Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 19:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Od kud jsi?


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Len pridám poznámku, že vysielač striktne rozlišuje čo je ovládač ľavá-pravá strana a čo je hore-dole.
A tie čo sú hore-dole, dáva pri mixoch pri každom druhom použití toho mixu reverzne (ráta sa s párovými servami montovanými zrkadlovo, takže to je správne - 2x krídelkové servo chodí zhodne akoby bolo na "Y" kábli, ale 2x servo výškovky či klapiek každé servo opačne).
Efekt je len ten že nedokážeš dať na ľavé krídlo servá 1, 2 a na pravé 3,4 - musíš ľavé 1,3 a pravé 2 4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 20:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Tak tim si nejsem u Eva jisty, vzhledem k volnemu prirazeni kanalu/serv.


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Tim píše:
Od kud jsi?

Sent from my iPhone and I will remove the signature

Jindřichův Hradec. Teď jsem ještě byl něco odzkoušet a opět problém. Mám první let. režim - vše v nule. Druhý jsem chtěl zakřivení odtokovky (všechna 4 serva) a poslední let. režim vztlaky dolů a křidýlka nahoru. To by také chodilo. Jakmile to takhle ale nastavím. tak na druhý letový režim se mi prostřední serva opravdu sklopí o cca 2mm dolů, ale křidýlka o 2mm nahoru. Nic tam namixováno není a nemůžu na to přijít. Zruším zakřivení profilu a drží vše v nule. Koukal jsem na kalibraci středů serv, to je dobře , trimy všechny v nule a mix tam žádnej nemám a přesto se to pohne. Tak zítra bude pokračování, ale tohle asi nedám.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ešte ma napadá, čo používaš na to zakrivenie - Spoiler alebo Flap (control), či by nemalo byť v režinoch 2 a 3 použité v každom iné.. a prípadne alebo jedno by malo asi byť reverzované ale teda len v jednom z mixov ?
Nemohol by si odfotiť obrazovky tých mixov čo priradzuješ k servám?
Niečo takéto:
http://www.flyquiet.co.uk/index.php?topic=4592.0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 4:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Kalibraci to neni. Pouzivas na vsechny ctyri kridelka stejny mix?


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 8:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
coro píše:
Ešte ma napadá, čo používaš na to zakrivenie - Spoiler alebo Flap (control), či by nemalo byť v režinoch 2 a 3 použité v každom iné.. a prípadne alebo jedno by malo asi byť reverzované ale teda len v jednom z mixov ?
Nemohol by si odfotiť obrazovky tých mixov čo priradzuješ k servám?
Niečo takéto:
http://www.flyquiet.co.uk/index.php?topic=4592.0

Koukám jak vložit obrázek.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Snad se to podařilo


Přílohy:
IMG_20170429_091926.jpg
IMG_20170429_091926.jpg
[ 83.38 KiB | Zobrazeno 1713 krát ]

IMG_20170429_092039.jpg
IMG_20170429_092039.jpg
[ 70.74 KiB | Zobrazeno 1713 krát ]

IMG_20170429_091940.jpg
IMG_20170429_091940.jpg
[ 85.2 KiB | Zobrazeno 1713 krát ]


_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 9:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2010
Příspěvky: 202
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Napisu vecer, jsem na letisti. Diky


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Robert Jícha
Jeti Duplex DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
A keby sa nastavila v 2. režime nie pre Flap, ale pre Spoiler, tak ako je v 3. pre Flap, nejaká fixed hodnota, (a nenastavila sa pre režim 3 v ktorom máš fixed Flap), a samozrejme navyše by sa museli dať aj nejaké percentá v oboch mixoch k tomu Spoiler, nešli by naň súhlasne všetky 4 servá?

Pôvodne som chcel radiť aby si v mixe FLAP+ (alebo v tom druhom ak chodia opačne krídelká a nie klapky?) zdvojil riadok Flap a pridal k nemu podmienku že "L" prepínač je pre jednu kópiu v nejakej polohe toho "L" (toho prepínača čo prepína režimy), a pre druhú v inej - a raz by tam bolo -99 namiesto +99 (alebo výrazne menej ak to je zakrivenie..), ale to je "okľuka" ktorú možno vôbec netreba robiť a stačilo by použiť hodnotu Spoiler..

Inak, zdá sa mi že sa to nejak opačne prejavuje, nemáš prehodené poradie klapiek?
Keď ich prehodíš mal by si správne režim 2 a boli to viac Klapky (t.j. zakrivenie všetko súhlasným smerom), a bolo by treba dorobiť 3. režim cez Spoiler - a ten názov Spoiler mi je bližšie k Butterfly.. No neviem, tu som možno úplne mimo.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
Jara11 píše:
Jindřichův Hradec. Teď jsem ještě byl něco odzkoušet a opět problém. Mám první let. režim - vše v nule. Druhý jsem chtěl zakřivení odtokovky (všechna 4 serva) a poslední let. režim vztlaky dolů a křidýlka nahoru. To by také chodilo. Jakmile to takhle ale nastavím. tak na druhý letový režim se mi prostřední serva opravdu sklopí o cca 2mm dolů, ale křidýlka o 2mm nahoru. Nic tam namixováno není a nemůžu na to přijít. Zruším zakřivení profilu a drží vše v nule. Koukal jsem na kalibraci středů serv, to je dobře , trimy všechny v nule a mix tam žádnej nemám a přesto se to pohne. Tak zítra bude pokračování, ale tohle asi nedám.

Je to tím, že más v mixu Aileron nastavenou hodnotu u klapek.
Následně když jsi nastavil nějakou fixní hodnotu v letovém režimu 2, tak se ti hýbou i serva od křidélek konkrétně 10% z 97
Odtokovku (fixní hodnoty) nenastavuj v Flap ale v Spoiler.

_________________
MPX Royal SX 2,4Ghz...F3J Enjoy3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 10:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Omlouvám se , že nereaguji. Teď jsem se vrátil dom a neměl čas moc pracovat. Dneska jsem znovu pípal (měl jsem Tx sebou),tak to co píšeš vyzkouším časem, protože jsem nemohl zazálohovat a vše jsem dokonale rozdrbal. Ale mám dotaz. Jednak Definování mixů jsem si nastvil tak jak je to uvedeno v návodu-měl jsem tam sem tam něco jinak. Rád bych se chytil toho nastavení v návodu a ověřit si fungování. Pouze nechci režimy na táháč , ale na přepínač L. Ale ktomu dotazu. Dám jednotlivé obrázky z návodu a nedává mi to logiku, nebo je něco jinak.
V návodu je uvedeno:

Jednak nemám na displeji tu malou dvojku na dtuhé pozici, to asi nebude vadit, ale na 12.8.1 nastavím něco, na 12.8.2 už je ve FLAP+ něco jiného (název Mixu je bez č.5 - asi chyba tisku) , a na 12.8.3 se staví hodnota Aileron. Neboli na prvním obrázku mám Flap OFF 100%, na druhém už je to 20 a 20%. Proč to takhle je, nebo to č.2, že mi tam chybí, není v tom nějaký problém?

Ptám se asi úplně blbě. Připadá mi , že to nemá vůbec logiku. Ještě poslední dotaz, nastavil byc do Tx komplet definování mixů stejně jako v návodu a budu zkoušet docílitto, co návod popisuje. Snažím se v tom najít nějaké závislosti, ale bohužel. Ero nějak nastavím, ale ....


Přílohy:
IMG_20170430_113743.jpg
IMG_20170430_113743.jpg
[ 61.64 KiB | Zobrazeno 1640 krát ]

IMG_20170430_113755.jpg
IMG_20170430_113755.jpg
[ 78.28 KiB | Zobrazeno 1640 krát ]

IMG_20170430_113808.jpg
IMG_20170430_113808.jpg
[ 76.64 KiB | Zobrazeno 1640 krát ]


_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
coro píše:
A keby sa nastavila v 2. režime nie pre Flap, ale pre Spoiler, tak ako je v 3. pre Flap, nejaká fixed hodnota, (a nenastavila sa pre režim 3 v ktorom máš fixed Flap), a samozrejme navyše by sa museli dať aj nejaké percentá v oboch mixoch k tomu Spoiler, nešli by naň súhlasne všetky 4 servá?

Pôvodne som chcel radiť aby si v mixe FLAP+ (alebo v tom druhom ak chodia opačne krídelká a nie klapky?) zdvojil riadok Flap a pridal k nemu podmienku že "L" prepínač je pre jednu kópiu v nejakej polohe toho "L" (toho prepínača čo prepína režimy), a pre druhú v inej - a raz by tam bolo -99 namiesto +99 (alebo výrazne menej ak to je zakrivenie..), ale to je "okľuka" ktorú možno vôbec netreba robiť a stačilo by použiť hodnotu Spoiler..

Inak, zdá sa mi že sa to nejak opačne prejavuje, nemáš prehodené poradie klapiek?
Keď ich prehodíš mal by si správne režim 2 a boli to viac Klapky (t.j. zakrivenie všetko súhlasným smerom), a bolo by treba dorobiť 3. režim cez Spoiler - a ten názov Spoiler mi je bližšie k Butterfly.. No neviem, tu som možno úplne mimo.?

Zatím ještě zkusím něco jinýho, protože jsem vše rozházel a musím se prvně k tomu nastavení vrátit.Potom dám vědět.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Co jsem v rychlosti ještě zjistil, mám opravdu přehozený Ail 1 a 5. Mám to přepojit?

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programování MPX Royal Pro 16
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Tak dokonáno. Sice nevím jak, ale podařilo se. 1. let.r. vše v nule, 2.let.r. termika - mírně celá odtokovka dolů a 3.let. r. otevřený křídlo-vztlaky dolů a křididýlka nahoru. Ale je to že nesmím ničím moc hnout. Vtlaky na termiku můžu bez problému měnit dolů kolik chci, ale pro křidýlka je to pouze jedna výchylka na vztlakách a pak už jdou opět opačným směrem. Naštěstí výchylky cca sedí.

Celej problém si myslím že je ale v definování mixů. Budu se to snažit pochopit. Pokud ale nastavím co je v návodu, tak 4 servový křídlo které tam nastavují stejně nenastavím. Tak nevím kde je chyba. K výsledku jsem došel vlastně 2x, ale pokaždý jinak.

Nevíte jestli to co je na konci návodu - definování mixů je použitelné, nebo nemáte nějaký nápad co tam nastavit, aby se s tím vyšlo. Pokusím se zítra 6 servovou odtokovku a mám ale obavu, že to neklapne. Tak zatím děkuju. J.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz