Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 10:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
ellet píše:
Taky bych se přidal s prosbou o vysvětlení. (Takhle mně to připomíná TV reklamu ...ten vrchní je nějakej divnej... :D )

Tiež som manil za Hall kniple a nevidel som problém....
Ale ak ti to nevyhovuje, vráť nazad tie pôvodné.... Podstatné je , aby ti to vyhovovalo....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
je to opravdu rozdíl kolem středů

Je potřeba si to zkusit.
Mám starou Futabu FC-18 a FC-28 a pocitově kolem středů se v křížových ovladačích nic nepřeklápí a když děláš pákou malý kroužek, jde to krásně plynule. Stejně tak pěkně chodí ovladače u Walkery devo s8.
U Frsky ovladačů mám ten pocit kolem středů takový, že napřed jakoby nic a potom to hópne - ale řídit se s tím dá :-).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
lubo1 píše:
...Ale ak ti to nevyhovuje, vráť nazad tie pôvodné.... Podstatné je , aby ti to vyhovovalo....
Já jsem se ptal jen na vysvětlení, moje Hally (Horus) jsou v pohodě, nic vracet nemusím. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 11:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
HLA píše:
U Frsky ovladačů mám ten pocit kolem středů takový, že napřed jakoby nic a potom to hópne - ale řídit se s tím dá :-).

A nakalibroval si ich?

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
A nakalibroval si ich?

Nakalibroval, je to o mechanice, povrchu a materiálu centrovací páky.. po aplikaci párátkem na páku napřed nanoprotech olej a pak nějakou airsoft teflonovou vazelínu na páku centrování - chod úplně o něčem jiném.
U halových byly páky centrování kovové, a tak jsem je vyleštil jemným smirkem a namazal - taky se chod hodně zlepšil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
ellet píše:
Já jsem se ptal jen na vysvětlení, moje Hally (Horus) jsou v pohodě, nic vracet nemusím. :D

Na Taranise mi chodili hladko aj origo a po výmene aj tie Hallové...
Možno by pomohlo povoliť centrovacie pružiny... alebo nastaviť Expa.
Na Horuse s tým tiež nemám problém...

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 13:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Ne že by drhly, nebo něco podobneho.
Jak tu bylo vyjádřeno jde o ten pohyb těsně kolem středu,kdy je první minimální odpor a pak teprve skokově vzroste.
Srovnávám jen s Eclipsou.
Řídit se stím dá kdybych byl pultový v pohodě tam to nevnímáme výrazně.
U palcového držení i při nejtuzsim nastavení je snadné si prihrabnout vedle.
Jen mě zajímalo jestli se ty shalovyma chovají stejně, lépe, hůř když mají jinak provedené centrování.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
ten gimbal je nějakej divnej...

Dnešní poznatek k hallovým gimbalům pro taranis. Dnes jsem montoval kolegovi nové a na kovových pákách centrování mají kluzný plast - tedy o problému výrobce ví.
Ale co je tam zase špatně, tak bližší kolík centrování jde při plné výchylce přes hranu páky a je to cítit při plné výchylce na jednu stranu.
Kovové páky centrování se viklají v čepu do boku +- 2 mm.
Mám u svého vysílače asi nějaké starší provedení, kde se kovové páky neviklají, ale je to zase kov na kov.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019 22:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2013
Příspěvky: 493
Bydliště: Dudince
to: prikrylm
Diki za navod.
Len neviem ak to chapem sparavne tak to podmienenie spinacom SA funguje len na ten logicky spinac na tu vahu asi nie? Vaha zostava natrvalo nastavena na 50/50?
To bude asi problem pretoze spodnu urovet toho kanalu pouzivam zase na zapnutie a vypnutie natacania videa takto by som zase nevedel ovladat zapnutie a vypnutie natacania videa. :(
Mam to takto nastavene na trojpolohovom spinaci v strede sa nic nedej prepnutie smerom dole sa zapina a vypina natacanie videa prepnutie smerom hore urobi fotku.
No a ja by som potreboval "zautomatizovat" len to fotenie. Cize ked prepnem spinac smerom hore aby to cyklicky menilo uroven zo strednej na vysoku pri prepnuti smerom dole aby to klasicky drzalo nizku uroven.
Diki.

_________________
X8 Quad Pixhawk 2Tricopter APM 2.6Race Omnibus F4 Quad HKpilot32


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.01.2019 5:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
troiac píše:
No a ja by som potreboval "zautomatizovat" len to fotenie. Cize ked prepnem spinac smerom hore aby to cyklicky menilo uroven zo strednej na vysoku pri prepnuti smerom dole aby to klasicky drzalo nizku uroven.
Diki.

Funkcia servotester?

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.01.2019 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
troiac píše:
...Len neviem ak to .....
Můžeš to upravit podle obrázků v příloze (Companion).
Příloha:
fotocam.zip [179.74 KiB]
62 krát
Časování timeru si oprav podle potřeby. (Číslo 2 a 0,5 asi prohodit). Spínač (SA) a kanál (8) si oprav jak chceš taky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.01.2019 11:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
troiac píše:
to: prikrylm
Diki za navod.
Len neviem ak to chapem sparavne tak to podmienenie spinacom SA funguje len na ten logicky spinac na tu vahu asi nie? Vaha zostava natrvalo nastavena na 50/50?
To bude asi problem pretoze spodnu urovet toho kanalu pouzivam zase na zapnutie a vypnutie natacania videa takto by som zase nevedel ovladat zapnutie a vypnutie natacania videa. :(
Mam to takto nastavene na trojpolohovom spinaci v strede sa nic nedej prepnutie smerom dole sa zapina a vypina natacanie videa prepnutie smerom hore urobi fotku.
No a ja by som potreboval "zautomatizovat" len to fotenie. Cize ked prepnem spinac smerom hore aby to cyklicky menilo uroven zo strednej na vysoku pri prepnuti smerom dole aby to klasicky drzalo nizku uroven.
Diki.


Jestli jsem to správně pochopil, tak třípolohový přepínač ovládá servo (? nebo jako servo), které uprostřed nedělá nic na jednu stranu se natočí a drží (video) a na druhou stranu by mělo cyklicky cvakat fotky?

Jestli je to tak, tak v příloze je celý model, je to prakticky to, co posílá ellet s upravenými úrovněmi, s tím, že jsem drze vynechal "vypnuto" a spolehnul se na to, že nula na kanále je tak nějak implicitně - možná je lepší tam dát explicitní hodnotu i pro to zmíněné "vypnuto", jak radí ellet.

Logické spínače jen řeknou ano/ne (pokud se logický spínač použije jako zdroj kanálu, dostanu hondoty -100% pro ne a 100% pro ano). Pokud chci aby se servo/něco nehýbalo od min do max, tak musím upravit hodnoty v mixu. Buď váhou a offsetem nebo křivkou, co komu vyhovuje.

A samozřejmě, jestli by se to celé mělo ovládat něčím jiným tak SA vyměnit v log. spínačích a v mixech.

Snad je to jasné.


Přílohy:
foto_kamera.zip [300 bajtů]
58 krát

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.01.2019 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
... s upravenými úrovněmi, s tím, že jsem drze vynechal "vypnuto" a spolehnul se na to, že nula na kanále je tak nějak implicitně ....
Dal jsem tam víc věcí jen pro sichr :) (blbovzdornost - co nelze tvrdit za všech okolností t.j. co lze někdy něčím nějak ovlivnit, je třeba ošetřit. Stejně to vždycky nejde....) Jó a promiň, že ti hrabu do řešení, já jen, že ses nezvykle dlouho neozval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2019 9:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ellet píše:
Dal jsem tam víc věcí jen pro sichr :) (blbovzdornost - co nelze tvrdit za všech okolností t.j. co lze někdy něčím nějak ovlivnit, je třeba ošetřit. Stejně to vždycky nejde....) Jó a promiň, že ti hrabu do řešení, já jen, že ses nezvykle dlouho neozval.

Oni tu lidi radili správně, neměl jsem potřebu do toho zasahovat.

Úplně klidně hrabat. Už jsem vyrostl z věku, kdy si myslím, že všechno zvládnu sám a nejlépe. :) (teda myslím si to furt - žejo ješitný chlap, ale všechno to napsat nestihnu. :-D )

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2019 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
...Už jsem vyrostl z věku, kdy si myslím, že všechno zvládnu sám a nejlépe. :)
No jo, na to pozor hlavně doma! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz