Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 15:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 136
Taranis plus provoz 1 rok bez problému.
Horus X12S provoz 1 rok bez problému.
2ks přijímač X4R 2 roky bez problému
3ks přijímač X6R 2 roky 2ks bez problému 1 ks malý dosah - po konzultaci s Honzou zaslal nový IO po výměně bez problému
2ks přijímač X8R 2 roky bez problému
2ks přijímač S6R 1 rok bez problému
1ks přijímač G-RX8 1 rok bez problému
2ks přijímač F802 2 roky bez problému

Horus 2 nedostatky: stále není kompletní český manuál pro open tx
: pod open tx nelze využít tříosý akcelerometr a tříosé gyro

_________________
Frsky HORUS


Naposledy upravil jarda19 dne pát 26.10.2018 16:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 16:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
dusi píše:
A ještě mi přijde naprosté zbytečné dávat do kufříku ochranu kniplů. V životě jsem nepoškodil knipl víkem kufru.


Tady bych se tohoto doplňku k Taranisu zastal - záleží totiž na tom, jak to vozíš... V nějakém stabilním kufru jsou asi fakt zbytečné, ale já vozím SE v batohu LowePro DroneGuard X3, kde nad vysílačem leží plato pro copter a to se ti fakticky opře o knyply - s těmi ochranými nástavci dodávanými s SE pohoda, kdybych měl Taranis bez nich, tak bych je určitě dotiskl na 3D tiskárně.
Takže sice chápu, že pro tebe zbytečné, ale nelze zobecňovat, v některých situacách je to šikovné :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 17:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ani jsem nečekal tolik informací :) To brum je asi rušení repráku,že?

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 17:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Perfektní odpovědi! Měl bych také dva dotazy.

První se týká českého manuálu k OpenTX k Horusu X12 (samozřejmě koupené u p. Urbánka nebo p. Mrázka). Píšete, že je neúplný, z čehož mám obavu. Zajímalo by mě, co chybí, jestli se tím začátečník dokáže prokousat apod., jestli nechybí řada přeložených příkazů...
Druhý dotaz se týká kvalitě přenosu signálu. Někdo je spokojený, další hlásí ztráty signálu, kritické hlášky apod.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 18:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
Mám dva roky Taranis-D,teď jsem si koupil pultový E , další bude X10 a nakonec X12.Někdo sbírá staré vysílačky,tož já budu kupovat nové,neměl jsem žádný problém,velká spokojenost. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
tomashr píše:

Tady bych se tohoto doplňku k Taranisu zastal - záleží totiž na tom, jak to vozíš...


Souhlas. Já píšu o jejich uplatnění v dodávaném hliníkovém kufru jako berličku proti špatně nalepeným fixačním pěnovým blokům.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Petronel píše:
Perfektní odpovědi! Měl bych také dva dotazy.

Druhý dotaz se týká kvalitě přenosu signálu. Někdo je spokojený, další hlásí ztráty signálu, kritické hlášky apod.


Já si loguji vše po dobu letu na SD kartu A občas jsem měl hlášení o slabé síle signálu z telemetrického přijímače. Stačilo upravit usazení antén v trupu modelu anebo polohu antény na vysílači.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
[quote="tomashr"]Brum v repro mají asi všichni, tohle je prostě návrhářský kix, doufejme, že jde jen o brum a nehrozí někdy i vážnější chyba v "EMC slučitelnosti".
Já mám ve svém Taranisovi od výroby na kabelu (teď nevím jestli mezi půlkami rádia nebo přímo k repráčku) feritový kroužek a brum slyším jenom když jsem v tiché místnosti a když se na něj opravdu soustředím. Venku slyšet není. Co jsem se tak díval po internetu, tak ne všichni jej tam mají, takže to výrobce určitě zkoušel "opravit". A celkem úspěšně. :wink:
Gimbaly jsem měnil jenom z "tuningových" důvodů. Stejně tak ochranné kroužky na ně. Mám tyhle:
Obrázek
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 16:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
malé zvíře píše:
Já mám ve svém Taranisovi od výroby na kabelu (teď nevím jestli mezi půlkami rádia nebo přímo k repráčku) feritový kroužek a brum slyším jenom když jsem v tiché místnosti a když se na něj opravdu soustředím. Venku slyšet není. Co jsem se tak díval po internetu, tak ne všichni jej tam mají, takže to výrobce určitě zkoušel "opravit". A celkem úspěšně. :wink:


Tak můj kus je koupený letos a tak na 90% jde i letošní výrobu (začátek roku) a občas brumí celkem dost (může pomoci poloha antény, jak tu už padlo). Neotvíral jsem, tak netuším jestli tam ferit je či ne, určitě ale nejde o žádný historický kousek, spíš naopak. Takže buď je tebou popsaná změna úplná novinka anebo se taky mohlo stát, že něco u FrSky vylepšili a po čase to zase flákají - nebyl by to první případ. Zkoumat ale nebudu, až na tohle rádio funguje (naposled jsem létal zrovna dnes po bytě s BetaWhoop), tak nemám motivaci se v tom vrtat :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Mám Taranise 4,5 roku a jediný problém byla prasklá pružina držící knipl ve středové poloze a nedávno začal zlobit trim výškovky tak jsem je vyměnil.
Je to můj jediný vysílač a využívám ho dost často, takže to beru jako provozní opotřebení. Náhradní díly z rcstudio do druhého dne a výměna jednoduchý, stačí šroubovák.

Hlasitost mívám nastavenou na 50% a při ní je brum slyšet cca z 15ti cm, na stole možná jen v úplně tiché místnosti. Na max hlasitost slyšet je (doma) ale venku neruší nikdy.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 23:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Tak ja mám buď šťastie, alebo som hluchý. Ja som z môjho štvorročného X9D+, kupovaného z RC Studia, brum z repráčku ešte nepočul. Tá pružinka praskla aj mne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 6:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
macil píše:
Tá pružinka praskla aj mne.

Vychytavka?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 7:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Nie, vlastnosť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 7:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
LV píše:
Vychytavka?


Mám jeden z úplně prvních kusů, třeba to v dalších seriích vyřešili. Stalo se to po několika rocích používání.

Nestarám se o jiné vysílače a tak netuším, jestli jsou na ně dostupné náhradní díly?
Nemyslím zrovna pružinku, ale přepínače, tlačítka, sklo displeje (když ho poškrábeš), šasi, trimy, nebo celý gimbal. U trimu se nejčastěji hrabe na výškovkový a ten už jsem vyhobloval a jednoduše vyměnil.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
macil píše:
Nie, vlastnosť.

Myslel som si.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: fireball, Google [Bot], tomashr, ZS-Man a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz