Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hitec, Nastavení učitel žák
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2017 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Mám vysílač Optic 6 a syn Optic 6 sport. Propojení učitel-žák funguje pěkně. Ale zajímalo by mě, jestli někdo nevíte o možnosti, jak nastavovat model jen na jednom z vysílačů. Mám namysli revers serv, velikosti výchylek, mixy.... ale třeba i trimy. Teď máme s přijímačem spárovaný učitelský vysílač (Optic 6) a vždycky na zemi se snažím všechna nastavení přenést do synova vysílače (Optic 6 sport). Je to celkem otrava a velký prostor pro chyby. A za letu už vůbec nic nevyřešíme.

Lze to dělat snadněji? Má být přijímač párován s žakovským vysílačem?

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec, Nastavení učitel žák
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2017 3:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
semo píše:
... nevíte o možnosti, jak nastavovat model jen na jednom z vysílačů....

To na 99,9% nejde. Přepínač učitel-žák přepne PPM z kodéru jednoho vysílače nebo z druhého a pošle to do Vf modulu který to vyšle.
Pořiď Graupner Hott, tam se mezi srovnatelnými modely vysílačů dá přenášet soubor nastavení modelu přes mikro SD kartu, propojení učitel-žák je bezdrátové a dá se nastavit které funkce se žákovi předají a které ne.
To ale není rada, jen naznačení možností... :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec, Nastavení učitel žák
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2017 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Hmm, tak to asi prostě otrocky nastavím a pak požádám syna, aby se v dostatečné výšce chvíli chopil učitelského vysílače, abych zkusil, jak mu to vlasně lítá. On si to sám nevytrimuje, v 6ti letech.
Grapuner Hott, vypadá dobře, ale že by se mi chtělo kupovat dvě nový vysílačky a několik přijímačů, to přímo ne :-).

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec, Nastavení učitel žák
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 13:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2010
Příspěvky: 42
Bydliště: Plzeň
Já sice nevím, jak to má v programové výbavě Hitec Optic 6, ale moje Futaba FF7 to má následovně:

Při vybírání, které kanály bude moci žák ovládat, mám v učitelském vysílači 3 možnosti výběru:
1.) - (pomlčka) - To znamená, že tento kanál žák neovládá, zůstává dál v moci učitele, i když je řízení předáno žákovi.
2.) F - Znamená, že mixy a jiná nastavení se berou z učitelova vysílače a řídící signál od žáka
dává pouze informaci o výchylce řídící páky. U žáka nemám nastavené žádné mixy,
jen zkontroluji, zda nemá kanál reverzovaný, případně mu na jeho vysílači nastavím menší výchylky.
3.) N - Znamená, že mixy a jiná nastavení se berou z žákova vysílače a tudíž je musí mít nastavené identicky s učitelem.
(nebo jen s menšími výchylkami)

Připadá mi to takto naprosto rozumné a logické. Očekával bych, že to tak bude i u jiných vysílačů, které mají možnost připojení žáka.
Netvrdím však, že to tak skutečně mají. :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz