Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 17:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli existuje modul do Taranisu 9+ na spektrum. Tak aby mi fungovali vrtulníky od Bladu?

Případně nějaké doporučení, zkušenosti. A kdyby to fungovalo s telemetrii?
Nebo klidně i nabídku na nějaký bazarový. Není to pro mě až tak důležité, ale občas bych to třeba použil.

Děkuji za info.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Pokud ti jde o DSMX/DSM2, tak vidím modul třeba u eMotors, kromě zahr. prodejců.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 18:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
ellet píše:
Pokud ti jde o DSMX/DSM2, tak vidím modul třeba u eMotors, kromě zahr. prodejců.



Jojo hlavně DSMX, DSM2 už tolik ne, ale asi to bude umět oboje. Koukal jsem na RC studio a nevím jestli blbě.
Děkuji kouknu.
Někdo nějaké zkušenosti?

Díky

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 9:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Ahoj,

pouzivam v T9D+ tento modul (starsiu verziu), ale jadro je to iste:
https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-Plus-2_4G-CC2500-NRF24L01-A7105-CYRF6936-4-IN-1-Multiprotocol-STM32-TX-Module-With-Case-p-1225080.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Obsahuje chip CYRF6936, ktory podporuje protokoly: DSM2_22, DSM2_11, DSMX_22, DSMX_11.
Samozrejmost je aj telemetria...
Vrtulniky Blade ti s tymto protokolom budu fungovat ako keby si mal origo Spektrum.

Samozrejme bude treba troska preprogramovat samotnu jednotku, ale to das... ale na druhej strane si myslim, ze tato nova jednotka ma ovela vacsiu pamat, takze moze mat nahodene vsetky modely a ich podskupiny..atd...

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 11:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Netopyr píše:
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli existuje modul do Taranisu 9+ na spektrum. Tak aby mi fungovali vrtulníky od Bladu?

Případně nějaké doporučení, zkušenosti. A kdyby to fungovalo s telemetrii?
Nebo klidně i nabídku na nějaký bazarový. Není to pro mě až tak důležité, ale občas bych to třeba použil.

Děkuji za info.


Teď používám JP4IN1 (https://hobbyking.com/cz_cz/jumper-jp4i ... odule.html) funguje s Blade mCP x, umí OragneRX DSMx telemetrii (jestli je stejná jako Spetkrum.. Snad jo.)

Pak mi tu zbyl modul DSM2 / DSMX / DEVO. Ovládaný přes ppm (takže bez telemetrie) - https://www.rc-levneji.cz/2-4ghz-moduly ... turnigy-2/ Toho se klidně zbavím. Na Blade mCP x fungoval pěkně.

Oba moduly jsem zkoušel na zmíněném mCP x, na orig. Spektrum AR7000 a více OrangeRX přijímačích. Ten modul DSM2/DSMX/DEVO je na prodej. viewtopic.php?f=98&t=85157

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
...Pak mi tu zbyl modul DSM2 / DSMX / DEVO...
Vidím, že se prodejci toho modulu ale hóóódně liší v prodejní ceně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 19:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ta cena českého prodejce 1900 je totální úlet, modul Orange pro Spektrum stojí v HK Global cca 30EUR, po připočtení DPH a cla je to jen nepatrně přes 1000 (a to násobím ještě s rezervou). Nic proti tomu, když si prodejce kromě DPH a cla ještě připočte zisk, ale navýšit to skoro na dvojnásobek je už dost přehnané :? Těch v inzerci zmíněných 1500 u Reicharda je řekněme na horní hraně tolerance, ale těch 1900 z druhého odkazu už je fakt moc...

Ale k technice - já ty moduly mám oba, jak 4-in-1, tak starší samostatný Orange Spektrum. Fungují oba, ale co jsem zkoumal, tak by ten Orange měl mít opravdu plný dosah (fakticky stejný, jako "pravé" Spektrum), zatímco u 4-in-1 to platit nemusí. Pokud jde o BnF vrtulníčky Blade, tak je to asi jedno a bude plně stačit i multiprotocol, pokud by ale někdo chtěl zkoušet Spektrum s plným dosahem, tak je možné ten "specializovaný" lepší.

Popravdě telemetrii u Spektra jsem nezkoušel, ale mají jí vůbec ty poptávané vrtulníčky?

EDIT - nedalo mi to a nějaký aktuální Blade jsem si našel... Z hlediska řízení by to mělo být OK, DSMX11ms je v pohodě. Popravdě ale telemetrii bude třeba zkusit, píše se tam o možnostech nastavování z vysílače a to se obávám, že pokud by tos Taranisem s 4-in-1 modulem vůbec šlo, tak asi jedině s nějakým upraveným LUA skriptem. Nemám jak ověřit, ale tohle trochu problém bude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Mne sa podarilo na module 4 in 1 rozbehat z telemetrie pre CYRF6936 - DSM len RSSI co je vlastne zaklad. Chcel som este aspon napatie baterie modelu, ale to mi neslo... Blade a spol to su skor hracky.
Cez dany modul ovladam aj Eachine H8 mini a tam co sa tyka telemetrie mam RSSI a napatie baterie modelu, ktore nasledne musim v OpenTX riesit cez koeficienty a nasobic na realnu hodnotu.
Preto som presiel z inymi modelmi na FrSKY prijimace -> smartport a tam uz nie je problem s telemetrickymi
udajmi.

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 13:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Telemetrii u 4IN1 na DMS jsem zkoušel s OrangeRX R720x V2. Tam na mě vyskočí asi 15 telemetrických údajů. RSSI, napětí baterky, otáčky motoru, teplota čehosi, další napětí... Pokud chcete zkusím to odfotit. (screenshoty)...

Ty DMS moduly jsou jednak jen DMS a pak ještě dohromady s tím DEVO. Nejmíň jsem ho našel za 30EUR, když se to dodaní, nějaké poštovné, tak je min na 1100 Kč. A pokud nechce prodejce žít o chlebu a vodě, tak + min 15-20% a je cena tam, kde je. Výhodou pak je, že to člověk nedostane za 2-5 týdnů, ale hned. Jako 1900 je opravdu dost, ale když ho někdo moc chce. :)

U JP4IN1 píšou vysílací výkon 22dBm, tj. přibližně 120-130 mW, což by mohlo být i (víc jak?) "full range". Někdy to vyzkouším (i srovnání s tím Orange, jestli mi zbyde - asi jo :o) )

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 15:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
S tou cenou ryju právě jen do těch 1900, to u Reicharda z tvého inzerátu sice nepotěší, ale už je to v rovině, nad kterou se nebudu nijak pohoršovat.

Jinak moduly do JR šachty mám momentálně vlastně tři - staré Spektrum a pak 2x 4in1, jednou tu starší verzi s Arduino a nově tu lepší s STM32.
Popravdě u 4-in-1 jsem dlouhý dosah testoval jen s AFDHS2A-Flysky a to chodí perfektně, plně ověřeno.
Spektrum jsem s tímto modulem létal jen pokojový koaxiální vrtulník, kde je samozřejmě vše OK, na fullrange nedošlo. U standalone Orange Spektrum jsem to s různými RXy testoval, tam bylo vše OK.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 16:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Rýt je třeba... :)

Jak Orange modul, tak 4IN1 jsem na pokojových DSM létavcích zkoušel (nedopatřením) s odšroubovanou anténou. Občas jsem se divil, co model dělá, ale většinou poslouchal. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Sice to vlákno není zrovna o tom ale ještě doplním, že ten modul se dá koupit u eMorots za 2/3 ceny u Reicharda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 17:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

děkuji všem za informace a nabídky. Jsem zase o krůček dál.

Telemetrii u Bladu využiji opravdu pro nastavování. Potřebu Lua jsem nedomyslel. Takže se ještě uvidí jestli do roho vůbec do toho půjdu, není to moje priorita.

Každopádně jsem zase o kousek chytřejší a o to šlo. Díky

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 17:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

ještě se zeptám, co tohle:

https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-P ... rehouse=CN

To bych mohl lítat už se vším ne? :D

Zná to někdo?

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 19:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
To je to, co tu nazýváme "4-in-1", jedno z dobrých provedení, určitě funkční. Dokonce mám doma možná přímo tento typ, minimálně hodně podobný, v Taranisu reálně testováno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz