně to, že při jakékoliv rychlosti změny vstupního signálu do mixu dojde nastavením zpomalení ke změně výstupního signálu trendem odpovídajícímu 200% za Tup, respektive -200% za Tdn.
Odeslat odpověď