Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 8:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
Nojo, jenže on bude problém novej přijímač 35 MHz vůbec sehnat. Kupovat něco na bazaru je tak 50 na 50...
Jirka


Mám ji nejmíň deset. Ale jsem moc líný na to, abych je balil a nesl na poštu. Kdyby ale měl cestu přes Břeclav...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 8:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
Co vím, tak PCM Hitec nebyla s ničím kompatibilní. :wink:
Jirka


Přesně tak. K Prism existoval jeden jediný typ přijímače, a ten se zrovna moc nepovedl...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Mám v šuplíku taky hromádku krystalů. Dokonce i QPCM přijímač, nachystaný na jeden projekt už asi 7 let. Těžko už ho zrealizuji :? .


Přílohy:
prijHITEC.jpg
prijHITEC.jpg
[ 95.84 KiB | Zobrazeno 1438 krát ]


_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Přivezl jsem si od kámoše Jeti REX 7 a REX 5, obojí 35 a k tomu jedne pár FM krystalů 62 kanál jednoduchý směšování. Prism jsem vyzkoušel s posledním PCM přijímačem, co chodí ale je po těééžký havárce. Sestava TX, VF modul 35 MHz, PCM RX, 2 serva a baterky chodí bez problémů.
Přepnul jsem Prism na PPM, do VF modulu FM TX krystal 62, do REX 5 FM TX krystal 62, připojil serva a baterky a NIC, ani se to neškublo. Předpokládám, že - je dole u dna REXe. Tak jsem vybalil úplně novej ještě v blistru zavařenej REX 7 a ten po zapnutí chvíli poškubával, pak najel na neutrál a pomalu serva začaly cestovat sem a tam bez zásahu do vysílače. No tak nádhera, něco tomu je. A teď jde o to co... Krystal RX je origo JETI, TX je Hradecký Krystaly s nápisem Futaba FM. Kámoš od kterýho je mám REXy provozoval s TX FUTABA FX16. Kdyby byl do Hitec modulu nevhodnej krystal a jel na jiný harmonice, nebo měl jinou sériovou kapacitu, pak by se asi oba přijímače nechovaly různě. Kdyby měly REXy dvojtý směšování, tak by nešel ani jeden. Že by byl vadnej novej REX 7 je taky málo pravděpodobný. Na křížový vyzkoušení nic nemám, starý krystaly od PCM nejdou kvůli dvojímu směšování.
Asi budu muset vyrazit k kámošovi z letiště, co má starýho funkčního Otika s 35 MHz a vyzkoušet, jestli je vůbec Hitec s Rexem kompatibilní s TX krystalem Futaba.
Ach jo, proč mi nemůže všechno chodit hned? :roll:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
zdzd píše:
Mám ji nejmíň deset. Ale jsem moc líný na to, abych je balil a nesl na poštu. Kdyby ale měl cestu přes Břeclav...

A jakejch, Hiteců?
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
U vysílače dáš krystal 62 a hotovo. Přijímač můžeš použít jakékoliv značky. Krystal musí být podle druhu směšování a podle značky přijímače. Oboje PPM. A musí to fungovat, pokud není něco vadného :? .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 13:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
A jakejch, Hiteců?
Jirka


Směs. JETI, Hitec i Futaba. Počet kanálů taky různý. Musel bych udělat inventuru. Futaby ale nedám, do FX-30 mám i modul PPM 35Mhz, tudíž jsem obojetný.

Kámoš to má podobně, ale jedno éro na 35MHz rozbil. Pod vlivem 2,4GHz zapomněl našroubovat anténu a dokázal tak akorát odstartovat a pak už se jen dívat...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
JosefSvejk píše:
U vysílače dáš krystal 62 a hotovo. Přijímač můžeš použít jakékoliv značky. Krystal musí být podle druhu směšování a podle značky přijímače. Oboje PPM. A musí to fungovat, pokud není něco vadného :? .

Naprostý souhlas. Jen musíš dodržet ty správné krystaly podle značky Tx a Rx a musí to fungovat.
Mám tu Rx Hitek 8k se syntézou a dvojím směšováním, ale někde je přepálený spoj po připojení serva se zkratem na napájení, takže to bude nejspíš jen napájecí přívod, což by neměl být problém opravit. Já už to bohužel neopravím, ale jestli chceš, tak si pro něj přijeď.

Edit: Zase jsem kecal, není to Hitec, ale Graupner R16 Scan FM35, takže nemusíš shánět žádné krstaly, a jak jsem ho prohlížel, tak by měl být dokonce v pořádku. 35MHz rádio ale nemám, tak jestli chceš přivez i vysílač, ať to můžem zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, všecko je jinak. Jel jsem ke kámošovi, co má 35MHz Optimu Hiteca. Můj vysílač na jeho přijímače chodí ale jen s jeho TX krystalem.
Na sadu, co jsem dostal s přijímači Jeti REX7 a REX5, tedy Futaba - Jeti ani ťuk. A dokonce to nechodí ani na původní krystaly Hitec, co byly pro PCM !!! Zavolal jsem Novotnýmu do Jina a skutečně, na vysílač modul Hitec 35MHz ve spojení s přijímači jiných značek musí být jinej, zakázkovej z Krystalů HK. A to jak pro jednoduchý, tak pro dvojtý směšování. Problém je že krystaly jiných výrobců, třeba Futaba mají jinou sériovou kapacitu a v Hitec 35MHz modulu kmitají na jiný harmonický než mají.
Ono se stačí kouknout na stránky Krystaly.cz a je to jasný.
Takže prdím na to a dám tam 2,4 Jeti modul. Sice víc práce a peněz ale bude to určitě lepší.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jakou sadu? Do Tx hitec musíš mít krystal pro hitec a do Rx jeti musíš mít krystal pro jeti. Nebo to nechápu já? :?

Lark píše:
Jen musíš dodržet ty správné krystaly podle značky Tx a Rx a musí to fungovat.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak teď ti Švejku trochu nerozumím, proč mě cituješ? Myslel jsem to stejně jako ty. Do Tx Hitec krystal Hitec a do Rx Jeti krystal Jeti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Lark píše:
Tak teď ti Švejku trochu nerozumím, proč mě cituješ? Myslel jsem to stejně jako ty. Do Tx Hitec krystal Hitec a do Rx Jeti krystal Jeti.


V pohodě. Já jsem nereagoval na tu citaci (to bych ji nepsal až za svůj text). Jen jsem jí chtěl připomenout, že se to tu už uvádělo.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jasně už je nám jasno. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, ale jak zjistit, kolik mají REXy odstup? Maj jedno nebo dvojí směšování? V manuálu na JETI stránkách o tom není ani čárka, Krystaly HK mají pro Hitec v nabídce odstup 10,7 i 456.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Celeron píše:
Nojo, ale jak zjistit, kolik mají REXy odstup? Maj jedno nebo dvojí směšování? V manuálu na JETI stránkách o tom není ani čárka..

A zkoušel jsi zavolat do Jeti?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: petr_hn a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz