Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Cistota napajeni je obecne problem. Chces-li male prijimace nemas na to tam davat priliz veliky filtr. Ve vetsine prijimacu pouzivame japonske Torex LDO. Setkal jsem se s tim ze jak odchazel BEC proste kolisal 5 az pod 4 V a to resetlo prijimac. Nebo klient mel baterii a serva, zadny BEC, klasicky 4m vetron na vlekani a jedno servo delalo takovej bordel ze prijimac zacal na 300m hlasit a dal se kondik a 700m bez problemu. Tech ruznych dovodu proc neco zlobi muze byt tolik, ze to je nekdy na kristalovou kouli :D

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomashr píše:
Obecně k těm úvahám o problému s napájením - když ale tohle je právě jeden z rozdílů mezi dobrým a horším systémem, jeden RX je v tomto směru blbuvzdorný, u druhého hraje jakékoli zarušení v síti či kolísání napětí velkou roli. A neryju teď do FrSky, tohle byl například malér u starších Spektrum i dalších...

Nicméně jeden tip:

- není od věci zkusit píchnout do volného konektoru v RXu lowESR kondenzátor, viz třeba https://www.mz-racing.net/7082-1-stabil ... -graupner/ , samozřejmě si lze spájet doma za zlomek ceny. To jednak hodně vyhladí kolísání napětí a v nemalé míře i některé formy rušení po napájení. Osobně tohle vyloženě nesnáším jako trvalé řešení (nejde o řešení, ale maskování stále existujícího problému), jde ale o to, že pokud by se situace po této změně zlepšila, tak je celkem jasné, odkud vítr vane a kde hledat...

A aby som si nasr.. do vlastného hniezda. S tymto mal problem 18k prijimac od Futaby a preto ho stiahli z predaja.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 9:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
RCStudio píše:
Cistota napajeni je obecne problem. Chces-li male prijimace nemas na to tam davat priliz veliky filtr. Ve vetsine prijimacu pouzivame japonske Torex LDO. Setkal jsem se s tim ze jak odchazel BEC proste kolisal 5 az pod 4 V a to resetlo prijimac. Nebo klient mel baterii a serva, zadny BEC, klasicky 4m vetron na vlekani a jedno servo delalo takovej bordel ze prijimac zacal na 300m hlasit a dal se kondik a 700m bez problemu. Tech ruznych dovodu proc neco zlobi muze byt tolik, ze to je nekdy na kristalovou kouli :D


Právěže ten doplňkový velký lowESR opravdu někdy situaci hodně zlepší, jen zkrátka člověk musí přemýšlet, proč ho dává a zda nemaskuje nějakou časovanou bombu...
Příklad smysluplné akce - já třeba loni takhle musel ošetřit soutěžní RC auto, je v něm LRP regl absolutně špičkový, ale už letitý, a jeho BEC proto ještě tehdy nepočítal se špičkami dnešních digitálních serv. V době, kdy byl nový byl super (digiserva skoro neexistovala), dnes se mi ale tu a tom dostal do resetu. Nasazení lowESR to vyřešilo, protože špičky jsou krátké a navíc dost po sobě v technické části okruhu, na rovinkách servo nežere skoro nic a tak se to uklidní - ve výsledku mohu regl užívat i dnes k plné spokojenosti.
Ovšem jsme u toho, že přesně vím, co dělám a je celkem dané rozložení a četnost špiček, pokud by se regl přehříval i mimo špičky, tak bych si koledoval o problém (a u letadla by to bylo ještě daleko horší).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 19:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2008
Příspěvky: 257
Bydliště: Pezinok
Chlapi, mozno hlupa otazka, ale ako prosim Vas vytiahnem-obnovim na horusovi v Open TX model z SD karty ? Presiel som z Taranisa a ani za svet na to neviem prist.

_________________
PKsoo (Peter) - Pezinok e-mail.: pksoo@azet.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 20:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 136
Tak jsem to dneska hledal a taky jsem na to nepřišel. Třeba se Honza ozve a poradí.

_________________
Frsky HORUS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 16:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2008
Příspěvky: 257
Bydliště: Pezinok
jarda19 píše:
Tak jsem to dneska hledal a taky jsem na to nepřišel. Třeba se Honza ozve a poradí.

Dik za namahu. Nakoniec som mu volal. Prenos modelov z Taranisa sa spraviť nedá, že Horus inak zapisuje data. Všimol som si že ked napipam nový model Horus ho uloží na kartu SD pod nazvom model XY ani nie pod svojim nazvom. Cize pravdepodobne ak sa na nu ulozí model programovaný v inom Horuse asi by sa mal objaviť v menu vyberu modelu. Neviem ale , nemám možnosť otestovať, ak je to inak prosim opravte ma, lebo s horusom som strávil zatial iba prve dva týždne a aspon sa co to naucim :-)

_________________
PKsoo (Peter) - Pezinok e-mail.: pksoo@azet.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 6:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 204
Bydliště: Svinarov CZ
Je nejaka moznost zvukoveho vystupu varia? Jde mi o klesani a stoupani, absolutni vejska neni dulezita.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 22:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 136
Jako že by ti pískalo přímo vario ???

_________________
Frsky HORUS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 5:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 204
Bydliště: Svinarov CZ
jarda19 píše:
Jako že by ti pískalo přímo vario ???


Ne myslim tim pipani vysilace podle varia. Mel jsem dojem, ze by to jit melo, ale nenasel jsem kde a jak se to spousti a nastavuje.

Mam tam zakladni ceskej operacni system.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 6:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.7.2015
Příspěvky: 29
Bydliště: Měřín, Vysočina
jdehttps://youtu.be/a2BfJZ0QOt8

_________________
Frsky Horus X12S, ASW 28,Trainstar Tough Trainer 1.4m, Sbach 342


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2018 7:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 204
Bydliště: Svinarov CZ
jardaham píše:


Diky, i diky tomuhle videu se to povedlo zprovoznit. Ikdyz je to u horuse trochu jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: pát 04.01.2019 19:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Máme tady od FrSky vánoční dárek - 26.12. 2018 byl oficiálně vydaný FW 1.6.0.1 a 1.6.0.1L, ve finální verzi (tedy ne beta):
https://www.frsky-rc.com/download/

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 8:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2008
Příspěvky: 257
Bydliště: Pezinok
Ma dakto skusenosť s Horusom v modeli so spalovacim motorom ? Kupil som Extru 330 SC od Krilla 2,3 m a motor ZDZ 60. Samozrejme chcem už využivať mojho noveho horusa ( doteraz na spalovaky Futabu T9CP + MZK Twin ) . Premyšlal som že by som použil Redundacy Sbus RB-20 a dva prijimače RX8R Pro, alebo jeden prijimač RX8R Pro a R9 . Len neviem ako je to s rusenim systemu R9 voči zapalovaniu a či to vobec ide. Tak prosim o nejaku tu radu. Ďakujem .

_________________
PKsoo (Peter) - Pezinok e-mail.: pksoo@azet.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 17:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Ahoj, chci veřejně poděkovat RCStudio. Prasklo mi na X12S madlo, nebyl problém vyrobit náhradu (bez madla to je nepohodlné). Zároveň jsem se zmínil p. Urbánkovi, že chci original. A dnes mi ZADARMO přišlo, děkuji.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X12S Horus - 1 pokracovani
PříspěvekNapsal: pát 08.02.2019 16:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Ahoj věem.
Klucí mám takový menší problém s Horusem X12S a to,že mi se mi stále strácí nastavení Hodin a kalendáře. Tak to znovu nastavím a když zapnu radio tak po hodině ,tak je tam zase datum 1.Ledna a hodiny 0.00
Když ho zapnu cc po 10min.tak vše drží jak má. Upřimně nevím,jestli se v nastavení nevynuluje ještě něco,ale modely jsou v pořádku.
Horus mám 2roky a jinak maximální spokojenost.
Co sem zmněnil,tak to je akorát ted přehráno na vyšší verzi v.2.2.3
Nevím jestli mi to na předešlí verzi dělalo,ale myslím,že bych si toho jinak všiml.
Klucí může někdo poradit?
Třeba už špatná NiMh baterie? Ale výdrž NiMh baterie mi příjde ještě dobrá,
Strašně bych nerad,aby mi na jaře najednou neselhalo za letu radio.
Všem moc děkuju za radu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz