Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Teď je na modelbazaru t8fg za 4500kč což je myslím velmi solidní cena.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Právě. Teď jsem na to koukal. Když jsi vzpomenu že pořizovací cena byla 12 000 Kč a že "lepší" a spolehlivější rádio neexistuje :lol: :lol: :lol: :lol: a dnes ji může mít za necelých 5 000 Kč není co řešit .....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
no řekl bych, že každý bude hájit svou značku :mrgreen: Já mám Spektrom DX7se a jediné co mi na ní vadí je, že namá výstup na simulátor. Ani nevím jak dlouho ji mám, ale minimálně 5 let a zatim v pohodě a bez problémů :mrgreen:

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 12:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
habasek píše:
JETI DS 14/16/24. Jednou ochutnáš a nebudeš litovat.


Tak s tímto bych byl velmi opatrný. JETI v helině někteří ochutnali a trpce litovali a to i opakovaně. Až dokud se JETI nezbavili. Jejich přijímače a statická elektřina generující se na helině k sobě nějak nesedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Tsisters píše:
no řekl bych, že každý bude hájit svou značku :mrgreen: Já mám Spektrom DX7se a jediné co mi na ní vadí je, že namá výstup na simulátor. Ani nevím jak dlouho ji mám, ale minimálně 5 let a zatim v pohodě a bez problémů :mrgreen:



Dx7 je jedna z mála, kterou bych byl ochotný tolerovat. viz to co jsem psal prve.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 13:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
zdzd píše:

Tak s tímto bych byl velmi opatrný. JETI v helině někteří ochutnali a trpce litovali a to i opakovaně. Až dokud se JETI nezbavili. Jejich přijímače a statická elektřina generující se na helině k sobě nějak nesedí.


Neznám ani jednoho, naopak xx spokojených helinářů.

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 13:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
habasek píše:
Neznám ani jednoho, naopak xx spokojených helinářů.


Že je neznáš zdaleka neznamená, že neexistují.

Každý svého štěstí strůjcem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 13:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Brandýs nad Labem/Klecany
zdzd píše:

Že je neznáš zdaleka neznamená, že neexistují.

Každý svého štěstí strůjcem...

No jestli se bavíme ještě o dobách, kdy Jeti dělali jen vysílačový moduly a starý přijímače (což bych řekl, že ano), tak ok :D
V USA i po Evropě s tím lítá spousta lidí a bez problémů (dost z nich znám osobně). Já sám lítám Jeti v helině 5 let (DS-16 a teď mám DS-24), bez jedinýho problému a to jsem dělal i takový zběsilosti, jako Logo 600 - hlavní přijímač R11, jedna R5 na led pásky a jedna R5 roztočená na rotorový hlavě, kvůli ovládání listů.

Úplně bych se nezacyklil v době, kdy byl Hirobo Sceadu aktuální helina.

Jinak k tématu Futaba ze seznamu úplně OK, případně něco od Graupnera - taky za slušný prachy.
Pokud si chce tazatel udělat radost, tak třeba nová Futaba T16 vypadá hezky, nebo Jeti DS-14... a nebo jestli to Jeťáci trošku hecnou, tak počkat na DS-12, stav snad bude vidět po Norimberku, i když ... :lol:

_________________
Jeti model
MS Composit
Bavarian Demon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
taky si ty radia osahej v obchodě jeti je strašna cihla..... ale jeto i jen zvyk... nejvic ergo je Graup.
za me Futabua radio ti deset let vydrží.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 14:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Znám také jednoho s JETI 16 třikrát spadl s helinou a vždy ujištění v servisu, že tedˇje vše v pořádku. Tedˇřeší s prodejcem co s tím,cuká se. Nikdo není dokonalý.A naopak JETI 14 bez problémů. Výš nemám zprávy.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 14:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
beka píše:
Znám také jednoho s JETI 16 třikrát spadl s helinou a vždy ujištění v servisu, že tedˇje vše v pořádku. Tedˇřeší s prodejcem co s tím,cuká se. Nikdo není dokonalý.A naopak JETI 14 bez problémů. Výš nemám zprávy.


Zádrhel JETI byl se špatně ošetřenými anténními vstupy RX proti statické elektřině. Při výboji na anténku vyhořely vstupní obvody. Na blízko to fungovalo, dále už ne. Pak začali na vstupy dávat bužírky, což možná trochu pomohlo, ale základní problém v hardware zůstal. Možná už nějak překopali i vnitřek RX, ale o tom už nic nevím.

Nemyslíš to padání na jeden odpojený vysílací díl v TX? To se jim taky moc nepovedlo. Inzerují dva vysílací moduly pro zvýšení spolehlivosti, kdy při výpadku jednoho ten druhý zaskočí. V praxi to ale dopadlo tak, že při selhání jednoho se sesype celý vysílač. Takže místo zdvojnásobení spolehlivosti se zdvojnásobila možnost poruchy a spolehlivost tudíž šla na polovinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 15:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2017
Příspěvky: 4
Hodlám létat na T-Rex 500 bezpádlo a před tím samozřejmě simulátor. Ta Fatuba T8FG mě taky láká a je i za rozumné peníze... Tak uvidíme jaké tu padnou další názory, ale pak se stejně budu muset rozhodnout sám. Do budoucna neplánují nic jiného než vrtulník. možná jeste nějakou kvadrokoperu ale to se uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 15:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2017
Příspěvky: 4
Ano, všiml jsi si správně. Rádia v ceně 5-7k by pro mě byla ideální :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 15:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
OPR píše:
Pokud to půjde, na začátek se určitě vyhni open TX rádiím ( s otevřenou architekturou sw)


Můžu se zeptat proč konkrétně?? Nastavení heli v rádiu (ať už FB nebo FBL) je otázka 5min v PC průvodci jestli narážíš na toto.. Klidně se vsadím že budu mít heli napípanou dřív v Open TX než Ty ve Futabě..

Pokud vezmu v potaz že na Open TX existuje tuna českých návodů a videí na trubce například od Rimra atp.. Dokonalá telemetrie, integrace Spirit Setings v Open TX (tzn. nastavuji FBL přímo z rádia) včetně telemetrie... Hmmm to pak nějak nechápu tvůj názor.. Futaba toto nemá a nikdy mít nebude..

Za mě pokud heli s FBL Spirit tak jedině OpenTX ať už Q7 nebo klasika Taranis.. A pokud se podívám na cenu tak není přece o čem..

Spolehlivost? 100% za těch pět let co ji mám nezklamala ani jednou.. Jediné co jsem na ni měnil jsou páky s potenciometry za páky s Hall snímači a to jen "pro ten pocit" původním nic nebylo..

Čím konkrétně je Futaba lepší?

EDIT: ještě dodám že i co se týče simulátoru nemůže Futaba konkurovat, Taranise připojím pomocí USB a už si létám na PC..

EDIT2: ještě třeba logování veškerých dat z letu na SD kartu pro případnou kontrolu v případě poruchy na stroji taky není k zahození.. Hlasový výstup atd.. A je toho mnohem více 8) ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 18:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
No, myslim si, že v současnosti na heli nemá žádnou cenovou konkurenci MZ-12PRO. Bezpádlový přijímač je přímo v základní sadě. Pokud se použije Graupner regulátor, tak je kompletní telemetrie včetně hlasového výstupu a nastavování všeho z vysílače.
Plnou integraci s Graupnerem má Spirit a IKON2 včetně nastavování z vysílače. Se Spiritem používám regulátory Hobbywing a mám kompletní telemetrii i z reglu. S bezpádlem Graupner používám regulátory Graupner. Mám plnou telemetrii a nastavování všeho z vysílače. Samozřejmě včetně hlasového výstupu. :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz