Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Téma uzamknuto

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 20.05.2017 19:15

Děkuji za nasměrování. Dík Standa

stř 24.05.2017 17:50

Řada speciální edice Taranise Plus je nyní kompletní a k dispozici jsou ostatní dlouho očekávané designy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

https://rcstudio.cz/cs/31-taranis-plus-x9d

sob 27.05.2017 20:52

Mám Opentx 2.1.X a nedaří se mi najít ve vysílači vario high precision. Vario jsem připojil, LED bliká, ale když zadám hledání nových čidel, vysílač vario nezobrazuje. Co bych mohl ještě vyzkoušet?

sob 27.05.2017 20:53

Jesli je vse spravne zapojene neni duvod aby to nenaslo

ned 28.05.2017 0:40

A máš dobře nabindováný přijímač ???

ned 28.05.2017 7:41

Úplně se to stydím napsat... Měl jsem opačně zapojený konektor. Ale když ta nálepka na té baculaté smršťovačce je mizerně k přečtení. Už to funguje. Dokonce se mi podařilo oživit i jeden openXsenzor. Dnes ho vyzkouším.

ned 28.05.2017 11:27

mirek100 píše:Úplně se to stydím napsat... Měl jsem opačně zapojený konektor. Ale když ta nálepka na té baculaté smršťovačce je mizerně k přečtení. Už to funguje. Dokonce se mi podařilo oživit i jeden openXsenzor. Dnes ho vyzkouším.

Skús... Inak Open Senzor vie aj teplotu....lentreba trušku upraviť program.....

ned 28.05.2017 11:30

Rozchodil jste někdo OpenXsenzor GPS?

ned 28.05.2017 11:51

Urobil som ďaľší prúdový senzor ....
Použil som APM power modul ... verziu 1 a odletoval celý BEC obvod.....
DSC01986.JPG

Dosku som odrezal dremlom.....
DSC01987.JPG

Upravil som napeťový delič na tri články.... Naletoval vodiče... S použitým odporoom 750kO na výstupe prevodníku I/U zapojenom priamo na Analógový vstup Arduina to má rozsah 35A... citlivosť 93.162 mV/A .... z toho mi višiel Ri Arduina 247920 kOhm...
DSC01988.JPG

No a tak je možné merať napetie a prúd a odobranú kapacitu..... cez tento senzor.... pripojený k OpenXsensor-u
corel.jpg

Tento Log je z Herona...

ned 28.05.2017 16:35

lubo1 píše:Skús... Inak Open Senzor vie aj teplotu....lentreba trušku upraviť program.....

Tak vario funguje bezvadně. Mám v něm FW 2.5, protože tato verze se dá nastavit v konfigurátoru. Bohužel jsem zapomněl nastavit měření napětí a teď se mi nedaří nahrát upravený FW do arduina (Lubo, psal jsem ti email). Jinak měření teploty, proudu a napětí by se mi taky líbilo... Když jsem stáhnul log, companion hlásí chybu a žádné grafy se nezobrazí. Může to souviset s novou verzí opentx? Log mi to nenačte ani u letadla s variem FrSky.

pon 29.05.2017 1:00

mirek100 píše:Tak vario funguje bezvadně. Mám v něm FW 2.5, protože tato verze se dá nastavit v konfigurátoru. Bohužel jsem zapomněl nastavit měření napětí a teď se mi nedaří nahrát upravený FW do arduina (Lubo, psal jsem ti email). Jinak měření teploty, proudu a napětí by se mi taky líbilo... Když jsem stáhnul log, companion hlásí chybu a žádné grafy se nezobrazí. Může to souviset s novou verzí opentx? Log mi to nenačte ani u letadla s variem FrSky.

Problem je v subore... Ten sa vytvara j a raz za den..... Ak si zmenil medzitym nieco v senzoroch... Ono to loguje, ale obsah nezodpoveda hlavicke..... Je nekorektna struktura suboru...
Riesenie.. po zmene senzorov zmazat log z aktualneho modelu a datumu, alebo pockat do druheho dna....

úte 30.05.2017 9:42

lubo1 píše:Problem je v subore... Ten sa vytvara j a raz za den..... Ak si zmenil medzitym nieco v senzoroch... Ono to loguje, ale obsah nezodpoveda hlavicke..... Je nekorektna struktura suboru...
Riesenie.. po zmene senzorov zmazat log z aktualneho modelu a datumu, alebo pockat do druheho dna....

Je to tak. Smazal jsem všechny logy a včera už byl soubor z včerejšího létání v pořádku.

pát 02.06.2017 18:48

Dnes jsme aktualizovali baliky FW s OpenTX pro vsechny radia na verzi 2.2. Klientum byla odeslana zprava.
Balicek obsahuje vse potrebne pro aktualizaci (Copanion, zadig, novy obsah SD karty atp. ), vcetne exkluzivniho obsahu jako zvuky pro stabiliazce, nejnovejsi skrpity pro nastavovani a kalibraci stabilizaci S6R a S8R v cestine a vzory. Kuprikladu vzor S6R je nakonfugurovan i se zvuky pro snadne ovladani.

OpenTX 2.2 totiz nove dovoluje stablilzace S6R a S8R kompletne nastavovat pres radio. Timto se oteviraji take dalsi moznosti jako nastavovani dalsich zarizeni pres ruzne skripty

Spirit FBL
Diky nasi spolupraci s Spirit System Vam muzeme distribuovat i skripty pro Spirit FBL. Ty jsou na SD karte v anglicke verzi. Vice zde http://manual.spirit-system.com/index.p ... ntegration

ned 04.06.2017 13:33

Aktuali zoval jsem companion na 2.2.0, upravil ovladač na 6.1.7600.16385 Dokonce nahrál i 2.2.0 do Taranisu. Vše běží, ale po dalším zapojení k pc se neobjeví disky Taranisu, nenaskočí a samozřejmě se nespojí s Companionem. Zkoušel jsem přeinstalovat ovladač a nic. Nějaká rada?

ned 04.06.2017 13:36

V rezimu bootloader nenaskoci disky?
Téma uzamknuto