Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 17:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak a zvrhlo se to zase v posedlost FrSky vs Futaba vs cokoliv jineho. At si dotycny udela pruzkum sam. Co by bylo vhodne do zacatku pouzit jiz tady padlo. Ted je to jen o jeho pocitu co chce a kolik do toho chce investovat. Ja zvolil napriklad JETI a navic pultovku. A svete div se nemam s heli sebemensi problem. Je pravda ze hozenou motiku nelitam a ani to neumim, na to jsou lepsi palce. A usuzuji ze sveho nazoru jelikoz pred prechodem na JETI jsem lital na palcovem Optiku 6.

Uz mi totiz pripada ze na tomto foru je za FrSky skryta reklama. V kazdem vlakne o nejakem radiu, at jiz konkretnim se to zvrhne v hadku proc jedine a pouze Taranis.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 17:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2017
Příspěvky: 4
Pánové... Pánové... Možná i dámy... :) Nezapomínejte že jsem naprostý začátečník a nemám třeba ponětí co je "OpenTX".
Předem děkuji za vysvětlení :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 17:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
@Hates: Neviem, z čoho si nadobudol ten pocit, lebo v skutočnosti to je Futaba vs zvyšok sveta :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 18:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Open TX je operacni system pro vysilace znacky Frsky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 19:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Futaba je možmá špička no možná byla.ale na její nastavení člověk potřebuje 2x vysokou školu. A myslím .že je x lepších rádií. Je to stejně na každém co si vybere. Protože každý má nějakou zkušenost. Určitě je fajn si vysílačku osahat .

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 19:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Moonfang píše:
... Nezapomínejte že jsem naprostý začátečník ...

Skúsim niečo konštruktívne z môjho pohľadu:
1, na heli potrebuješ aspoň 6 kanálov, zober aspoň 8, kľudne aj viac.
2, pre bezpádlo nepotrebuješ žiadne mixy, pre pádlo potrebuješ heli mixy. Čo má dneska asi každá vysielačka.
3, radšej si vyber niečo s telemetriou, hlasový výstup je tiež užitočná vec. Aj keď nevieš, čo to je, časom sa ti to zíde.
4, okrem ceny vysielačky pozeraj aj cenu prijímačov. Je dobré mať vysielačku aj prijímače od jedného výrobcu.
5, Najlepšia vysielačka je tá, ktorá ti vyhovuje cenou a parametrami. Na dizajne moc nezáleží, pri lietaní pozeráš na heli :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 19:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Tak pokud se budem bavit o ceně přijímačů.tak je to bezdebat a jít do Spektrumu. Protože x malejch poletuch i letadel nabízí s integrovaným přijímačem a to si myslím je fajn. A hlavně se dá lítat na ty oranžově potvory. Futaba má taky kopije přijímačů,ale ty fak nestoji za nic. Vlastní zkušenost. Ale myslím .že dotyčný si nakonec vybere podle sebe.

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 20:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
HALÍŘ píše:
Tak pokud se budem bavit o ceně přijímačů.tak je to bezdebat a jít do Spektrumu. Protože x malejch poletuch i letadel nabízí s integrovaným přijímačem a to si myslím je fajn. A hlavně se dá lítat na ty oranžově potvory. Futaba má taky kopije přijímačů,ale ty fak nestoji za nic...

Hej, to, že má Spektrum poletuchy s inegrovanými prijímačmi môže byť plus.
Na druhú stranu - podľa mňa - nemá zmysel si kupovať vysielačku za hafo peňazí a potom lietať s nejakými klonmi prijímačov. Nevravím, že nefungujú, len ja radšej lietam s TX aj RX od jedného výrobcu.
A tiež: dať ako začiatočník hafo peňazí za vysielač ... nooo ... radšej kúpiť niečo, čo si v tejto chvíli môžem bez veľkého krvácania dovoliť a keď sa za pár rokov rozlietam a zorientujem v RC technike, potom si kúpim niečo lepšejšie.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 20:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Spekrum byl příklad ohledně přijímačů. Prostě to bude jen na tom pánovi co si vybere. Možností je x a každej má to své. :D Ale mám pocit , že dotyčný bude asi brát bazarovku.

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Arcicorsa píše:

Můžu se zeptat proč konkrétně?? Nastavení heli v rádiu (ať už FB nebo FBL) je otázka 5min v PC průvodci jestli narážíš na toto.. Klidně se vsadím že budu mít heli napípanou dřív v Open TX než Ty ve Futabě..

Pokud vezmu v potaz že na Open TX existuje tuna českých návodů a videí na trubce například od Rimra atp.. Dokonalá telemetrie, integrace Spirit Setings v Open TX (tzn. nastavuji FBL přímo z rádia) včetně telemetrie... Hmmm to pak nějak nechápu tvůj názor.. Futaba toto nemá a nikdy mít nebude..

Za mě pokud heli s FBL Spirit tak jedině OpenTX ať už Q7 nebo klasika Taranis.. A pokud se podívám na cenu tak není přece o čem..

Spolehlivost? 100% za těch pět let co ji mám nezklamala ani jednou.. Jediné co jsem na ni měnil jsou páky s potenciometry za páky s Hall snímači a to jen "pro ten pocit" původním nic nebylo..

Čím konkrétně je Futaba lepší?

EDIT: ještě dodám že i co se týče simulátoru nemůže Futaba konkurovat, Taranise připojím pomocí USB a už si létám na PC..

EDIT2: ještě třeba logování veškerých dat z letu na SD kartu pro případnou kontrolu v případě poruchy na stroji taky není k zahození.. Hlasový výstup atd.. A je toho mnohem více 8) ..


Už jsi jistě zkušený uživatel a co si koupíš je čistě Tvoje věc.
Ale radit začátečníkovi, který netuší co jeto programování rádia s otevřeným programem mi nepříjde jako dobrá rada. Jak nejlépe jsem mohl poradit, tak jsem poradil.

Rádio s otevřeným sw není vhodné pro úplného začátečníka. Tím to na toto téma končím.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Moonfang píše:
Pánové... Pánové... Možná i dámy... :) Nezapomínejte že jsem naprostý začátečník a nemám třeba ponětí co je "OpenTX".
Předem děkuji za vysvětlení :)



Operační systém - otevřenost systému na kterém jde nastavit téměř cokoliv v rámci programování a přiřazování funkcí. A to je to co je pro začátečníka naprosto nevhodné. Správných možností je jen pár a nebo dokonce jenom jedna. Ale možností jak nastavování pokazit, a díky tomu havarovat je daleko víc. A myslím opravdu víc.

Proto by bylo lepší na začátek volit něco, co už má nějaké šablony předdefinované napevno, a o čem se ví, že tyto 100% fungují. Na open TX si můžeš ty šablony třeba stáhnout .... bývají volně k dispozici různě po netu, ale je to výtvor někoho aniž bys věděl jakých znalostí a zkušeností dotyčný dosahoval a zda také při nastavování něco nepokazil. To je to co ti nikdo nezaručí, že si stáhneš něco co funguje. Ty to jako začátečník nemáš sílu to poznat. Dovolím si tvrdit, že ani já to nepoznám. Jo, jasně, dej mi to rádio měsíc do ruky a budu si s ním hrát a naučím se s ním. Ale už jenom proto, že vím jak má heli program cca vypadat. Ale i tak si dovolím tvrdit, že vytvořim nejednu slepou uličku a budu muset program mazat a vytvořit jej znovu. Pokud si na to troufáš, směle do toho. Ale moje zkušenost se začátečníky hovoří naprosto odlišně, než napsal kolega. On se na to dívá z pohledu zkušeného uživatele. Proto všem blábolům na netu není dobré věřit, spousta jich není pro začátečníky. Neboj, ono jde toho dost pokazit i na normálním rádiu se šablonou heli programu třeba jako je Futaba T8FG. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 8:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Jaký "speciální" heli program bude tazatel potřebovat, když bude létat s bezpádlem?
A pokud vím, tak ty frsky vysílače nemusí být jen s opentx, mají i klasický operační systém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
O žádném speciálním nevím. Jde jen o heliprogram. Napadají mne jen dvě možně varianty s kterými se dnes může setkat. Typ H1 "každá funkce má své servo" a mix desky cikliky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 14:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
OPR píše:
... Ale možností jak nastavování pokazit, a díky tomu havarovat je daleko víc. A myslím opravdu víc.
...
Neboj, ono jde toho dost pokazit i na normálním rádiu se šablonou heli programu třeba jako je Futaba T8FG. :)

Skúsim to zhrnúť: na lietanie s heli vlastne nie je vhodná vôbec žiadna vysielačka! :lol:
Mal si niekedy v ruke niečo s OpenTX? Lebo ak áno, tak by si vedel, že má preddefinované štandartné modely, čo je rovnako zložité, ako klasická šablónová vysielačka. Vážení, nerobte z OpenTX strašiaka :?
A že sa to bude musieť naučiť? Ale šak je začiatočník, nech si kúpi čokoľvek, tak či tak sa to bude musieť naučiť :wink:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: pát 22.12.2017 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
ddano007 píše:
Skúsim to zhrnúť: na lietanie s heli vlastne nie je vhodná vôbec žiadna vysielačka! :lol:
Mal si niekedy v ruke niečo s OpenTX? Lebo ak áno, tak by si vedel, že má preddefinované štandartné modely, čo je rovnako zložité, ako klasická šablónová vysielačka. Vážení, nerobte z OpenTX strašiaka :?
A že sa to bude musieť naučiť? Ale šak je začiatočník, nech si kúpi čokoľvek, tak či tak sa to bude musieť naučiť :wink:



Doporučuji mu Futabu T8FG taktéž z důvodu spolehlivosti systému.
Nerobím z OPEN TX strašáka, naopak mi to příjde jako obrovská výhoda pro určitou skupinu uživatelů.

Pouze se snažím začátečníkovi ulehčit začátek.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jameson, MaxKin a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz