Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 9:15

Zdravím, zakoupil jsem starší vysílač Graupner mc22s, na kterém byli ještě původní ochranné fólie, ale s velkým množstvím bublin. Po sejmutí fólie jsem se snažil odstranit zbytky lepidla folie čističem skel a nepředpokladam, že by tam již škrábance byli, takže jsem to musel udělat při čištění.škrabance jsou opravdu vidět dost, takže se ptám, nemá někdo zkušenost jak to zakrýt? Třeba fólií na mobilní telefony a pod.Děkuji za rady.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 9:22

Pasta na škrábance Xerapol:
https://autokosmetika.heureka.cz/xerapo ... ryh-50-g/#
Potřeboval jsem odstranit škrábance na štítu moto přilby, tohle jediné funguje. A že jsem jich vyzkoušel...
Používá se na světlomety aut, přilby, štíty, lak, ...
Brousí a leští přímo zázračně. Ta moje helma spadla hledím na hrubý beton, a vyleštil jsem to že není nic poznat.
Ale bacha: opravdu to brousí (do leskla, ale materiál fakt mizí). Takže u LCD displeje bych byl na vážkách, jestli to brousit. Pokud je na LCD nějaká krycí vrstva, tak bez problémů. Ale mohla by být nahoře i nějaká důležitá vrstva (polarizační, antireflexní apod., o tu bys tím leštěním přišel.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 12:06

Využiji tématu. Mám na nabiječce Equilibrium V2 mini taky poškrábané sklíčko, ale jen krycí, né přímo displej. Šlo by to prosím taky vyleštit pastou na přední světla aut a motorek? Rýhy jsou dost hluboké.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 12:10

stačí Tempo na staré laky co mají všude

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 12:19

Opravdu je na mc22 (mám verzi hott, ale jinak je to stejný) rovnou diplej? To se mi nezdá, podle mě je to slabé plexi a teprve pod tím je namontovaný displej. Pak pokud by se vyleštění nepovedlo, tak vidím řešení v náhradě jen toho plexi, ustřihl bych na to nějakou tu fólii vivak na vakuování atd.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 12:20

>Skybreaker: Tempo jsem zkoušel, Turtle-Wax taky, spoustu past na broušení laků, leštidel, atd, ale ten Xerapol svými výsledky vyčnívá daleko nade všemi. Kdo vyzkouší, jinak už nechce. Od té doby ho používám na všechno, v modelářství, na autě, motorce, doma..
P.S. nejsem dealer Xerapolu, jen předávám osobní zkušenost. :)

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 12:28

Používáš ten xerapol i na leštění rýh na křídle kompozitů? já si před několika lety koupil na doporučení ten turtle wax (škrábance jaksi vznikly mým působením už během osazování a předělávek), ale dodnes jsem ten model neuvedl do provozu, tak ani nevím jestli ta pasta bude fungovat, jestli na tom místě nebudou světlejší fleky jak to vybrousí barvu.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 12:36

- Martin Z
Je pravděpodobné, že jsem to uvedl špatně a skutečně je tam nějaké ochranné sklo.O výměnu bych se sám určitě nepokoušel. Rád bych tam ale po vyhlazení a odstranění rýh něco nalepil.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 12:40

Asi tam mám nalepenou takovou tu krycí fólii na mobily, ustřihl jsem na míru a přihladil na displej. Jen mám dojem, že čitelnost displeje pod fólií lehce poklesla, přidal jsem si tedy aspoň na kontrastu displeje.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 13:05

martin z píše:Používáš ten xerapol i na leštění rýh na křídle kompozitů? já si před několika lety koupil na doporučení ten turtle wax (škrábance jaksi vznikly mým působením už během osazování a předělávek), ale dodnes jsem ten model neuvedl do provozu, tak ani nevím jestli ta pasta bude fungovat, jestli na tom místě nebudou světlejší fleky jak to vybrousí barvu.

Ano, jeden kompozit jsem tím úspěšně leštil, určitě ale záleží jak tlustý je gelcoat na povrchu a jak hluboké rýhy chceš odstranit. Podle mě by se fleky neměly nadělat. Bude-li ale gelcoat hodně tenoučký, tak věřím že by se to mohlo probrousit.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 18:19

Objednávám tedy Xerapol a uvidím. Děkuji.:)

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 20:33

Uvidíš že budeš spokojený. Od té doby co jsem ho objevil (na radu v jiném fóru - motorkářském) už jsem koupil celkem tři. Hlavně pozor na případné nečistoty na hadříku, kterým budeš leštit. Jestli to okénko displeje má nějaký rámeček, tak kolem něj to bude trochu problematické, ale při troše šikovnosti se to dá.

:D Leštil jsem s tím i obtazovku televize, když jsem do ní vletěl s vrtulníkem při domácích pokusech. Šlicna jako prase na LCD. No a zaleštilo se to, že do dneška nikdo nic nepoznal :lol: Akorát v tom místě je LCD trochu lesklejší než okolo, kde je to matnější.

Re: Poškrábaný displej vysílače

ned 01.10.2017 21:09

https://www.autio.cz/31572-odstranovac- ... a-50g.html

Snad je to ono, mělo by to být stejné, jen jiný obal a název. Díky!:)

Re: Poškrábaný displej vysílače

úte 03.10.2017 17:48

skybreaker píše:stačí Tempo na staré laky co mají všude


Ale vždyť to obsahuje tzv. abraziva které to plexi poškrábou ještě více ne?

Re: Poškrábaný displej vysílače

úte 03.10.2017 21:03

V letectvi se pouzival a snad i pouziva na lesteni plexiskel-napr. Vivak lestici roztok-pasta v podle "vune" petrolej, takovy sedy, sedohnedy po case sediment, ale nestarlo to, mam jeste zbytek ve slenene nadobce od kečupu,muselo se to protrepat a rozmichat, nanest na hadricku a lestit. Mozna by slo poptat v aeroklubech....
Odeslat odpověď