Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Vysílač - program

ned 02.04.2017 9:05

Existuje pomožnost na nějakém vysílači vytvořit něco jako program ?
Tzn, nějakému přepínači přiřadím x akcí s kormidly včetně časového rozlišení, velikostí výchylek, včetně křivek apod. Vlastně něco jako programování CNC mašin.

Re: Vysílač - program

ned 02.04.2017 9:19

Spousta vysílačů obsahuje takový program jde o "kopaný výkrut" (snap roll) a tam nastavuješ vše co jsi uvedl výše

Re: Vysílač - program

ned 02.04.2017 10:17

pokud to DS-14 znamena ze mas vysilac od Jeti tak by to melo jit naprogramovat v LUA skriptu. Ale vzhledem k vetru atd... me to neprijde jako uplne dobrej napad. Letadlo neni CNCcko ktere se pohybuje v presne kontrolovanem prostredi.

Bez cidel na palube bych to neriskoval. Mozna az budou Assist prijimace ktere aspon trochu "vypnou" vitr diky stabilizaci

Re: Vysílač - program

ned 02.04.2017 11:24

wisky píše:Spousta vysílačů obsahuje takový program jde o "kopaný výkrut" (snap roll) a tam nastavuješ vše co jsi uvedl výše

Díky, ten kopaný výkrut mě nenapadl. Jdu na to :D
Naposledy upravil semi dne ned 02.04.2017 11:26, celkově upraveno 1

Re: Vysílač - program

ned 02.04.2017 11:26

Amper píše:pokud to DS-14 znamena ze mas vysilac od Jeti tak by to melo jit naprogramovat v LUA skriptu. Ale vzhledem k vetru atd... me to neprijde jako uplne dobrej napad. Letadlo neni CNCcko ktere se pohybuje v presne kontrolovanem prostredi.

Bez cidel na palube bych to neriskoval. Mozna az budou Assist prijimace ktere aspon trochu "vypnou" vitr diky stabilizaci

Díky, tak to LUA si nechám na zimu. U Jeti mi teď spíš chybí malé regulátory s telemetrií, nechystají nějaké ?

Re: Vysílač - program

ned 02.04.2017 15:56

semi píše:Existuje pomožnost na nějakém vysílači vytvořit něco jako program ?
Tzn, nějakému přepínači přiřadím x akcí s kormidly včetně časového rozlišení, velikostí výchylek, včetně křivek apod. Vlastně něco jako programování CNC mašin.

Taranis za podstatne menej penazi to zvladne tak isto....

Re: Vysílač - program

ned 02.04.2017 18:53

lubo1 píše:Taranis za podstatne menej penazi to zvladne tak isto....

S Taranisem jsem počítal, že by to mohl umět. Možná ještě někdy na něj dojde, ale kisňa k Horusu se mi moc nelíbí. Ale už mám DS-14, tak budu bojovat s ním :)

Re: Vysílač - program

ned 02.04.2017 20:31

semi píše:Existuje pomožnost na nějakém vysílači vytvořit něco jako program ?
Tzn, nějakému přepínači přiřadím x akcí s kormidly včetně časového rozlišení, velikostí výchylek, včetně křivek apod. Vlastně něco jako programování CNC mašin.

Nic ve zlém, jsi-li majitelem vysílače DS-14, jistě máš i manuál. Já v případě podobných otázek jej otevřu, nalistuji obsah, a v poslední verzi (m.j. ke stažení dostupné na stránce Jetimodel) je uvedeno, že kopaný výkrut je popsán na straně 95. Je to sice hodně stručné, ale souvisí to s celkovým popisem logiky a programování tohoto rádia v manuálu. Takže se vracím v případě že jsem něco nepochopil, zkouším si to naprogramovat, a pozoruji co to dělá s modelem. Chce to jenom trochu vůle se učit. Samotné vysvětlování od někoho jiného nepomůže, protože si to nezapamatuješ, pokud nepochopíš princip. A až ho pochopíš alespoň trochu, nebudeš potřebovat nápovědu, půjde to samo. A nápovědu bych tedy hledal ve zmíněném manuálu. :lol:

Re: Vysílač - program

pon 03.04.2017 5:54

rc-letani píše:Nic ve zlém, jsi-li majitelem vysílače DS-14, jistě máš i manuál. Já v případě podobných otázek jej otevřu, nalistuji obsah, a v poslední verzi (m.j. ke stažení dostupné na stránce Jetimodel) je uvedeno, že kopaný výkrut je popsán na straně 95. Je to sice hodně stručné, ale souvisí to s celkovým popisem logiky a programování tohoto rádia v manuálu. Takže se vracím v případě že jsem něco nepochopil, zkouším si to naprogramovat, a pozoruji co to dělá s modelem. Chce to jenom trochu vůle se učit. Samotné vysvětlování od někoho jiného nepomůže, protože si to nezapamatuješ, pokud nepochopíš princip. A až ho pochopíš alespoň trochu, nebudeš potřebovat nápovědu, půjde to samo. A nápovědu bych tedy hledal ve zmíněném manuálu. :lol:


Uznávám, ten dotaz nebyl moc na úrovni, ale díky za radu :D

Re: Vysílač - program

pon 03.04.2017 8:03

lubo1 píše:Taranis za podstatne menej penazi to zvladne tak isto....


Pokud je zvyklej na DS-14 tak myslim ze nebude s Taranisem spokojen. Nechci delat flame, Taranis je za ty penize jiste super kauf ale mam jak Taranise (Ecko) tak DC-16 a nemale rozdily tam rozhodne jsou. Hlavne v hardwarove casti. Horus by mozna vyhovoval (v ruce jsem ho nemel) ale ten je cenove zase vejs.

Re: Vysílač - program

pon 03.04.2017 8:19

Amper píše:Pokud je zvyklej na DS-14 tak myslim ze nebude s Taranisem spokojen. Nechci delat flame, Taranis je za ty penize jiste super kauf ale mam jak Taranise (Ecko) tak DC-16 a nemale rozdily tam rozhodne jsou. Hlavne v hardwarove casti. Horus by mozna vyhovoval (v ruce jsem ho nemel) ale ten je cenove zase vejs.


Jo to byl jen takový ad-hoc dotaz. No ona ta DS-14 je fakt dobrá, ale nějak mi tak nějak úplně napadne do ruky, ale to se poddá
a Horus je taky takový hranatý.

Re: Vysílač - program

pon 03.04.2017 8:25

semi píše:Jo to byl jen takový ad-hoc dotaz. No ona ta DS-14 je fakt dobrá, ale nějak mi tak nějak úplně napadne do ruky, ale to se poddá
a Horus je taky takový hranatý.


My co jedeme pultaky nemame tento problem :-D
Odeslat odpověď