Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 10:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ellet píše:
Tak ať tě teda aspoň někdo pochválí - výborná cvičná úloha - ale jak píše tomashr, taky bych se toho v éru trochu bál.


Díky za pochvalu. Nutná není, mě uspokojuje to, že záměr funguje (i když z výhradami), ale rozhodně potěší. :)

Druhá věc, co by se dala zLUAovat mě napadla dnes ráno, než zazvonil budík. V OpenTX se dá k modelu přidat "checklist", jako že to ukáže nějaký text, kde je napsáno, že si máš např. zkontrolovat tohle a tohle. Prima. Mě napadlo, vyrobit něco více aktivního, něco ala checklist, co jsem viděl ve FlightSimulatoru u TU-154 (teda ne stejný, to by byla děsná hokna, ale inspirace). Jako že:
"zkontroluj jestli se hýbou křidélka, pokud ne, nemůžu pokračovat"... Taky by se mohly na začátku zamknout kanály na failsafe hodnoty a postupně povolovat. A podobné vychytávky.

S tím, že by se (možná) použil zmíněný checklist, který by měl nějaký formát, který by se dal interpretovat nějakými těmi obrazovkami (pokud by jich bylo více).
U samokřídla bude taková věc asi zbytečná, ale u komplikovanějších modelů by se mohla hodit. No, minimálně by to byla frajeřinka a protože si hraju (hrajem?), tak proč ne, žejo.

Vzpomínám na havárky svého vrtulníku, které by nemusely být, kdybych sáhl na táhla, jestli jsou OK (např.). Takže takové věci by se mohly do toho checklistu přidat. Nějaké obrázky by šly taky, takže šipečka a "jukni na tohle".

Plus u modelů si přidávám třetí timer, který je "persistent", takže v checklistu by se mohlo objevit okénko "máš namotáno 5h, mohl bys namazat motor a zkontrolovat táhla" nebo něco v tom smyslu...

Ještě zkusím pohledat, jestli už něco takového není, abych nevymýšlel kolo a pak se do toho tak nějak pustím.... zima ještě neskončila (vítr, déšť, sníh, bláto) a E011 nevydrží lítat dlouho. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Ten chcecklist možná není špatný nápad (i když nelítám s ničím, co by to fakt potřebovalo, i tak se mi ale podařilo odstartovat při opakovaném letu s vysunutým konektorem výškovky, bylo to velmi napínavé), ale to s hlídáním "garančky" by se mi asi líbilo i u malých elekter, persistentní časovače na T3 nastavuju taky, ale nepamatuju se, kdy jsem se na ně podíval naposledy.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Jinak jestli můžu poprosit - jak ladíš LUA? Jak to funguje snad tuším, ale udělat změnu v kódu, nahrát do rádia a tam vyzkoušet se mi zdá zdlouhavé, ona to umí simulovat companion, nebo je na to ještě nějaký jiný trik? Zatím jsem se tomu nevěnoval, ale chtěl bych časem nějaké telemetrické obrazovky trochu "na míru".

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 13:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
bitovod píše:
Jinak jestli můžu poprosit - jak ladíš LUA? Jak to funguje snad tuším, ale udělat změnu v kódu, nahrát do rádia a tam vyzkoušet se mi zdá zdlouhavé, ona to umí simulovat companion, nebo je na to ještě nějaký jiný trik? Zatím jsem se tomu nevěnoval, ale chtěl bych časem nějaké telemetrické obrazovky trochu "na míru".


Ladím to přes companion simulátor. Musí se to naklikat v nastartovaném simulátoru, pak stačí po změně skriptu v editoru a uložení do struktury SD karty mačkat ikonku "Reload lua environment in simulated radio" a změna se hned projeví. Jedna z ikonek vlevo na simulátoru rádia. Je tam ještě "Debug output", ze kterého se dá většinou poznat, kde je chyba, když tam nějaká ta syntax je.

Editor jsem si potáhnul VS code. Do něj ještě hledám nějaký vhodný plugin pro LUA, co by udělal aspoň základní syntaktickou analýzu. Nějaký se syntax hilight mám.

Krokování jsem zatím nepotřeboval (na ty 4 ify) a na nic krokovacího nenarazil (spíš nehledal). Ale věřím, že něco bude potřeba a někde něco bude. :)

No a pak finální testování v rádiu, žejo..

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 15:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
tomashr píše:
S těmi LUA mixy bych byl dost opatrný - LUA má občas problémy se stabilitou a použít to na něco s přímým vlivem na řízení mi přijde upřímně až téměř nezodpovědné...
Něco jiného je použití na zobrazování telemetrie či třeba přenos nastavení u FC copteru, tam zase o tolik nejde, když to vytuhne, tak se obvykle nic moc neděje a naopak LUA umožňuje věci, které moc nemá smysl cpát přímo do základního firmwaru. Ovšem použití na věci s přímým vlivem na letové funkce je už horší.

To tebou popsané je někde na hraně, pokud tě dobře chápu, tak jen přepínáš režimy stabilizace, kde by pro zkušeného pilota nemuselo být "zblbnutí" až tak fatální, nicméně už se to momentu, kdy by to byl potenciální problém, docela blíží...


Na to vidím v dokumentaci pěknou vychytávku. Konkrétně u té stabilizace dobře použitelné:
napřed se kanálu přiřadí něco standardního a pak (případně) pokud proběhne LUA nastaví se podle LUA:

CH10 MAX Weight(+100%) --- tady nastavím buď "asistent stabilizace" nebo "bez stabilizace", kdyby selhal LUA
:= 1Ch10 Weight(+100%) ------ toto je výstup z toho LUA, který se v případě problémů s LUA neprovede.


Stejná technika by se mohla použít i na kritické věci typu "složité pádlování výškovkou pomocí LUA" a std pohyb výškovkou, pokud LUA selže.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Díky, to je fajn vědět, zkusím se v tom někdy po večerech rozkoukat.

Jinak používám jen "lehký" editor Geany , a pro ně zvýraznění syntaxe LUA je jako plugin. VS code jsem zkoušel a nějak jsme si na sebe nezvykli, ale to je nepodstatný detail, ono to jde i v notepadu.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
bitovod píše:
Díky, to je fajn vědět, zkusím se v tom někdy po večerech rozkoukat.

Jinak používám jen "lehký" editor Geany , a pro ně zvýraznění syntaxe LUA je jako plugin. VS code jsem zkoušel a nějak jsme si na sebe nezvykli, ale to je nepodstatný detail, ono to jde i v notepadu.

Skús
https://notepad-plus-plus.org/


Přílohy:
Snímka14.PNG
Snímka14.PNG
[ 231.4 KiB | Zobrazeno 1643 krát ]


_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
Na to vidím v dokumentaci pěknou vychytávku... napřed se kanálu přiřadí něco standardního a pak (případně) pokud proběhne LUA nastaví se podle LUA....
Já už jsem se do LUA nechtěl pouštět (taky nemusím vrtat do všeho) ale tvůj přístup je fakt nakažlivej. Nevím sice o jaký dokumentaci píšeš ale zkusil jsem opravit nastavení kanálu skriptem a jo, ono to jde. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 21:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ellet píše:
Já už jsem se do LUA nechtěl pouštět (taky nemusím vrtat do všeho) ale tvůj přístup je fakt nakažlivej. Nevím sice o jaký dokumentaci píšeš ale zkusil jsem opravit nastavení kanálu skriptem a jo, ono to jde. :)


Dokumentace není úplně vymakaná, dost chybí příklady, ale ty se dají sehnat jinde.
Zkus PDF z https://legacy.gitbook.com/book/opentx/ ... de/details

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
lubo1 píše:


Díky, znám - ten N++ jsem párkrát zkoušel a nějak jsme si nesedli, zvyk je železná košile. V Geany píšu tuším něco přes deset let (jsem se živil webařinou), tak se "na stará kolena" nebudu přeučovat :) Výhoda Geany je mj. v tom, že funguje stejně na Win i Linuxu, používám obojí.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
Díky, kouknu na to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
bitovod píše:

Díky, znám - ten N++ jsem párkrát zkoušel a nějak jsme si nesedli, zvyk je železná košile. V Geany píšu tuším něco přes deset let (jsem se živil webařinou), tak se "na stará kolena" nebudu přeučovat :) Výhoda Geany je mj. v tom, že funguje stejně na Win i Linuxu, používám obojí.

Notepad++ beží aj pod Androidom...

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil lubo1 dne stř 16.01.2019 22:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
prikrylm píše:

Dokumentace není úplně vymakaná, dost chybí příklady, ale ty se dají sehnat jinde.
Zkus PDF z https://legacy.gitbook.com/book/opentx/ ... de/details

Nechcem ti kaziť radosť.... ale najviac problémov po upgradoch FW je práve v LUA.... Takže niečo odladíš a po upgrade je zrazu problém.... Keď nejde telemetria tak to nieje tragedia... ale do riadenia by som lua nemontoval...

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Chlapi, celá tato stránka (a část předcházející) je na téma LUA a přitom máme vlákno - OpenTX LUA scripting. Navrhuji směrovat další příspěvky tam. A poprosil bych moderátory o přestěhování z tohoto vlákna :) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 9:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ellet píše:
Chlapi, celá tato stránka (a část předcházející) je na téma LUA a přitom máme vlákno - OpenTX LUA scripting. Navrhuji směrovat další příspěvky tam. A poprosil bych moderátory o přestěhování z tohoto vlákna :) .


A jo, taky se přidám k žádosti o přesun.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz