Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2017 21:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
Pořídil jsem si ardupilota 2,5. Chci ho použít na zavážecí lodke,dva motory bez kormidla.jde mi jen o to,aby se lodka s věčší dálky sama vrátila na vychozí pozici,nic víc zatím nepotřebuji/Už jsem to tu na foru řešil,byl mi doporučen koupit prave ten ardupilot/....
Snažím se už druhý den pochopit,jak to vlastně funguje,jak to nastavit,rozchodit.No nic moc.Zkalibroval jsem vysilacku,compas.Nechápu moc tomu systému,jak to vlastne má fungovat.Mám 4 kanálovou vysílačku,zapojeno do pilota na první 4 piny prijímač na vstupu a na první 3 piny na výstupu regly a servo.Moje predstava je taková,že chci používat první tři kanály manuálne a na čtvrtým budu mít výchozí pozici.Zatím jsem pochopil-nevím jestli správně,že když nastavím v letových režimech první tři na manual a ten čtvrtý na auto,mělo by to fungovat.Ale nefunguje,motory se netočí když hýbu pakama na vysilačce.Bud to mám špatně zapojené,nebo jsem to nepochopil.Nevím si už rady.Za reakce děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 11:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2007
Příspěvky: 462
Takze. Predpokladam teda ze mas zapojene aj GPS.
Neviem uplne z tvojho textu co vsetko si uz nastavoval takze skusim postupne.
1. Upload firmware na ardurover
2. Po pripojeni v tabe "initial setup" si spust "setup wizard (alebo nejako tak sa to vola)" kde si nastavis vsetko zakladne na to aby to nejako slo.
3. V config parameters (pravdepodobne kategoria standard) si aktivuj moznost "skid steering", nakolko netocis servom, ale "preklzom motorov".
4. Co sa tyka rezimov, tak tie sa nastavuju na tusim 5tom kanale elektroniky, cize kanal z vysielacky (primaca), ktory mas naparovany na nejaky prepinac (prinajhorsom posluzi aj potenciometer) vysielacke. zapoj do input 5. a potom v rezimoch si nastav na jednu jeho polohu manual a na druhu polohu RTL (return to launch).
Ale cely tento postup predpoklada ze nejake vedomosti o tom mas...tak najlepsie je googlit, hladat na youtube nastavenia tychto dosiek. Najlepsie by bolo keby si mal po ruke niekoho, kto to uz robil. Takto som ti to povedal velmi v skratke, je to obsirnejsie ak sa v tom nevyznas


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 12:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
Ackroyd píše:
Takze. Predpokladam teda ze mas zapojene aj GPS.
Neviem uplne z tvojho textu co vsetko si uz nastavoval takze skusim postupne.
1. Upload firmware na ardurover
2. Po pripojeni v tabe "initial setup" si spust "setup wizard (alebo nejako tak sa to vola)" kde si nastavis vsetko zakladne na to aby to nejako slo.
3. V config parameters (pravdepodobne kategoria standard) si aktivuj moznost "skid steering", nakolko netocis servom, ale "preklzom motorov".
4. Co sa tyka rezimov, tak tie sa nastavuju na tusim 5tom kanale elektroniky, cize kanal z vysielacky (primaca), ktory mas naparovany na nejaky prepinac (prinajhorsom posluzi aj potenciometer) vysielacke. zapoj do input 5. a potom v rezimoch si nastav na jednu jeho polohu manual a na druhu polohu RTL (return to launch).
Ale cely tento postup predpoklada ze nejake vedomosti o tom mas...tak najlepsie je googlit, hladat na youtube nastavenia tychto dosiek. Najlepsie by bolo keby si mal po ruke niekoho, kto to uz robil. Takto som ti to povedal velmi v skratke, je to obsirnejsie ak sa v tom nevyznas

Firmware jsem stahnul.Googlim,googlim a googlim.Na ardupilote je vstupu a vystupu 8. Taky me napadlo,ze ne vsechny jsou na nastavovani rezimu,ale proc je to zrovna 5 kanal?V nastaveni fly mode je ich ale jenom 6,proc?A ten sesty nejde menit,je nastaveny na manual.Na to bych nikdy sam neprisel.Dnes to uz nebudu zkouset,cestuj u na slovensko,vratim se za tyden a pustim se znova do toho.Je jeste pro jistotu ...Zapojim tedy na vstupni piny 1,2,3 kanaly,kteryma ovladam motory + jedno servo na vyklapani krmeni.Na kanal 1,2 nastavim rezim steering,na 3 kanal manual a na 5 pin dam 4 pin z prijimace.Ano?
No vedomosti mam jen takove,jake jsem za dva dni stihnul.Jeste mi nejde do hlavy,jak na tom 5 pinu nastavim na jednu polohu manual a na druhu RTL.Moynost nastavit na jeden kanal dve moznosti jsem nikde nenasel.Kde to tedy je? A dik moc za vysvetleni zkratky RTL,to je dalsi vec z ktery jsem byl vul,jsou tam vsude zkratky a nevim co znamenaji,pak se na to tezko prichazi.Takze RTL je navrat domu,co dalsi zkratky,treba guided,initialising,steering,hold,auto? Jinak odkud jsi ze slovenska?Ja jedu do Piestan,ze bych to vzal....
P>s. Co znamena hlaska Fail safe trigger 0x1?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 12:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
na kazdem kanale musijit nastavit aspon dve polohy jinak by asi neslo nic ovladat u proporcionalni soupravi je tech poloh mnoho na prepinani dvou rezimu ale staci dve prepinac nahoru a prepinac dolu sirka pulzu cca 1 ms a cca 2 ms napriklad


Naposledy upravil vitahavlicek dne sob 01.07.2017 12:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 12:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
No to jo,ale v programu APM je ve flight modes celkem 6 letovych rezimu a na kazdom jde nastavit jen jedna moznost.Kde a jak se tedy nastavujou dve moznosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 12:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
vy chcete s tou lodkou letat :?:
nastavite jen dva rezimy nevim tedy kolik ma ten ardurover jeden bude manual 1 ms a druhy rtl 2 ms


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 12:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
vitahavlicek píše:
vy chcete s tou lodkou letat :?:
nastavite jen dva rezimy nevim tedy kolik ma ten ardurover jeden bude manual 1 ms a druhy rtl 2 ms

Ne ,litat nechci,ale i kdzy jsem stahnul rover,tak se stejne v nastaveni pise fly modes,proto pisu to,co je tam v nastaveni napsane.
Ja bzch ty dva rezimy uz konecne rad nastavil,ale porad nevim,kde? Znova pisi,ze ve fly modes je sest nastaveni a u kazdeho jde nastavit jen jedna moznost,treba manual,nebo treba RTL.Jen jedna,ne dve.
nebo to mam chapat tak,ze tyto nastaveni ve fly modes jsou nastaveni jen pro ten 5 pin?To bz davalo logiku,ale kde se pak nastavi rezim pro prvni tri kanaly,kteryma ovladam motory a servo? Potrebuji pochopit podstatu,navod nikde neni,alespon ne v cestine a tech nastaveni je tam tolik,ze se v tom neda zacatecnikovi orientovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 12:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
pokud so tam dve volby manual a rtl tak jdou nastavit jen dva rezimy manual a rtl prepinanirezimu se ridi jen kanalem cislo pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 12:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
Stale se nechapeme.Ve flz modes je 6 flight mode.1,2,3,4,5,6
U kaydeho muzu nastavit jen jednu moznost,na vyber je RTL,manual,steering,hold a dalsi asi 4 uz nevim jake.
U kazdeho flight mode je napsany rozsah,treba u 1 je 0/1230,u 2 je 1231/1360 atd.
Jestli jsem to uz ted konecne pochopil,tak tyto fly mode jsou nastaveni jen pro 5 pin,je to tak nebo ne?To uy by mi davalo konecne logiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 13:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
pokud jso tam ty rosahy napevno tak si musite vybrat ty dva ktere mate nastavene ve vysilacce na prepinaci vetsinou by to meli byt ty krajni napr nula az 1,2 ms a 1,8 ms az nekonecno zkratka nejnizsi a nejvyssi bavime se ted jen o patem kanalu kde se prepinaji rezimy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 13:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
Takze to nastaveni ve fly modes je nastaveni jen pro 5 kanal,ano?Teda ten,kterym budu ovladat navrat domu,jdi na souradnice atd.ano?Pokud je to tak,tak jsem to uz konecne pochopil a muzu se v tom dal hrabat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ardupilot nastavení
PříspěvekNapsal: ned 02.07.2017 20:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.6.2014
Příspěvky: 110
1. Nevim,ale nejdou mi roztocit motory.Jen pokud apm nema satelity,hned jak je chytne tak je vysilacka mrtva.Je potreba je nejak odarmovat,jak jsem se docetl.Stahnuty plyn a paka doprava,ale nefunguje to.

2.Ten kanal,kterym ovladam pilota se opravdu dava na 5 pin?Proc prave na paty?je ich tam 8....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz