Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 13:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Ostrava Poruba
Obrázky: 0
No a k možnosti zachovat stabilazaci i při výpadku signálu.
Myslim, mít tu možnost je super věc. Je to funkční Fail safe!
Jsem rád , že Ellet přišel na tu možnost. Nemůžu se dočkat až si to vyzkouším. / ještě nevím, které ero obětuju na pokusy/
Modelařina je tom hrát si s hračkami..... a vrtat se v nich. A co mám Taraise to není jen o tahaní za gimbaly...
Prosím tedy jen o příspěvky technického rázu v této věci.
a až to vyzkoumáme můžeme probrat praktické využíti a legislativu - v jiném vláknu.

Ahoj.

Supan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 13:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
jyrry píše:
No... teď vážně - nestačilo by mít spolehlivé rádio, OK instalaci a lítat tak aby to nebezpečí ztráty signálu nehrozilo?
:idea:

Ketré by to to rádio mohlo být? (Ze zaručených zdrojů/z doslechu/z vlastní zkušenosti/ze zkušenosti známých/ze zkušenosti neznámých)
Dlouho provozuju DX7, zatím si nepamatuju, že by mě rádio zradilo ani s orange přijímači. Ale lítám malé vrtulníky a malá letadla, takže jsem se strojem docela určitě nedostal dál jak 500m od vysílačky.

Vzhledem k financím řekněme kategorie "nejlevnější ze spolehlivých"?

Chápu, že je DX7 vybavením trochu rádio z minulého století.
Dostal se mi do ruky Turnigy 9x, po té, co jsem mu vyměnil FW za OpenTX je to úplně jiné rádio. Tohle by stačilo?
Pak se mi do ruky dostal Turnigy 9xr, což je prakticky stejné jako to 9x.
Pak se mi do ruky dostal ještě Taranis x9d a to je zase o parník před T9x. To je trochu dražší, ale jednoznačně mě nadchlo.
Dražší rádia už snad ani na to moje lítání....
Ale kdybych chtěl nějaký větroň, co by (možná) létal dál? Jako vrtulník je prima polítání, ale větroň je takový ... prostě větroň. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 22:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
@supan: ak mas 1,4m lietko, tak podla mna by som nevahal pouzit - skusit RTH (GPS+arduino - ako pisal kolega vyssie), mam to na 130mm kopterke, avsak predtym to istim druhym prijimacom FrSKY - tzv.redundantnym - ked vypadne primarny prijimac, tak prepne na sekundarny (zalozny, ktory je bez telemetrie, ale ako nudzovka postacuje), ak aj ten uz nema signal (samozrejmost je ine smerovanie anten), tak nasledne tusim po 1s prepina na RTH....
Pri jednom doslova pohodovom lietani, cca. 200m odo mna a v cca. 50m vyske zrazu prepnutie do RTH.... 8O 8O 8O.... zistil som po diagnostike, ze mam studeny spoj medzi primarnym prijimacom a FC na SBUS-e :o ....
Samozrejme kopterke sa nic nestalo, ani vrtulka sa neskrivila :D

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 23:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Ostrava Poruba
Obrázky: 0
Romko1,

To s tou GPS je zajimáve řešení ktere jistě funguje. Nevylučuji že se k němu dopracuji.
Ted se snažím dostat z S8X "maximum"
Když tak mi PLS mísní SZ jak to máš udělané.I s fotečkou.

Díkes

Supan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 0:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Postup parovania redundantnych prijimacov som popisal tu:http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=39&t=84786

Mam na kopterke primarny prijimac Frsky RX4R - anteny vertikalne v cca. 90st uhle a druhy -sekundarny
prijimac XSR - M anteny v cca. 90st uhle horizontalne.
Vid. foto nizsie...


Přílohy:
Leader130_foto.jpg
Leader130_foto.jpg
[ 91.16 KiB | Zobrazeno 1317 krát ]


_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 12:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
(Možná už to tu bylo, ale nenašel jsem)
Ve zkratce:
pro DSM2/X BNF modely ovládané modulem DSM2/X z OpenTX rádií je potřeba nastavit limity na kanály aby byly (jako orig.) mezi 1160 - 1850 us. U kanálů vyhovělo nastvit váhu 69.

Podrobněji:
Pořídil jsem si modul pro DSM2/X do OpenTX rádia, konkrétně Orange DSMX/DSM2/DEVO, protože mám kybl DSMX/DSM2 přijímačů a jeden orig. Horizon Hobby BNF model.
Přijímače jsou OK, BNF (Blade mCP x) se po spárování "cukal". Jako nějak to fungovalo, ale nebyl z toho dobrý pocit. Když měl model klidně stát, tak občas zaškubal vrtulí, pustil vrtulku, pak se zase zklidnil a tak pořád dokola. Nejspíš nic nebezpečného. Nic méně takto se model chovat nemá, žejo.
Takže jsem trochu prolezl zkušenosti jiných, dal dohromady to, co vím a vyšlo mi, že BNF modely očekávají 100% rozpětí kanálu mezi 1160 a 1850 us (mikrosekunama - změřeno na orig DX7 přes BeeCore F3 a ClearFlight), zatímco OpenTX rádio mi hlásí rozsah přibilžně 1000-2000 us. Jelikož i DX7 umí po namixování ty své 100% hranice překročit a i na osách se dá nastavit rozsah až na 150% (to pak přibližně odpovídá rozsahu 1000-2000 us), tak se nabízelo v mixu OpenTX vysílačky nastavit na jednotlivé kanály váhy. Dát v tomto případě na váhy globální proměnné se přímo nabízelo, tak jsem si to hned zkusil. Optimální váha na BNF modely pak podle měření vyšla na číslo 69*. Po tomto nastavení ošklivé chování Bladovo zmizelo.

S tímto modulem ovládaným přes PPM nefunguje sice příjemný Spektrácký "model matching", ale jinak modul funguje dobře. Zatím.

-----
* zlí jazykové tvrdí že 69% lidí vidí na číslu 69 něco nemravného. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 22:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Hltám všechno kolem Taranise. Šikovný a rychlý úvod (a nejen úvod) jsou RiMrova videa - díky za ně!
Tam mě zaujal problém s FlySky modulem. Tak mě napadlo konektor v Taranisově šachtě vylepšit plastem z oboustranných kolíků. Viz https://photos.app.goo.gl/282JWvgx5qoCNik97 a komentáře k fotkám.
Třeba se bude někomu hodit. Teda jestli neobjevuju Ameriku a už to tu někdo nevymyslel dřív. :)


Přílohy:
Poznámka: Zasunout asi do této polohy..
DSC_1147.jpg
DSC_1147.jpg
[ 42.17 KiB | Zobrazeno 1168 krát ]


_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 22:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
prikrylm píše:
...Tam mě zaujal problém s FlySky modulem. ...

Akým FlySky modulom? To by ma zaujímalo, daj link, prosím! :roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Ja som kúpil FlySky modul, aby som s Taranisom využil prijímače kúpené k vysielaču Turnigy TGY-i6, používané v EPP modeloch.

Žiaľ viem aj napriek hľadaniu na internete napárovať len "papierové prijímače" iA6, tie plastové iA6B mi nejdú ani za pána, hoci som skúšal všetko (snáď).

Cena vysielacieho modulu je výrazne nižšia, ako kúpa nových prijímačov. Ale asi predám vysielač TGY-i6 aj s tromi prijímačmi a dvomi napäťovými sondami pohonných aku a kúpim nové prijímače pre Taranis ;)

Modul som do Taranisa vložil podľa RiMr videa rozobratý a dekel namontoval po zrezaní dvoch nožičiek a vložení modulu do otvorenej krabičky. Na druhý pokus.

Doplnené:

Taranis s externým modulom samozrejme nedokáže prenášať telemetrické údaje z modelu, ale pri nastavovaní a riadení modelu sa dajú využiť všetky možnosti vysielača.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2018 23:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ddano007 píše:
Akým FlySky modulom? To by ma zaujímalo, daj link, prosím! :roll:


Toto: https://www.youtube.com/watch?v=LuQn6l1OHY0

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2018 1:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Ostrava Poruba
Obrázky: 0
Zdar chlapi,

tak jsem vyzkoušel funkčnost stabilizace S8R po přechodu do Fail safe.
Funguje to.

https://youtu.be/_BkrUKi02D8

Tím tady diskusi k tomu končím, když tak pokračujme v tématu: S6R frsky zde:
viewtopic.php?f=39&t=78751&start=240

Supan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 10:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Zdravim,

potrebujem troska postrcit... (ospravedlnujem sa ak sa to tu niekde riesilo)...chcem sa teda spytat,
ci niekto pozna/ma resp. pouziva LUA script pre Taranis X9D+ na ladenie PID parametrov pre INAVflight za letu napr. na X9D+ cez bocne potenciometre, ktore momentalne nevyuzivam (staci P a D ladit)....

Potrebujem doladit tieto parametre:
set nav_mc_vel_xy_p
set nav_mc_vel_xy_i
set nav_mc_vel_xy_d

Rozsahy hodnot 0 - 200.

Dakujem za pomoc, info.

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 10:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
To by si sa mal opýtať skôr v sekcii pre koptéristov, ale pokiaľ viem, tak na ladenie PIDov sa používajú skôr spinače.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 10:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jak na Taranisu (asi obecně OpenTX) nastavit přes rádio hlídanou pozici přepínačů při zapnutí? Vypnuto nebo "základní poloha" je jasná, ale jiná poloha?
Std chci mít při začátku vypnutý motor a to směrem nahoru (levý dolní přepínač).
Z Comanionu to jde dobře, tomu rozumím, ale z vysílače se mi to nedaří.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
Jak na Taranisu (asi obecně OpenTX) nastavit přes rádio hlídanou pozici přepínačů při zapnutí? ...
Mám X10 a tam je to v Nastavení modelu. Stejné menu, kde se nastavuje i RF modul a bindování.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz