Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To chování uvnitř budovy je nevyspytatelné a vůbec o ničem nevypovídá, protože vzniká spousta odrazů. Věrohodnější jsou zkoušky na volném prostranství. To kolísání signálu za letu je u GR-12 s jednou anténou tak docela běžné, protože se na okamžik může dostávat do naprosto nevhodné polohy vůdči vysílači, a taky se může stávat že v určité poloze může být stíněná kovovými táhly, kabely, nebo i akumulátorem, a podobně. Nikdy se mi ale nestalo, že by došlo ke ztrátě ovladatelnosti. Ty občasné hlášky jsou ale nepříjemné, a proto vozím i ve větroni GR-16, který už má dvě antény a nikdy jsem žádnou hlášku nezaznamenal. Až ověříš spolehlivost, tak bych se vůbec nebál to varování vypnout.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 9:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 40
Příloha:
Filip-1.jpg
Filip-1.jpg
[ 44.29 KiB | Zobrazeno 602 krát ]

Tak včera už to zase letělo. Nejprve jsem zkusil dosah na zemi se sníženým výkonem vysílače - byl asi 50m, pak jsem se odvážil ho poslat do vzduchu a všechno fungovalo bez problémů. Doufám, že to vydrží. Děkuji všem zúčastněným za rady a projevený zájem o můj problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Tak v Mefistu mam GR-12L, odletano asi 800 startu a bez jedineho problemu se ztratou rizeni, nejdale jsem byl (podle GPS) 1400m sikme vzdalenosti, dal uz proste nevidim. Antenu mam v plastove trubicce sikmo nahoru v trupu, podelne v ose letadla.

Jak jsem jiz psal vyse, Tvuj problem nevypada na problem radiovou cestou jako takovou, ale bud na vypadek napajeni (konektor, spoj), nebo se mohl i zblaznit prijimac. Je to prece jen "levna" spotrebni elektronika ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz