Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 11:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak jsem to nemyslel. GPS ve vysílači ti v tom moc nepomůže. Aby se zaznamenala poloha modelu, musí být GPS v modelu a na displeji Tx se zobrazuje poloha. Logování by snad nemuselo být ani zapnuté. Jak jsem psal, nevím jak je to u FrSky, ale u Gr. se na displeji zobrazují souřednice modelu a poslední poloha tam zůstane i při rozbití modelu. Takže nemusíš nikam jezdit a vycucávat data někde u PC. Stačí na mobilu nastartovat Google Maps (pokud je na letišti dostupný internet) a ty souřadnice opsat do řádku vyhledávání. Ještě to vyzkouším v Mapy.cz, protože ty fungují i v on-line režimu.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 14:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 885
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, asi před rokem jsem si pořídil GPS modul k Taranisu E. Když jsem ho připojil a nastavil , tak jsem zkoušel přesnost. Položil jsem přijímač doma na kůlnu a opsal si souřadnice na displeji. Do mapy.cz jsme je zadal a vyšel mi bod 2 m vzdálený od přijímače. Takže přesnost dobrá. Funguje tam nejen výška ale i vzdálenost. Nezkoušel jsem vypnout přijímač, jestli poslední souřadnice zůstanou ve vysílači. Hezký den :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
coro píše:
Vrátim sa k loďke, vario mi netreba, ale provokuje ma otázka či z LUA je možné aj riadiť? Akože bez riadiacej jednotky, a jedine pomalú loďku, ale predsa len priamo "ťahať kniple"? Je to len krôčik od toho nakreslenia šipky ak by som ju považoval za nápovedu pre človeka, čo má robiť ( ak by chcel ručne riadiť kam ukazuje tá šipka..).
Ideálne keď vie zapísať trvalý súbor, mohla by uložiť polohu, a potom ju zase vedieť čítať..
Ale to už sú len špekulácie, keď je na také veci jednoducho hotový produkt (APM) tak to asi nemá zmysel.

Primárne je Lua určená k výpočtom a zobrazovaniu údajov. Aj v popise je varovanie, že by nemal byť script použitý k ovládaniu.....
Tak som pozeral funkcie použiteľné k priamemu ovládaniu.... našiel som len model.setGlobalVariable(index, phase, value) a model.setOutput(index, value) Cez tieto funkcie by to šlo.....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.12.2017 23:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Nejaká inšpirácia pre meranie teploty a otáčok:
https://www.rcmodelytt.sk/openxsensor-r ... model_qid/
:roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.12.2017 23:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Joker píše:
Zdravím, asi před rokem jsem si pořídil GPS modul k Taranisu E. Když jsem ho připojil a nastavil , tak jsem zkoušel přesnost. Položil jsem přijímač doma na kůlnu a opsal si souřadnice na displeji. Do mapy.cz jsme je zadal a vyšel mi bod 2 m vzdálený od přijímače. Takže přesnost dobrá. Funguje tam nejen výška ale i vzdálenost. Nezkoušel jsem vypnout přijímač, jestli poslední souřadnice zůstanou ve vysílači. Hezký den :D


a funguje Ti i na Google Earth ? Tam totiž alespoň mi nevykresluje dráhu letu, i když v OpenTX jsou data vidět.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Standa Stuchlý píše:

a funguje Ti i na Google Earth ? Tam totiž alespoň mi nevykresluje dráhu letu, i když v OpenTX jsou data vidět.


Mne to chodilo na Google Earth. (momentálne GPS nepoužívam) Máš dobre nainštalovaní Google Earth Pro a zadanú cestu v nastaveniach Companion?

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
vše je nastaveno správně. jen to přestalo fungovat při minulém update OpenTx a SW vysílače. Od té doby nic. Poloha se zobrazí, ale dráha letu ne. přitom souřadnice z průběhu letu tam jsou. Zřejmě někde soudruzi udělali chybu a nestojí jim za to se tím jakkoli zabývat. I na zahraničních fórech se o tom dost diskutuje, tak asi nejsem sám.
U posledního update jsem se těšil, že to snad opravily, ale opět nic. Pořídil jsem si to GPS právě kvůli tomu, tak zase půjde do šuplíku, popřípadě z domu. Stal se z něj zbytečný krám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 3:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Aku verziu OpenTX pouzivas?

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 3:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Standa Stuchlý píše:
vše je nastaveno správně. jen to přestalo fungovat při minulém update OpenTx a SW vysílače. Od té doby nic. Poloha se zobrazí, ale dráha letu ne. přitom souřadnice z průběhu letu tam jsou. Zřejmě někde soudruzi udělali chybu a nestojí jim za to se tím jakkoli zabývat. I na zahraničních fórech se o tom dost diskutuje, tak asi nejsem sám.
U posledního update jsem se těšil, že to snad opravily, ale opět nic. Pořídil jsem si to GPS právě kvůli tomu, tak zase půjde do šuplíku, popřípadě z domu. Stal se z něj zbytečný krám.


Tak to už nepôjde asi ani mne, musím to vyskúšať. Naposledy som mal GPS keď som mal verziu 2.1.9
Už aj tak ma dosť tento senzor sra..., ale teraz to je už potom kus krámu.

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 5:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Toto poznáte?
Kde sa to dá kúpiť? FrSky BT modul iMSB. Nedá sa cez to pripojiť aj učiteľ/žiak?
http://rcdiy.ca/taranis-telemetry-displ ... or-iphone/

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 5:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Už som to našiel, ale cena je neslušná. :lol:
http://imsb.ch/hardware/imsb-bt-smart-for-frsky.html

Nechystá také niečo aj origo. FrSky?

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 8:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Cena je dobra, tolik stoji stredni prijimac...
Ale pisou tam ze to komunikuje (jen ??) s iFounem nebo iPadem... Ty maji slusnou cenu?
(mam Gr. HoTT)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
Komunikovat by to mělo ale pro nic jinýho není aplikace (zatím?)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Ale toto preci mame uz davno




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
https://rcstudio.cz/cs/prislusenstvi/380-frsky-airlink.html

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
ddano007 píše:
Aku verziu OpenTX pouzivas?


používám verzi 2.2.1.

ale už jsem na to konečně přišel. Nevím proč, nevím jak, ale nejde mi alespoň prozatím uložit nastavení googleearth plus tak, abych jej nemusel znovu nastavovat při každém spuštění. Celý problém, a tady bych se měl asi omluvit FrSky, je v tom, že v googleearth se musí nastavit nadmořská výška. Respektive, její správná definice a to "relativní k nadmořskému dnu" :-) .
Po tomto nastavení se jako zázrakem objeví vykreslená dráha letu. Jako vždy, citace: " všechny průsery vznikají z drobnosti" konec citátu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz