Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spektrum DX6i kontrola dosahu.
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2017 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ahoj všem
Mám už asi 11 let vysílač Spektrum DX6i s modulací DSM2. To by nebylo nic zvláštního nicméně nastala věc, která mě poněkud znervozňuje.Mám teď tři nově osazená letadla. EPP "hotliner" Blaze, v něm je přijímač AR500. Optima V v něm je přijímač AR6200 se satelitem a Pirát v něm je Orange 6200 (nebo tak nějk nevím přesně typ). Všechny přijímče už létaly v jiných modelech. Minulý rok jsem po úraze nelétal já a tak veškerá elektronika ležela ladem. Ale teď k jádru věci.Šel jsem se rozlétat s tím EPP strojem (přijímač AR500), baterie nabité jak v letadle, tak ve vysílači. Letadlo jsem hodil a vše fungovalo. Poletoval jsem tak do vzdálenosti 300m plus mínus.Po té mi paranoidně došlo, že jsem nevyzkoušel dosah signálu, pro jistotu. Přistál jsem. Letadlo položil na zem a spustil tzv range check, kdy je signál z rádia omezen.Odcházel jsem od letadla a tak na cca 15-20 metrů už jsem neměl ovládání pod kontrolou,respektivě to nějak nereagovalo. (dosah by se měl měřit na cca 30 metrů). Upozorňuji, že ve vzduchu to kolem těch 300m fungovalo normálně.No nic zkrámoval jsem to a jel domu doosadit další dvě zbývající letadla.No vzhledem k tomu, že venku chčije, rozhodl jsme se že range check vyzkouším doma.Letadlo jsem nechal v obýváku a šel do kuchyně (mám rohový byt, ujitá trasa cca 12 metrů).Dveře nemám, takže vrčení serv bych slyšel... V kuchyni jsem už se zapnutým range checkem neměl nad letadlem kontrolu. (Ani nad jedním ze dvou,přijímače AR6200 a 6ti kanál orange) S vypnutým range check jsem letadlo normálně z kuchyně slyšel a měl pod kontrolou.Nějaký nápad, čím to může být, přeci jen to ve mě vzbuzuje přinejmenším obavu, zda mi to někdy nevyletí ze signálu a někoho to nepřizabije.
Předem díky za nápady...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX6i kontrola dosahu.
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2017 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Paolo-K píše:
Všechny přijímče už létaly v jiných modelech.

A v jakých? Nějaké menší poletuchy kolem hlavy nebo něco na "dálku"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX6i kontrola dosahu.
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2017 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
To testování doma přes zeď nebude mít asi žádnou vypovídající hodnotu.I při zkráceném testovacím dosahu se předpokládá přímá viditelnost bez překážek mezi vysilačem a přijímačem.Pokud ležel venku model na zemi také to není ideální.Kdyby ho např. nekdo držel v ruce metr nad zemí a přesto by byl nějaký problém s dosahem,pak bych teprv něco řešil.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX6i kontrola dosahu.
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2017 21:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2015
Příspěvky: 51
Blog: Zobrazit blog (3)
Najspoľahlivejší, ale najprácnejší spôsob zistenia dosahu súpravy je odkrokovanie vzdialenosti na ktorú reaguje model na súpravu na zemi s pomocníkom s dvíhaním paže pomocníka s modelom pokiaľ model reaguje. Skutočný dosah vo vzduchu bude o niečo väčší. Všetky ostatné spôsoby neposkytujú spoľahlivé informácie.
VLAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX6i kontrola dosahu.
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
A nemířil jsi si na model anténou? V tom směru je vyzařovací charakteristika nejslabší...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX6i kontrola dosahu.
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 14:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
mikymik píše:
A nemířil jsi si na model anténou? V tom směru je vyzařovací charakteristika nejslabší...

Nene, nemiril, antenu mam normalne ohnutou do pravyho uhle nalezato. Nicmene ja zkusim zmermomocnit nakou dobrou dusi a normalne to u vsech tech letadelek odkrokujem zatimco to bude drzet nekdo v ruce. Akorat ze vseho sundam vrtule,aby mu to neurvalo ruce. Diky vsem za namety

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX6i kontrola dosahu.
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2017 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Podobnou věc jsem řešil se svou JR DSX11.
S dosahem jsem nikdy neměl problém (no, jednou si myslím že jo, ale úplně stejně mi to mohlo spadnout na ruce - ostrá zatáčka, pomalý let, nízko nad zemí), ale range test je taktéž nějaký divný, resp. divně to reagovalo taktéž už od nějakých 10-12 metrů. Při špatné konstalaci antén vysílače vs přijímače to bylo i míň.

Ale zkusil jsem dosah jinak. Rádio jsem dal na střechu auta a šel jsem s modelem pryč a sledoval, kdy zhasne kontrolní LEDka na přijímači. Došel jsem až na konec pole, tam začíná vesnice a stromy, cca 600 metrů. Tam už to nebylo spolehlivé. Kolegy co byli u auta jsem sice viděl, ale byli tak mrňaví, že by nebylo rozpoznatelné, zda něčím mávají či nikoliv.
Svoje letadlo bych na tuhle vzdálenost neviděl už ani náhodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX6i kontrola dosahu.
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2017 10:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Nevím jak DX6i a novější přijímače, ale také jsem se svou DX7SE testoval dosah kopie AR6100 tak, že jsem položil vysílač na balkón s vyosenou pákou, popadl jsem přijímač s jedním servem a šel dokud se servo samo nevrátilo do střední polohy. No a potom už jen chtělo si podle mapy zkontrolovat vzdálenost. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz