Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Téma uzamknuto

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

pát 14.04.2017 20:29

Ćmelák má přijímač Frsky x6r,Mustang,na kterého jsem přešel po čmeldovi Frsky X4r.Stalo se mi to poprvé,myslel jsem si,že něco takového není možné.Když jsem vzal havarovaného mustanga a zkoušel kormidla,vše fungovalo,jen výškovka šla opačně a na rádiu byl navolený a display svítil čmelák.A přísahám,že i když máme velikonoce,zatím jsem žádný alkohol nepožil!!! :D

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

pát 14.04.2017 21:17

Pokouším se upgradovat na OpenTx 2.1.X ale při pokusu o zápis nového FW mi hlásí Companion podivnosti - viz příloha. Teď mám v rádiu OpenTx 2.0.X. Máte nějaký nápad?
Přílohy
Bez názvu1.jpg
Bez názvu2.jpg

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

pát 14.04.2017 23:19

mirek100 píše:Pokouším se upgradovat na OpenTx 2.1.X ale při pokusu o zápis nového FW mi hlásí Companion podivnosti - viz příloha. Teď mám v rádiu OpenTx 2.0.X. Máte nějaký nápad?


Poskodila se ti cesta k DFU, ozubene kolo s USB v levo posledni a najde DFU-util v adresarioi companionu.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

pát 14.04.2017 23:20

Jardátor píše:Ćmelák má přijímač Frsky x6r,Mustang,na kterého jsem přešel po čmeldovi Frsky X4r.Stalo se mi to poprvé,myslel jsem si,že něco takového není možné.Když jsem vzal havarovaného mustanga a zkoušel kormidla,vše fungovalo,jen výškovka šla opačně a na rádiu byl navolený a display svítil čmelák.A přísahám,že i když máme velikonoce,zatím jsem žádný alkohol nepožil!!! :D


Jak rikali kluci, mas zrejme stejne ID u obou modelu a tak mas na stejne ID naparovane i dva prijimace.
ID modelu je u poarovani

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 15.04.2017 12:26

RCStudio píše:Poskodila se ti cesta k DFU, ozubene kolo s USB v levo posledni a najde DFU-util v adresarioi companionu.


Bohužel v adresáři Companion takový soubor nemám, jen Zadig 2.1.0.
Přílohy
Bez názvu3.jpg

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 15.04.2017 12:52

Tak se mi to nakonec přeci jen povedlo. Vysílač jsem zapnul s trimy zmáčknutými k sobě a zápis firmware do rádia se povedl. Teď mám 2.1.9.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

sob 15.04.2017 13:03

Cesta nove instalovanych Companionu je zpravidla C:\Program Files (x86)\OpenTX\Companion 2.1
Companion 9x je nejaka stara verze nebo pozustatek

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

ned 16.04.2017 12:16

Dokončené, nahratý soft....
Nakoniec som použil Power Modul s obvodom INA... Výstupný odpor R1 som zložil s 320K+200K... Výstup je zapojený priamo na analógový vstup arduina vo variu. Citlivosť je 60.12 mV na 1A. Takže maximálny Meraný prúd je niečo cez 50A...
DSC01954.JPG

DSC01955.JPG

Meranie funguje bez problémov... porovnávané s prúdovým senzorom FRSKY...

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

ned 16.04.2017 14:04

To je parádní, já se pro začátek pokusím oživit samotné vario, pak zkusím přidat odporový dělič. Dál se uvidí.

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

úte 18.04.2017 18:55

Rodinu řídících desek FrSky doplnuje varianta pro mikro droniky typu Tiny Whoop s integrovaným přijímačem XM.

Obrázek

https://rcstudio.cz/cs/prijimace-frsky/367-frsky-xmf3e.html




Díky barevným matkám si zpřehledníte jednotlivé přepínače na rádiu a snadněji si zapamatujete přiřazené funkce.

Obrázek

https://rcstudio.cz/cs/prislusenstvi/366-barevne-matky-k-prepinacum.html

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

čtv 20.04.2017 14:53

RCStudio píše:....

Nazdar. Mám taký kacírsky dotaz... NemáTaranis neaké nevyužité digitálne vstupy, kde by sa dal pripojiť ešte jeden digitálny trim ?

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

čtv 20.04.2017 15:51

Nehledal jsem, ale pochybuji, musel by se upravit opentx, napajet na nozku atp. Dost prace ....

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

čtv 20.04.2017 16:48

RCStudio píše:Nehledal jsem, ale pochybuji, musel by se upravit opentx, napajet na nozku atp. Dost prace ....
Vďaka. Myslel som si to...
Vymýšľam niečo na ladenie mixov za letu... myslel som, že by som miesto S2 namontoval impulzný JOG, tak ako to má MPX EVO...
Ale potreboval by som 2-3 vstupy..
Momentálne to mám urobené na trim plynu, ktorý pri elektro je na dve veci... Ešte by sa možno dal oželieť niektorý prepínač... to by som ale nerád..
Zatiaľ to mám takto....
ladenie1.jpg

Trim plynu plní GV2, alebo GV4 ... podľa toho, ako je prepnutý prepínač...
Haptic upozorňuje na odblokovanú editáciu....
V mixoch je to jasné...
ladenie2.jpg

No a v letových režimoch sa plní iná hodnota GV2 pre režim cruise a iná pre termiku
ladenie3.jpg

Až to bude nastavené, uložia sa hodnoty do mixov a ladiť sa budú ďaľšie...

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

pát 21.04.2017 10:48

ahoj chci si koupit tuto vysílačku. Má s ní někdo zkušenost? Lítám FPV race. vyplatí se za tuto cenu? Děkuji

Re: FrSky Taranis - páté pokračování

pát 21.04.2017 14:47

Ahoj
Je tu o ní vlákno.
viewtopic.php?f=38&t=79374

A koupit se dá zde
https://rcstudio.cz/cs/taranis-q-x7/308 ... cerny.html

U našeho vrchního dodavatele FrSky s kompletní péči.
Téma uzamknuto